Otrdiena, 11. augusts Liega, Olga, Zita, Zigita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Anglijā dzīvojošie latvieši baidās, metro vietā izvēlas taksi

Anglijā dzīvojošie latvieši baidās, metro vietā izvēlas taksi
Foto: liepajniekiem.lv
26.05.2017 07:12

liepajniekiem.lv

Lielbritānija pēc pirmdien notikušajā sprādziena koncerta laikā Mančestrā, kad bojā gāja 22 cilvēki, bet vēl vairāki desmiti cilvēku guva ievainojumus, otrdien paaugstināja terorisma draudu līmeni no smaga līdz kritiskam, kā arī uzsāka karavīru dislocēšanu, lai palīdzētu bruņotiem policistiem cīnīties pret terorisma draudiem.

Lielbritānija ir viena no valstīm, kurā dzīvo un strādā visvairāk mūsu tautiešu. Tādēļ portāls centās ar viņiem sazināties, lai no latviešu mutes dzirdētu situācijas raksturojumu.

Inita, kura jau vairākus gadus dzīvo tieši Londonā, kur audzina arī meitiņu, portālam stāsta: ””Tagad viņi nogalina mūsu meitenes” – ar šādu sirdi plosošu virsrakstu, kas “rotāja” populārās bezmaksas avīzes “Metro” pirmo lappusi, es sagaidīju trešdienas rītu. Ne tikai šis laikraksts, bet arī visi pārējie Lielbritānijas preses izdevumi atvēlējuši vairākas lappuses tam, lai stāstītu par to, ko cilvēki pārdzīvojuši un redzējuši vēlā pirmdienas naktī arēnā Mančestrā.”

”Par to, ka vietējie iedzīvotāji bez maksas piedāvājuši koncerta apmeklētājiem guļvietas, tēju, uzkodas; uzņēmēji – maltīti un taksometra firmas savus pakalpojumus par velti. Par to, ka bezpajumtnieki steigušies palīgā cietušajiem un viena rokās izdzisusi cilvēka dzīvība,” viņa turpina.

Pēc Initas stāstītā korespondenti tāpat neskopojas ar kritiku: ”Vērstu tiem, kas atbildīgi par Arēnā notiekošo pasākumu drošību – zinot, ka Londonā nesen notika baisa traģēdija, zinot, ka Eiropā un citviet pasaulē ik pa laikam atskan sprādzieni, kas dzēš cilvēku dzīvības. Gan šajā traģiskajā gadījumā, gan arī iepriekš šajā Mančestras arēnā cilvēki tika ielaisti bez somu pārbaudes un drošības uzturētājus praktiski nevarējis manīt.” 

”Protams, cilvēki ir nobijušies,” atzīst Inita: ”Nākošajā dienā pēc traģēdijas, braucot ar taksi, šoferis apliecināja, ka cilvēki baidās. Tāpēc ne viens vien sabiedriskā transporta vietā izmanto takša pakalpojumus.

Arī mana Anglijas draudzene, latviešu meitene, kas tajā dienā vakarā devās uz dabu, atzina, ka jūt bailes braukt ar vilcienu, ka nepārtraukti vērojusi, vai tikai tuvumā nav kāds aizdomīgs “barbarisks nezvērs”, kā Mančestras spridzinātāju pašnāvnieku iedēvējuši preses ļaudis.”

Bet tiem, kas tieši nav iesaistīti Mančestras traģēdijā, dzīve turpinās: ”Es un arī pārējie jau apzināmies, ka mēs nevaram mūsdienās vairs būt droši nekur – nezinām, vai sprādziens neatskanēs tepat bērnu rotaļu laukumā, pilsētas centra lielveikalā, metro stacijā un darbadienas beigās sastrēgumā iesprūdušā autobusā.”

”Būsim godīgi – kamēr paši neesam izjutuši nelaimi uz savas ādās, mēs ceram, ka tā uz mums neattieksies, ka izspruksim sveikā,”

tā māmiņa no Londonas: ”Tomēr piesardzību ir jāsaglabā. Negrasos tuvākajā laikā apmeklēt masu pasākumus, kā piemēram populāru mākslinieku koncertus, vai, teiksim Praida Parādi Birmingemā 27.maijā, kas ar savu krāšņumu un ekstravaganci vienmēr pilsētā pulcē lielu skaitu apmeklētāju pašā pilsētas centrā, no automašīnu kustības norobežotā teritorijā.”

”Jā, Latvijā tagad šķiet mierīgāk, salīdzinot ar Lielbritāniju,” atzīst Inita: ”Bet vai tas liks latviešiem pārcelties atpakaļ uz dzimteni? Iespējams, kādam retajam. Tie, kas šeit dzīvo, lielākoties jau ir iekārtojušies, te ir darbs, daudziem apkārt jau paprāvs skaits ar radiniekiem, tāpēc krasi kaut ko mainīt vairs negribas. Protams, ja vien kādu neskars līdzīga traģēdija. Jācer, ka ne. Jācer, ka pasaulē varētu iestāties miers. Jācer…” 

Larisa, kura jau vairāk nekā desmit gadu dzīvo un strādā Anglijā, ir ciniska: ”Man jau sāk šķist, ka tā jau paliek kā norma, lai cik stulbi tas neizklausītos. Turklāt ne tikai Lielbritānijā, bet visur apkārt. Nelaimes taču notiek ne tikai saistībā ar Lielbritāniju, teroristu aktivitātes ir visā pasaulē.”

”Iespējams, lielpilsētās dzīvojošie varētu apspriest domu pārcelties uz mazpilsētām. Vai vismaz neapmeklēt lielus pasākumus,” lēš Larisa.

Taču par iespēju atgriezties Latvijā viņai un tuviniekiem doma pēc notikušā nav bijusi: ”Man pat tāda doma galvā neienāca – braukt atpakaļ. Ja godīgi, neesmu arī neko tādu dzirdējusi no draugiem un paziņām.”

”Nedomāju, ka šobrīd ir īpaši droši arī Latvijā, ņemot vērā saspīlētās attiecības ar Krieviju,” Larisa piebilst.

Mazliet citādu ainu zīmē Mareks, kurš no Liepājas uz Angliju darba meklējumos pārcēlās krīzes laikā: ”Ne jau spridzināšana baida mūsējos, bet gan brexit. Nupat dēļ tā pat tādi sāk strādāt, kuri četrus līdz sešus gadus nosēdējuši uz pabalstiem. Man radusies sajūta, ka mūsu tautieši par dzīvību nebaidās, bet par iespēju arī turpmāk saņemt pabalstus gan. Dažs atzīst, ka ir tādā stresā, ka murgi naktīs nākot.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz