Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ar auto pa gājēju celiņu. Pilsēta atzīst kļūdas

Ar auto pa gājēju celiņu. Pilsēta atzīst kļūdas
Liepājnieki novērojuši, ka Jūrmalas parkā pa līdzās kāpām esošo gājēju un riteņbraucēju celiņu pārvietojas arī smagās atkritumu izvešanas automašīnas, kuru pilna masa viennozīmīgi pārsniedz 3,5 tonnas. (Foto: )
15.09.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Vairāki Liepājas iedzīvotāji “Kurzemes Vārdam” pauduši sašutumu par to, ka Jūrmalas parkā pa gājēju un riteņbraucēju celiņu pārvietojas automašīnas, tai skaitā smagais transports. “Projekts taču paredz, ka automašīnām šis segums nav domāts. Kāpēc tiek bojāts mūsu kopējais īpašums,” neapmierinātību izsaka liepājnieks Andris Griģis.

Automašīnas bojā segumu

Pilsētnieki savu sašutumu pauduši ne tikai laikrakstam, bet arī vērsušies pie zvērināta advokāta Ērika Štālberga. “Arī pats personīgi tur esmu novērojis pārvietojamies automašīnas. Tas nav pareizi, jo, iepazīstoties ar gājēju un riteņbraucēju celiņu projektu Jūrmalas parkā, konstatējams, ka pieļaujamā slodze šajā vietā nav norādīta, bet šķērsgriezumā norādītais bruģīša biezums ir septiņi centimetri, bet pamatnes – 15 cm.

Tas apstiprina, ka šis segums domāts tikai gājējiem un velobraucējiem,” sacīja Ē. Štālbergs, piebilstot, ka praksē Liepājas pašvaldības amatpersonas izsniedz pārvietošanās atļaujas dažādiem transportlīdzekļiem, kuru nekontrolētas pārvietošanas dēļ uz gājēju un riteņbraucēju celiņa veidojas ceļa seguma rises, tas tiekot bojāts.

Reaģējot uz iedzīvotāju neapmierinātību, Ē. Štālbergs pilsētas mēram Jānim Vilnītim nosūtījis vēstuli, tajā lūdzot skaidrot esošo situāciju. Atbildi sniedzis Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks būvniecības jautājumos Didzis Jēriņš. Viņš vispirms izskaidrojis, kādiem transportlīdzekļiem tiek izsniegtas atļaujas pārvietoties pa šo teritoriju.

Iebraukšanai Jūrmalas parkā pastāvot divu veidu atļaujas. Pirmās izsniegtas uzņēmējdarbību veicošajiem uzņēmumiem (kafejnīcām, tirgotājiem u.tml.). Atļaujas ir bez norādīta transportlīdzekļa markas un reģistrācijas numurzīmes, lai uzņēmējdarbību veicošajai personai būtu iespējas operatīvi rīkoties. Katrā atļaujā norādīts iebraukšanas laika ierobežojums – līdz pulksten 9 un pēc pulksten 22, kā arī transportlīdzekļa masas ierobežojums – pilna masa nedrīkst pārsniegt 3,5 tonnas. Vēl šāda tipa atļaujas tiek izsniegtas vienreizējai iebraukšanai pirms un pēc pilsētas organizētiem publiskiem pasākumiem (inventāra nogādei līdz pasākuma vietai, savākšanai).

Otra veida atļaujas iebraukšanai Jūrmalas parkā izsniedz to personu automašīnām, kas veic uzkopšanu/apsaimniekošanu. Šie transportlīdzekļi (lielākā daļa) parkā un pa veloceliņu pārvietojas tikai tad, ja darbu veicējam uzdots konkrēts uzdevums. Ar uzņēmējiem, kas veic ikdienas apsaimniekošanu kāpu zonā, jau pēc pirmā veloceliņu posma izbūvēšanas notikušas sarunas par tādas specializētas tehnikas iegādi, kam ir maza kravnesība. Nākamajos ilgtermiņa iepirkumos par parka apsaimniekošanu prasība par tehnikas konkrētu kravnesību jau ir iekļauta kā obligāta prasība.

