Sestdiena, 11. maijs Milda, Karmena, Manfreds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ar smalku un dziļu pieskārienu. Osteopātija ārstē nevis slimību, bet cilvēku

Jūs aizejat vai aizvedat bērnu pie ārsta par kādu pamanītu traucējumu veselībā vai izpausmi, viņš jūs iztaujā par slimībām, novērojumiem un dažādiem notikumiem, kam var nebūt tiešas saistības ar veselības jautājumiem. Taču pēc tam ārsts uzliks rokas uz pacienta ķermeņa vai kādai tā daļai, ar ko saistītas vai, tieši pretēji, nesaistītas sūdzības.

Ar smalku un dziļu pieskārienu. Osteopātija ārstē nevis slimību, bet cilvēku
Osteopāts un osteopātija var palīdzēt, ja līdz šim lietotā terapija, piemēram, muguras sāpju gadījumā nelīdz vai nav efektīva vai arī sāpēm vai traucējumiem kādā ķermeņa daļā līdz šim nav rasts pamatojums. Pašreiz Latvijā praktizē 24 sertificēti ārsti osteopāti. Liepājai tuvākie – Aizputē un Kuldīgā. (Foto: pexels.com)
Osteopāts un osteopātija var palīdzēt, ja līdz šim lietotā terapija, piemēram, muguras sāpju gadījumā nelīdz vai nav efektīva vai arī sāpēm vai traucējumiem kādā ķermeņa daļā līdz šim nav rasts pamatojums. Pašreiz Latvijā praktizē 24 sertificēti ārsti osteopāti. Liepājai tuvākie – Aizputē un Kuldīgā. (Foto: pexels.com)
07.05.2022 06:00

Liene Kupiča

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Vairākas minūtes kabinetā būs klusums, ārsts varbūt liks ko padarīt, padarboties, notiks vērošana no malas. Un tā var būt līdz stundai. Šķitīs – ko tad izdarīja un palīdzēja, ja nekas nenotika? Šāds ir aptuvenais scenārijs, ko var sagaidīt no vizītes pie sertificēta osteopāta – mediķa ar lielu pieredzi kādā pamatspecialitātē, kurš ar osteopātijas metodēm centīsies atrast slimības vai kāda traucējuma cēloni.

Organisms kā vienots veselums

Latvijā osteopātija ienāca pagājušā gadsimta 90. gados, bet lielāks pavērsiens notika 2002. gadā, kad tā ar Veselības ministrijas rīkojumu tika atzīta par ārstēšanas metodi, bet no 2005. gada osteopātija jau noteikta kā medicīnas papildspecialitāte.

Kad pirmo reizi izdzirdēsiet vārdus ”osteopāts” un ”osteopātija”, noteikti pirmā asociācija būs ar kauliem, jo grieķu valodā ”osteo” nozīmē ”kauls”. Taču Aizputes ģimenes ārsts un pediatrs Imants Lanka, kurš par osteopātu kļuvis pirms aptuveni trim gadiem, norāda, ka osteopātija tik daudz nerunā par kauliem, bet par cilvēku kā vienotu veselumu – cilvēka organisms ir struktūra jeb cilvēka anatomija un funkcijas jeb fizioloģija, kas ir savstarpēji saistītas.

Iespējas osteopātijā ir milzīgas, norāda I. Lanka, uzsverot, ka tā ir joma, kurā var strādāt un labākos rezultātus parādīt ārsti, kuri uzkrājuši ievērojamu pieredzi iegūtajā pamatspecialitātē. Tas nozīmē, ka visiem osteopātiem, kuri praktizē, ir jābūt ar ārsta izglītību.

Osteopātijas metodes izmanto un apgūst arvien vairāk ārstu, piemēram, fizioterapeiti, ķirurgi, ginekologi, pediatri, neirologi un citi.

”Katrs ārsts osteopātijā fokusējas uz savām vajadzībām un jomu. Metodes ir ļoti daudzas, bet, piemēram, es arī esmu pediatrs un to izmantoju, kur citas metodes nestrādā,” norāda I. Lanka.

Tiesa, līdz šim osteopātija nav valsts finansēts ārstniecības pakalpojums – pilna summa par pakalpojumu jāsedz pašam pacientam.

Palīdzība no malas

Osteopātijā tiek izmantota tikai ”maigu roku” pieskārienu tehnika un ļoti viegla, bieži tik tikko manāma audu kustība. Osteopātu biedrībā skaidro, ka šī speciālista pamatinstruments ir ”jūtošie, domājošie, redzošie” pirksti, kas kopā ar anatomijas, biomehānikas, fizioloģijas un citu jomu dziļām zināšanām ļauj meklēt nevis slimību, bet zaudēto veselību, noteikt slēptos sākotnējos saslimšanas iemeslus un, minimāli iedarbojoties, pateikt organismam priekšā tā iekšējo resursu pielietojumu.

