Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bezkaunība moderno tehnoloģiju aizsegā

Bezkaunība moderno tehnoloģiju aizsegā
29.11.2012 15:03

Atslēgvārdi

Cilvēkus, kuri internetā izgāž savas dusmas, ir jāierobežo un jāsauc pie atbildības. Taču praksē gan tas nav viegli izdarāms, jo ir gana sarežģīts process. Turklāt uzņēmumi, kuri nodrošina interneta pakalpojumus, nereti paši veicina naida kurināšanu un apsaukāšanos, jo atsakās nosaukt sava klienta datus arī tad, ja to pieprasa policija.

Utainā cūka! Sūdainā lupata! Kaut tu kropli, nosprāgtu! Šie ciniskie vēlējumi un apzīmējumi nebūt nav paši šerpākie un negantākie komentāri, kādus medijos pieminētiem cilvēkiem velta anonīmi komentētāji. Šādu iespēju – publiski kādu aizskart, bet pašam palikt nezināmam, sāka sniegt tādas modernās tehnoloģijas kā internets. Un nebūs pārspīlēti teikts, ka negantie komentāri patiesībā ir kļuvuši par tādu kā interneta mediju slimību, ko samērā grūti ārstēt.

“Faktiski nav tādas dienas, kad nedzēšam kādu aizskarošu komentāru. Diemžēl ar to jānodarbojas regulāri, ja vēlas interneta portālā saglabāt korektu vidi,” skaidro interneta portāla liepajniekiem.lv redaktors Pauls Kaufmanis. Visbiežāk aizskarošas replikas un apzīmējumi tiek veltīti kādā rakstā pieminētai personai.

Policija visbiežāk nāk, lai noskaidrotu tos ļaundarus, kuri svešas personas vārdā ievietojuši neķītrus iepazīšanās sludinājumus. “Šī izklaide ir topā. To dara bieži. Un es nesaskatu atšķirību starp aizvainojošu komentāru un šādas apmelojošas informācijas publiskošanu,” uzskata P. Kaufmanis.

Diemžēl jāatzīst, ka pastāv arī metodes, kā tiešām palikt anonīmam pēc komentāru ievietošanas, un kuras ētisku apsvērumu dēļ “Kurzemes Vārds” neatklās, lai neveicinātu to pielietošanu. Taču zināms, ka, piemēram, Liepājā šādā veidā ar interneta publikāciju komentēšanu gluži kā hobiju jau vairākus gadus nodarbojas kāda pie pilsētas biznesa un politiskās elites pieskaitāma persona. Tā teikt, ir nojausma, ka tas ir viņš, taču pierādīt neko nevar.

Turklāt, ja arī policijas rīcībā ir vainīgās personas IP adreses, pat kārtībsargi ne vienmēr var palīdzēt.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 29. novembra numurā.


#kvards-20121129-11#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz