Arhitektūras balvas kartē arī Liepājas puses ēkas
Šogad ikgadējam nacionālajam arhitektūras konkursam un nozīmīgākajam apbalvojumam “Latvijas arhitektūras gada balva” pieteikti 43 darbi – 31 objekts un 12 procesi, kas realizēti dažādās Latvijas vietās, tostarp Liepājā, Pāvilostā un Saraiķos.
Linda Kilevica
"Kurzemes Vārds"
Balvas finālisti tiks izziņoti septembrī, savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija norisināsies 17. oktobrī, informē konkursa rīkotāja Latvijas Arhitektu savienība.
Objektu kategorijā pieteikta pārbūvēta dzīvojamā māja Pāvilostas vēsturiskajā centrā Brīvības ielā.
Autori: SIA “GB STUDIO” (Gatis Gavars, Atis Sedlenieks).
Saraiķos, bijušajā padomju militārās bāzes teritorijā tapusi vasaras rezidence “SAR”. Dzīvojamā māja un divi viesu nami būvēti uz vēsturiskiem bunkuru pamatiem.
Autori: vadošā arhitekte Zane Tetere-Šulce; komanda: Dace Bula, Alvis Petrovskis, Eva Heidingere-Jukama.
Uz balvu pretendē Jaukto cīņas mākslu centrs Liepājā, tā ir pārbūvēta vairāk nekā simts gadu veca noliktavas ēka vēsturiskajā centrā, Loču ielā.
Autori: “AHA Studio” (Alise Hermane, Laura Auce, Ieva Pārupe).
Kategorijā “Procesi” pieteikts ar liepājnieku līdzdalību veidots izdevums “cooldig: neparasta arhitektūras grāmata”, kas rāda maz pārveidotās Kuldīgas vecpilsētas daudzveidību tās viendabīgumā, kuras vēsturisko kopainu katrs ar savu darbavietu vai dzīvesvietu portretē divi desmiti kuldīdznieku, dažs kurzemnieks, dažs rīdzinieks.
Autori: Indra Ķempe, Mārtiņš Sīlis, Laura Lorence, Ingūna Elere.