Viens no osteopātijas pamatprincipiem ir, ka cilvēka organismam ir resursi, lai tas paškoriģētos, tikai nepieciešama palīdzība no malas. ”No fizikas puses, šī ārstniecība strādā kā fizika un ģeometrija. Mēs skatāmies, vērojam cilvēku caur viņa ķermeņa diametru, tas ir, ieraugām cilvēka ķermeni no sāna. Pieliekam rokas, izprotam ķermeni, organismu, iegūstot sensitīvāku informāciju, ko iepriekš nevarēja nekādi noteikt un līdz ar to atrast problēmas cēloni un ierosināt izmaiņas ķermenī,” norāda I. Lanka.

”Varbūt nāks prātā zinātniskā fantastika. Bet to var salīdzināt ar šādu situāciju – mēs ieejam dušā, bet mums pēc mazgāšanās uz ķermeņa viena auksta pile uzkrīt – viss ķermenis reaģē.

Tieši tāpat notiek ar osteopātiju – uz vienu manipulācijas kustību reaģē viss ķermenis,” viņš salīdzina.

”Tā ir tā medicīnā sauktā smalkā palpācija. Cilvēks var justies samulsis, ka osteopāts uzliks viņam rokas – gaidīs, ka kaut kas notiks, bet patiesībā nekas redzams nebūs, bet būs notikušas izmaiņas un zibenīgi, bet mikroskopiskā līmenī – lielāki rezultāti būs redzami pēc kāda noteikta laika, kas var būt vairāki mēneši,” saka I. Lanka.

Var atrast cēloni daudzām saslimšanām

Osteopātija ārstē nevis slimību, bet cilvēku, cīnās nevis ar simptomiem, bet meklē pataloģiju un novērš to, teikts Baltijas Osteopātu asociācijas mājaslapā.

Kā vairums ārstēšanas virzienu medicīnā, arī osteopātija var būt kā pamata un vienīgā ārstēšanas metode vai arī kā papildinoša pie jau izveidota terapijas kompleksa. Tradicionālās ārstēšanas metodes un osteopātija var papildināt viena otru, un jāņem vērā, ka vienādas ārstēšanas pieejas pacientiem nebūs – katra pacienta problēmas gadījums ir individuāls.

Osteopātiju iesaka izmantot, ja piedzīvotas dzemdību traumu sekas – jau pieminētā ķermeņa asimetrija, ja mazulim novēro muskuļu tonusu, ir apgrūtināta zīšana, rīšana, ir motorās kustības traucējumi un citos gadījumos, ja apstāv bažas par jaundzimušā veselību un nepieciešams traucējumus novērst.

Tāpat osteopātiju iesaka, ja ir miega traucējumi, psihomotorās attīstības un runas attīstības aizture, tostarp valodas raustīšana, ja bērniem ir uzvedības traucējumi – viņi ir hiperaktīvi, kaprīzi, histēriski, kā arī ja novēro ilgstošu apgrūtinātu mācīšanos. Osteopātija var arī palīdzēt, ja ir dažādas neirožu formas, redzes, stājas, sakodiena traucējumi.

Tāpat šī ārstēšanas metode var palīdzēt sameklēt cēloni un novērst sekas ilgstošām alerģijām, ja ir bieža saaukstēšanās, urīna nesaturēšanai vai aizturei, kaulu problēmām, galvas sāpēm, locītavu un muguras sāpēm, kuņģa un zarnu trakta saslimšanām, dažādiem citiem fiziskās un arī garīgās attīstības traucējumiem.

”Vislabāk koriģējamie slimību vai saslimšanu cēloņi ir saistīti ar piedzīvotām traumām, bet pie nosacījuma, ja pacienta ģenētikā viss ir kārtībā. Sarežģīti, ja tajā līmenī ir problēmas, jo ģenētisko materiālu ar ārstēšanu izmainīt nevar.

Tāpat jāņem vērā, ka osteopātija nesašūs pārrautu saiti, bet tā var palīdzēt uzlabot traumētās vietas stāvokli un funkcijas pirms un pēc operācijas,” skaidro osteopāts.

