Sestdiena, 25. janvāris Sigurds, Zigurds, Sigvards

Arī liepājnieki dosies gājienā, lai pievērstu uzmanību vides jautājumiem

Arī liepājnieki dosies gājienā, lai pievērstu uzmanību vides jautājumiem
Foto: no "Fridays for Future" facebook lapas
28.11.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Piektdien, 29.novembrī, cilvēki visā pasaulē dosies ielās, lai pievērstu uzmanību vides jautājumiem brīdi pirms ANO Klimata pārmaiņu konferences. Vides gājiens notiks arī Liepājā, to rīko organizācijas “Fridays for Future” Liepājas nodaļa.

“Gājienā vienā solī ar rīdziniekiem dosies arī liepājnieki, lai izceltu jautājumus, kurus ietekmē mūsu pašu vēlētie pašvaldības deputāti,” rīkotāji skaidro savā “Facebook” profilā.

Pulcēšanās notiks Juliannas pagalmā, Kuģinieku ielā 5, pulksten 14. Gājiens pa ietvēm metīs lokus cauri pilsētas centram un ilgs aptuveni stundu. Organizatori aicina akcijas laikā pievienoties jebkurā vietā.

Viena no problēmām, kuras plānots izcelt gājiena laikā, esot SIA “eVan Group” plāni Liepājas novadā attīstīt bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu.

“Mēs vēlamies pievērst uzmanību vides problēmai. Liepājai tas ir ļoti svarīgs jautājums. Joprojām ne visi Latvijas un Liepājas iedzīvotāji pareizi šķiro atkritumus. Latvija pēc šī rādītāja atrodas vienā no pēdējām vietām Eiropā. Tāpēc mēs vēlamies parādīt, ka vides problēma ir aktuāla gan Latvijai, gan Liepājai,” stāsta “Fridays for Future” Liepājas nodaļas pārstāvis Martins Levuškāns.

Viņš atzīst, ka gājiena laiks dalībniekiem esot neērts, taču nav bijis iespējams to citā laikā saskaņot ar pašvaldību. Tādēļ viņam esot grūti prognozēt, cik liela būs atsaucība.

“Būs jaunieši no Liepājas FFF nodaļas (mums ir 35 biedri), biedrības “Radi vidi pats” un “Jauniešu mājas”, kā arī citi jaunieši un studenti. Ekoaktīvisms tagad ir ļoti populārs,” uzskata M. Levuškāns.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)