Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Ap desmit cilvēku piketā prasa zobārstu pieejamību bērniem

Ap desmit cilvēku piketā prasa zobārstu pieejamību bērniem
Foto: Egons Zīverts
07.12.2019 11:40

liepajniekiem.lv

Sestdien pulksten vienpadsmitos pie Liepājas pilsētas domes sapulcējās ap desmit cilvēku, lai piketā protestētu pret zobārstniecības pakalpojumu nepieejamību bērniem. 

“Kamēr mēs gaidām rindā, bērnam jau zobs būs jārauj laukā. Tie jau ir īstie zobi! Ja sāp tā, ka jārauj, tad pieņem. Uz labošanu Liepājā jāgaida divi gadi,” portālam pastāstīja māmiņa Evita Putiķe.

Liepājas domes deputāte Ludmila Rjazanova un Saeimas deputāts Valērijs Agešins teica, ka jau divus gadus runājot ar veselības ministriem par zobārstniecības pakalpojumu nepieejamību bērniem, taču problēma netiekot risināta, un liepājniekiem bērni jāved labot zobus uz citām pilsētām vai pat uz Lietuvu.

Piketu, kurā bija pieteikta aptuveni 50 cilvēku dalība, rīkoja Liepājas domes opozīcijas deputāte Ludmila Rjazanova, pie kuras esot vērsušies vairāki vecāki, paužot sašutumu un izmisumu, ka rindā pie valsts apmaksāta zobārsta viņu bērniem Liepājā jāgaida pat divus gadus.

Deputāte rakstījusi vēstules uz dažādām institūcijām ar lūgumu rast risinājumu šajā jautājumā. Atbildes bijušas tikai formālas. “Situācija Liepājā ar zobārstiem ir katastrofāla – augustā rindā piereģistrēti bija 1153 bērni,” sašutusi ir L. Rjazanova.

Viņa uzskata, ka risinājums būtu atļauja vecākiem ārstēt bērnus pie privātārstiem un tad saņemt naudu atpakaļ no valsts, iesniedzot čekus, taču Veselības ministrija šādu ideju neatbalstot.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)