Pie osteopāta var nosūtīt ģimenes ārsts vai ārsts speciālists, taču rakstisks nosūtījums nav nepieciešams. Savukārt osteopāts var arī iedot tālākus norādījumus, kā pacientam rīkoties, lai sasniegtu labākus rezultātus un novērotu izmaiņas savā ķermenī, organismā un pašsajūtā. ”Bieži cilvēki var nodomāt, ka, bijis pie osteopāta, viņš uzreiz ir tapis vesels, un liek sev virsū, piemēram, fizisko slodzi. Bet tā gluži nevar – cilvēks tādā veidā var izjaukt līdzsvaru un sataisīt vairāk problēmu, nekā jau bija,” uzsver osteopāts.

PIEREDZE

Kristīne, māmiņa:

– Biju nokreņķējusies par savu gandrīz trīs gadus veco dēliņu, kurš visu citu darīja un vairāk, nekā prasa attīstības rādītāji konkrētā vecumā, tomēr vienu lietu viņš pavisam negribēja darīt – tā bija runāšana. Tā apstājās brīdī, kad puisēns gada un četru mēnešu vecumā piedzīvoja emocionālu traumu.

Radinieki norādīja, ka noteikti ar bērnu kaut kas nav kārtībā un būs problēma problēmas galā, taču mēs kā vecāki nenolaidām rokas un

pavisam nejauši uzzinājām par osteopātiju un osteopātu, kas var palīdzēt runas traucējumu novēršanā. Tagad bērnam ir pieci gadi un dēls runāšanā ir neapturams un nevaldāms!

Pēcāk osteopātu izmantoju arī pati, jo ilgstoši mocījos ar vēdera izejas traucējumiem, kas sākās pēc dzemdībām.

Iesākumā jutos ļoti dīvaini. No sākuma aprunājāmies ar dakteri kā parastā konsultācijā pie ārsta – iztaujāja, izprasīja par veselību, paradumiem, novērojumiem. Viņa, piemēram, pēc bērna sejas uzbūves, pēc zoda un deguna izskata noteica, ka mazulis manā vēderā labu laiku gulējis otrādi.

Pēc tam daktere uzlika bērnam rokas uz galvas, pleciem. Ilgi bija klusums, pa brīdim uzdeva jautājumus. Lika bērnam darboties ar saliekamu rotaļlietu. Pēc tam paskaidroja, ka vērojusi mazuļa roku un smadzeņu darbības saskaņu un harmoniju. Un pat noteica par aptuvenu laiku, kad varam sākt gaidīt uzlabojumus. Tieši tā arī bija.

Tie viņas rokas pieskārieni izdarīja izmaiņas, ko gaidījām. Lika arī veikt dažus vingrinājumus pašiem – tā bija darbošanās ar līdzīgu rotaļlietu, kāda bija osteopātei.

UZZIŅAI

Osteopātija ir efektīva metode hronisko slimību gadījumā, jo slimības iemesls var atrasties tālu no slimā orgāna. Tā, piemēram, hronisko galvas sāpju iemesls var būt sena un aizmirsta astes kaula trauma, bet muguras sāpju iemesls var būt nieres nepareizs izvietojums.

Osteopātija vēl var palīdzēt:

  • dažādu bērnu slimību gadījumā;
  • dažu neauglības formu gadījumā;
  • ja ir varikozas vēnas;
  • hroniskā noguruma sindroma gadījumā;
  • ja ir pazemināta imunitāte;
  • pie muskuļu sāpēm;
  • ja novērojams meteorisms (gāzu uzkrāšanās vēderā).

INTERESANTI

Osteopātijas pirmsākumi meklējami 1872. gadā Amerikā. Osteopātijas pamatlicējs ir amerikānis Endrjū Teilors Stils. Būdams ārsts, viņš strādāja nomaļā vietā un bija spiests saskarties ar dažādām smagām slimībām. Kādas epidēmijas laikā traģiski gāja bojā viņa sieva un dēli, kas lika smagi vilties tā laika medicīnā.

Dr. Stils uzsāka meklējumus, kuros viņš mēģināja rast risinājumu, kā varētu palīdzēt cilvēkam caur strukturālo anatomiju, un nosauca to par osteopātiju. 1882. gadā Kirksvillē tika nodibināta pirmā osteopātijas skola pasaulē. 1918. gadā Stila skolnieks Litldžons Anglijā nodibināja pirmo osteopātijas skolu Eiropā. 60. gados tika nodibināta pirmā osteopātijas skola Francijā. Šodien ir daudz osteopātijas skolu visā pasaulē – Amerikā, Anglijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Spānijā, Beļģijā, Krievijā, Kanādā un arī Latvijā u.c.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz