Trešdiena, 22. janvāris Austris

Apmeklētājus priecēs krāšņie peoniju ziedi

Apmeklētājus priecēs krāšņie peoniju ziedi
Foto: Publicitātes
12.06.2019 15:14

liepajniekiem.lv

No 13. līdz 15.jūnijam Liepājas latviešu biedrības nama Foajē būs iespēja aplūkot krāšņu peoniju kolekciju, kuras uz Liepāju atceļojušas no Tukuma puses, kur tās ilgus gadus aprūpē un peoniju un īrisu kolekcionāre Dzintra Jurevica, informē biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Anna Millere.

Izstādē būs iespēja redzēt klātienē tās peoniju šķirnes, kuras no visas Latvijas cilvēki jau gadiem dodas aplūkot uz vietas kolekcionāres Dz. Jurevicas dārzā. Šī izstāde piedāvās ne tikai īrisu ziedus, bet arī pārsteigs ar aptuveni 40 dažādām peoniju šķirnēm, kas pēdējo gadu laikā iemanto arvien lielāku popularitāti ziedu cienītāju vidū. 

Par ziediem un to audzēšanu atklāj kolekcionāre: “Cilvēks tic tam, kas ir skaists! Pasaule ir skaista tik, cik skaistu un labu mēs to paši radām. Savas pasaules skaistumu es rodu caur ziediem! Īpaši mīļas man labestības puķes – peonijas!”

Kolekcionāre Dz. Jurevica ilgus gadus aizrautīgi lolo kā īrisus, tā arī peonijas. Kopumā kolekcionāres dārzā sastopamas ap 250 dažādu īrisu šķirnes un 230 peoniju šķirnes, kā arī citi ziedi, kas nelielā daudzumā atrodami kolekcionāres dārzā. Esošā kolekcija katru gadu tiek papildināta iegādājoties jaunus stādus gan no Latvijas kolekcionāriem, gan arī Amerikas un Eiropas vadošajām stādaudzētavām. Dz. Jurevica ir stādu audzētāju biedrības biedre un Latvijas gladiolu un īrisu biedrības biedre, kura savas zināšanas pastāvīgi papildina dažādos semināros un lekcijās, kā arī piedalās īrisu un peoniju izstādēs visā Latvijā un stādu parādēs Siguldā un Bulduros. Viņas audzētos ziedus līdz šim dažādās izstādēs iegādājies arī ne viens vien Latvijas Valsts prezidents, tai skaitā Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī Raimonds Vējonis, kurš ne tikai atklājis vienu no Latvijas Dabas muzejā veidotajām ziedu izstādēm, kad vēl nebija ieņēmis Latvijas Valsts prezidenta amatu, bet arī pēcāk iegādājies tur apskatāmos ziedus.

Ieeja izstādē bez maksas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)