Beigtas stirnas pludmalē. Nav skaidrs, kas tām tur bijis darāms
Bēdīgs atradums jūrmalā šorīt gadījies liepājniecei Ilzei Vainovskai, nācies ziņot atbildīgajiem dienestiem par beigtu stirnu pludmalē. Cits liepājnieks Mārtiņš Ķesteris nedzīvu stirnu pirms nedēļas uzgājis pie jūras Karostā, starp fortiem.

Linda Kilevica
"Kurzemes Vārds"
Liepājas Komunālajā pārvaldē norāda, ka miruši dzīvnieki pludmalē uzrodas pastāvīgi un tiekot savākti.
”Tas nav nekāds pārsteigums. Ir bijis izskalots bebrs, par roņiem vispār nav ko runāt. Jūras krasts jau ir migrācijas ceļš, dzīvnieki tur pārvietojas, ūdens ne vienmēr ir šķērslis, sevišķi lieliem dzīvniekiem.
Pats savām acīm esmu redzējis, kā pa jūru aiz nez kura sēkļa peld alnis,”
atklāj pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls.
Bioloģijas zinātņu doktors, mežzinātnes institūta ”Silava” pētnieks Jānis Ozoliņš teic, ka esot grūti izprast, kāpēc stirnas uziet pie jūras.
Iespējams tāpēc, ka tur staigā cilvēki un kritušos dzīvniekus ierauga, atšķirībā no nomaļām vai grūti pieejamām vietām. ”Vajadzētu ziņot Valsts meža dienestam un tad viņiem pieaicināt kādu veterinārmedicīnas speciālistu,” viņš iesaka dzīvnieku nāves iemesla noteikšanai.
Iespējams, stirna pārēdusies miglotu rapsi, bet tikai laboratorijā var izpētīt, kādas indes uzņemtas, kā izskatās iekšējie orgāni.
Iedzīvotāji sociālajos tīklos izsaka pieņēmumus, ka stirnas varētu bēgt no vilkiem, kas mūspusē savairojušies un kļuvuši pietiekami droši, lai tuvotos apdzīvotām vietām. ”Jūrā stirnas tādēļ neskries,” to apšauba J. Ozoliņš, ”un vilks būtu noķēris. Stirna nav tik veikla, vilki tās diezgan daudz noķer un apēd.”