Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Apmaksās ūdens skaitītāju maiņu vientuļajiem pensionāriem

Apmaksās ūdens skaitītāju maiņu vientuļajiem pensionāriem
Foto: liepajniekiem.lv
17.03.2016 15:59

liepajniekiem.lv

Deputāti šodien, 17.martā, notikušajā pilsētas domes Finanšu komitejas sēdē neiebilda Sociālā dienesta sagatavotajām izmaiņām noteikumos par pabalstu ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanai vai nomaiņai, kas paredz, ka turpmāk tiks apmaksāta ūdens skaitītāju nomaiņa arī vientuļajiem pensionāriem, portāls uzzināja Finanšu komitejas sēdē.

Sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča norādīja, ka ir nepieciešams mainīt saistošo noteikumu izdošanas tiesisko pamatojumu, svītrot normas par pienākumu personai iesniegt  dokumentu kopijas, ja nepieciešamā informācija ir pieejama pašvaldības un valsts informācijas sistēmās, kā arī precizēt pabalsta saņēmēju kategorijas, paredzot arī jaunu kategoriju – trūcīgus vecuma pensionārus, kam ir tiesības saņemt pabalstu.

Līdz ar to ir sagatavots jaunu saistošo noteikumu projekts, kas paredz, ka pabalstu ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanai vai nomaiņai piešķir mantiskā veidā, vienu reizi četros gados nodrošinot ūdens skaitītāju uzstādīšanu vai nomaiņu mājoklī, kurā persona ir deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo. Papildus iepriekš noteiktajām personām pabalstu būs tiesības saņemt atsevišķi dzīvojošai valsts vecuma pensijas saņemšanai nepieciešamo vecumu sasniegušai personai, kurai noteikts trūcīgas personas statuss saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

Liepājas pašvaldības 2016.gadā budžeta saistošo noteikumu projektā paredzētā pabalsta izmaksai papildus līdzekļi nav nepieciešami, uzsvēra Sociālā dienesta direktore: ”Pabalsta izmaksai Sociālā dienesta budžetā ieplānoti 4269 eiro.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli