Piektdiena, 17. janvāris Tenis, Dravis

Apgūs uzturvielu nozīmi un veselīgu uzkodu gatavošanu

Apgūs uzturvielu nozīmi un veselīgu uzkodu gatavošanu
Foto: Publicitātes
29.10.2018 13:10

liepajniekiem.lv

Lai veicinātu zināšanas par veselīgu uzturu un rosinātu ieviest veselīga uztura paradumus arī ikdienā, Liepājas pilsētas pašvaldība novembrī piedāvā vairākas veselīga uztura lekcijas un ēst gatavošanas meistarklasi. Visas nodarbības notiks Liepājas Olimpiskā centra Saules zālē, un tās vadīs uztura speciāliste Līga Jaunzema. Uz nodarbībām aicināts ikviens interesents.

3. novembrī notiks divas lekcijas par tēmu ”Uztura bagātinātāji. Biežākie uzturvielu deficīti”. Pirmā lekcija sāksies pulksten 11, uz to aicināts ikviens interesents. Savukārt otrā lekcija par šo pašu tēmu sāksies 14, uz to īpaši aicināti iedzīvotāji, kuru vecums ir 54 un vairāk gadu. Lekcijās varēs uzzināt par vitamīnu, fitovielu, minerālvielu avotiem uzturā, uzturu bagātinātāju lietderību, to saturu un kvalitāti. Tiks stāstīts, kā kritiski izvērtēt uztura bagātinātāju reklāmas.

17. novembrī pulksten 11 iedzīvotāji aicināti uz uztura meistarklasi ”Veselīgas uzkodas” Tās laikā būs iespēja uzzināt un iemācīties, kā sarūpēt ātras un veselīgas uzkodas: tiks gatavotas sēklu sausmaizītes, grauzdētas pupiņas un zirņi, biezpiena-kliju mafini un augļu salāti.

24. novembrī pulksten 11 paredzēta lekcija par tēmu ”Uzturs un menopauze” sievietēm vecumā no 54 gadiem. Nodarbību dalībniecēm būs iespēja uzzināt par piena produktu un omega taukskābju nozīmi uzturā, par aizcietējumu korekciju ar uztura palīdzību, par sausumu mutē un šķidruma nepieciešamību uzturā, par osteoporozi un uzturu, uzturvielu deficītu.

Tā kā lekcijas tiek rīkotas dažādām vecuma grupām, nodarbību saturs tik pielāgots konkrētai mērķauditorijai, izglītojot dalībniekus par savam vecumam nepieciešamajām uzturvielām, vēsta Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Uz visām nodarbībām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 28 612 877 (Līga), sūtot īsziņu ar vārdu, uzvārdu un izvēlētās nodarbības datumu vai rakstot uz e-pastu [email protected] Lekciju un meistarklašu ilgums ir divas stundas.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālruni 63 404 747, e-pasts: [email protected]

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)