2020. gadā Komunālā pārvalde uzņēmējdarbību veicošām personām izsniegusi 18 iebraukšanas atļaujas. Dažādu kultūras un sporta pasākumu nodrošināšanai, remontdarbu veikšanai pavasarī, kas nav pieskaitāmi pie parka ikdienas uzturēšanas, līdz 18. augustam izsniegtas 26 iebraukšanas atļaujas. Lielākajai daļai no tām darbības termiņš jau esot beidzies. Transportlīdzekļu, kas regulāri rīta stundās veic darbus, nav vairāk par desmit.

Paredz celiņus ar biezāku pamatu

Tāpat iedzīvotājiem nav saprotams, kādēļ Pašvaldības policijas darbinieki pa šo celiņu nevar pārvietoties bez automašīnām. Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš laikrakstam skaidroja: “Dienā šo teritoriju apseko velopatruļas, taču nakts laikā tādu nav, tādēļ pa šo celiņu brauc policijas transports. Veloceliņš gar kāpu zonu ir ļoti garš, izstaigāt to kājām būtu pārāk laikietilpīgi, būtībā neiespējami. Mums visu diennakti ir jāapseko ne tikai šī teritorija, bet arī citas vietas. Jāpārliecinās, vai netiek veiktas nelikumīgas darbības.”

Pludmales kafejnīcas “Red Sun Buffet” īpašnieks Mareks Alberts savukārt laikrakstam sacīja: “Ja mums nebūtu šīs atļaujas, tad kā mēs piegādātu nepieciešamo preci? Iebraucot pludmalē no Pērkones ielas, to nevar izdarīt, jo automašīna gluži vienkārši var iestrēgt smiltīs. Arī šobrīd darbiniekiem nav viegli. Piegādātās paletes ar precēm dažkārt sver vairākas tonnas, un tās ir jādabū līdz kafejnīcai. Tas tomēr ir roku darbs. Šeit ir pilsēta, un ar šo situāciju kaut kā jāsadzīvo.”

“Tā patiešām ir, šie segumi domāti tikai velotransportam un gājējiem. 2012. gadā, kad tika izstrādāts šis projekts, situācija bija krasi atšķirīga, piemēram, tobrīd pludmalē nebija attīstīta uzņēmējdarbība. Tāpat pieejamais finansējums šim projektam nebija pietiekams, lai izbūvētu celiņu ar atbilstošu pamatu autotransportam. Šobrīd būvējot veloceliņus, izbraukšanas vietās, piemēram, no dzīvojamo māju pagalmiem, projektos ir paredzēts biezāks pamats, lai nebūtu šī celiņu deformācija.

Esam mācījušies no savām kļūdām,” pastāstīja pilsētas būvvaldes vadītāja Agrita Kulvanovska. Tāpat viņa sacīja, ka tie, kas ekspluatē šo celiņu, varētu mazināt transporta kustību, piemēram, atkritumu konteinerus līdz automašīnām aizstumjot, proti, atstāt transportlīdzekli vietā, kur tas nebojā ceļa segumu.

Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls laikrakstam sacīja, ka lielie atkritumu konteineri esot tikai divās vietās: “Jūrmalas ielas galā ar piebraukšanu un atkritumu savākšanu problēmu nav, bet pie Glābšanas stacijas atkritumu izvešanā jāņem vērā ierobežojumi, tas ir, transportlīdzekļa pilna masa nedrīkst pārsniegt 3,5 tonnas. Tur gružus nebrauc savākt lielā mašīna. Jebkurā gadījumā cilvēkiem jāsaprot, ka bez apkalpojošā transporta kustības infrastruktūru un uzņēmējdarbību nodrošināt nevar. Kaut arī būve nav paredzēta transportam, tas tur ir un būs.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz