Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Bijušie Onkoloģiskās klīnikas ārsti atver privātprakses

Bijušie Onkoloģiskās klīnikas ārsti atver privātprakses
Foto: onkologliepaja.wordpress.com
20.01.2020 07:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

No februāra savus ārstu privātkabinetus vērs vaļā “Piejūras slimnīcas” bijušie dakteri Guntars Ķeiris, Nataļja Daškina un Anna Krilova.

“Esmu gatava profesionālo darbu turpināt savā privātkabinetā Rīgas ielā,” stāsta A. Krilova. Kamēr nav sagaidītas valsts dotācijas un noslēgts līgums ar Slimības profilakses un kontroles centru (SPKC), daktere pacientus pieņems par naudu. Viņa sniegs pakalpojumus ambulatori, veiks ādas veidojumu dermatoloģisko izvērtēšanu, atzinumu izsniegšanu invaliditātes noteikšanai un krūts dziedzeru protēžu saņemšanai, kā arī onkoloģiskās saslimšanas prognostikas izvērtēšanu paliatīvās terapijas aspektā.

N. Daškina un G. Ķeiris strādās “Medicīnas centrā MG”. Ultrasonogrāfijas izmeklējumi N. Daškinas vadībā šeit notiek jau sen, bet no februāra apmeklētājiem būs iespēja veikt arī vairogdziederu mezglu funkciju biopsiju un ultrasonogrāfijas kontroli ar citodoloģiskiem izmeklējumiem. “Pēc statistikas, vairogdziedzeru vēzis pēdējos gadus ir ļoti pieaudzis. Ar katru gadu arvien lielāks saslimušo skaits,” stāsta N. Daškina. Arī par šo pakalpojumu vēl nav piešķirtas valsts apmaksātas kvotas, taču esot cerība tās iegūt ar nākamo gadu. “Citur Kurzemē nav iespējas veikt pilnu biopsiju un citodoloģijas izmeklējumu pakalpojumu vienuviet,” stāsta daktere Daškina.

Valsts kvotas ir piešķirtas G. Ķeira privātpraksei. “Cik ilgam laikam to pietiks, mēs nezinām. Kas paspēs tikt valsts apmaksātajā vizītē, tam būs jāmaksā tikai pacientu iemaksa, bet, kad kvotas beigsies, diemžēl jādakterējas būs par naudu,” skaidro “Medicīnas centra MG” direktore Evita Zvagule. “Šīs kvotas attieksies gan uz ambulatorajiem, gan ķirurģiskajiem daktera pakalpojumiem.”

Jau rakstījām, ka savu slimības vēsturi pacienti var iegūt “Piejūras slimnīcā”, uzrakstot iesniegumu. Šī sistēma saglabājas arī, lai pierakstītos pie A. Krilovas, N. Daškinas un G. Ķeira.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli