Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atved arī saindētu suni un grūsnu ezi

Atved arī saindētu suni un grūsnu ezi
Foto: Egons Zīverts
30.08.2017 07:06

"Kurzemes Vārds"

Dzīvnieku patversmē “Lauvas sirds” augusta beigās ir nosacīti mierīgi, nav liela bez mājām un saimnieka palikušu dzīvnieku pieplūduma. Taču nekad nevar zināt, kādus dzīvnieku likteņu samezglojumus nesīs jauna diena.

Šovasar patversmes darbinieki piedzīvojuši līdz šim nebijušu gadījumu. Kad tur nogādāta melna vidēja auguma kucīte Džīna, viņi sākumā domājuši, ka tā ir smagi slima vai savainota. Kājas suni nav turējušas it nemaz. Izrādījās, ka Džīnas asinīs ir vairāk nekā trīs promiles alkohola. Kamēr turpinās lietas apstākļu noskaidrošana, Džīnu adopcijai vēl nedod.

1. jūnijā Valsts policijā saņemta ziņa par novārgušu suni, kas guļ Ūdens ielā, pastāsta policijas pārstāve Madara Šeršņova. Iespējamais vainīgais ir 1998. gadā dzimis vīrietis, viņam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106. panta – par dzīvnieku turēšanas un labturības prasību pārkāpšanu. Kodekss par to paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas sodu līdz 350 eiro.

Materiālus lēmuma pieņemšanai policija pārsūtījusi Liepājas pašvaldības Administratīvajai komisijai. Pašvaldības sabiedrisko attiecību daļā “Kurzemes Vārdam” šonedēļ sacīja, ka komisija lēmumu vēl nav pieņēmusi, jo iesniegtajos materiālos konstatētu trūkumu dēļ tie nosūtīti atpakaļ policijai, bet atbilde vēl neesot saņemta.

Vēl viens diezgan pārsteidzošs šīs vasaras atgadījums ir saistīts ar ezi. Kāds liepājnieks savā dārzā atradis ezi un nez kādēļ nolēmis to stiept uz dzīvnieku patversmi. Tur viņš stāstījis, ka dzīvnieks laikam saindējies, jo esot tāds uzpūties. Eziene izrādījusies grūsna, patversmes darbinieki to palaiduši brīvā dabā. “Lauvas sirds” vadītāja Nora Brūdere vien nogroza galvu par ļaužu prāta trūkumu.

Tikmēr “Kurzemes Vārds” aicina tos, kam ir iespēja un vēlme, pieņemt savās mājās patversmē nonākušu dzīvnieku. Te daži no patversmes “Lauvas sirds” iemītniekiem.

Vajag stipru saimnieku

Sešus gadus vecais Cēzars patversmē nonāca pērn decembrī pēc sava saimnieka nāves. Viņš ir ļoti spēcīgs, tāpēc arī jaunajam saimniekam tādam jābūt – lai noturētu saitē un arī lai neapkristu, kad suns priecīgs brāžas draudzēties. Vajadzīga arī vieta, kur izskrieties, izlikt enerģiju. Viņam patīk skriet, joprojām patīk spēlēties ar mantiņām. Vislabāk Cēzaram būtu laukos, taču viņu nekādā gadījumā nevar siet ķēdē, viņš tādu nekad nav piedzīvojis, jo mitis dzīvoklī. 

Draudzīgs rējējs

Deviņus gadus vecais Tobis patversmē ir jau kopš pagājušās vasaras. Šobrīd, kad patversmē suņu ir maz, viņš esot pats ejošākais – brīvprātīgie suņu staidzinātāji pastaigās dodas lielākoties ar Tobi. Pēc nonākšanas patversmē viņam konstatētas veselības problēmas, kuru dēļ liegta cietās barības ēšana. Tobim vāra putriņas, gādā citu mājas ēdienu. Jaunajam saimniekam ar to būs jārēķinās. Bet pēc dabas augumā nelielais suns ir žirgts un draudzīgs, viņš par kompanjonu derēs arī gados vecākam cilvēkam. Patversmes vadītāja piesaka, ka viņš ir liels rējējs ar skaļu un dobju balsi, tāpēc pilsētas dzīvoklis droši vien nebūs labākā izvēle.

Reiz Tobi jau paņēmuši uz mājām, taču nākamajā dienā šie cilvēki atveduši viņu atpakaļ – nesadzīvojot ar kaķiem. “Tas jau arī prasa laiku, nevar taču gribēt, lai uzreiz ar visiem sadzīvotu,” nosaka patversmes vadītāja. 

Bez ūsām

Trīs četrus mēnešus vecajam rudi baltajam runčukam ar dzintarainajām acīm kādi ļauni cilvēki nogriezuši ūsas. Tās ataugs, bet tas prasīs laiku. 

Īpašs kažoks

Kažoks kā īstam savvaļniekam – “Lauvas sirds” darbinieki priecājas par kaķa lāsumaino un kuplo spalvu. Apmēram trīs gadus vecais runcis bijis īsts mājas kaķis, patversmē nonācis pēc tam, kad viņa saimniece nomirusi. Runčuks ir kastrēts. 

Pati par sevi

Cilvēki, kas meklē sev kaķi, parasti izvēlas to, kurš pirmais rāpjas klēpī un glaužas klāt. Tāpēc atturīgā kaķene, kas visu te notiekošo vēro vienatnē no malas, te dzīvo jau ilgi. Viņa nav no kaķiem, kas paši dodas rokās.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz