Ceturtdiena, 2. jūlijs Lauma, Ilvars, Halina
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Būvdarbi Salmu ielā joprojām turpinās; radušās nebūšanas sola novērst

Būvdarbi Salmu ielā joprojām turpinās; radušās nebūšanas sola novērst
Foto: Lasītājs
04.07.2013 11:06

liepajniekiem.lv

Kāda satraukta Salmu ielas iedzīvotāja portālam raksta par, viņaprāt, būvnieku pieļautajām aplamībām – atstātajām vecajām ielu apmalēm, betona un akmeņu gabaliem zonā, kur paredzēts ierīkot zālienu. Notiekošo darbu būvuzraugs Komunālā pārvalde norāda, ka darbi vēl turpinās, un pieļautās kļūdas uzdots labot.

“Ir tāda lieta, ka vasaras sākumā mūsu ielu sāka bruģēt, nopriecājāmies ka viss būs skaisti un tā tālāk, līdz kā vienmēr sāka rasties visādi zemūdens akmeņi,” savu stāstāmo iesāk liepājniece. “Nepietiek ar to, ka mēnesi mūsu iela vispār bija bez asfalta, ar ratiņiem tur pārvietoties vispār nebija iespējams, kur nu vēl cilvēkam gados. Pēc tam, kad beidzot viss sāka notikt, pamanījām, ka mājai ir bojāta fasāde. Bet par to vienoties jau bija par vēlu, jo neviens savu vainu neatzīs. Bojājums ir neliels, un mēs diži necentāmies neviena vainu pierādīt.

Kad iela bija nobruģēta, zāliena vietā mums tika atstāti kaut kādi kukuržņi, un daudzās vietas netika nomainītas sen savu laiku nokalpojušās ielu apmales. Paskats ir drausmīgs. Līdz šodien piebrauca pie mājām kravas mašīna un uz katru māja atstāja pa divām vai vienai melnzemes čupiņai. Kaimiņiene, neko ļaunu negribēdama, domāja izravēs tās garās gārsis, kas bija pa šo laiku saaugušas, un pamanīja kādu diezgan nopietnu lietu – nepilnu 10 centimetru dziļumā ir atstātas vecās ielu apmales un visādi citi lieli betona un akmeņu gabali.

Jautājums tāds: kas notiks, kad zeme to visu sāks spiest uz augšu? Zāles pļaujamie, trimeri – tā taču nav nekāda lētā iekārta, un nevar to nomainīt kā vienkārši vecu zeķu pāri. Un arī, nedod Dievs, ja pie mājas nebūs nopļauta zāle vai karogs izkabināts. Sods pa taisno! Es vienkārši domāju, kāpēc manam nepilnus 75 gadus vecajam vectēvam būtu jārok ārā visas tās 50 centimetrus garās apraktās apmales.”

Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls norādīja, ka vēl pirms sūdzības portālam, situācija Salmu ielā Komunālajai pārvaldei kā būvuzraugam jau bija zināma. To A.Štāls izskaidrojis arī Salmu ielas iedzīvotājai, sazinoties ar viņu personīgi. “Uzņēmējam jau iepriekš ir uzdots izlabot kļūdas un aplam veikto darbu, kas fiksēts iedzīvotājas iesūtītajās fotogrāfijās,” portālam sacīja sabiedrisko attiecību speciālists. Darbu izpildītājs ir SIA “Empower”.

Uzņēmējam uzdots no zālienam paredzētajām zonām izvākt liekos būvgružus, lieko zemi, vajadzīgajā kārtā uzbērt melnzemi, kā arī iesēt zālīti. “Tur, kur nepieciešams, tiks salabotas/uzliktas arī ietvju apmales. Viņi to dara!” Komunālā pārvalde kā būvuzraugs sekoja un turpmāk sekos līdzi, lai nebūšanas tiktu novērstas, solīja A.Štāls. Vērot būvdarbus apņēmušies arī šīs ielas iedzīvotāji.

SIA “Empower” pārstāvis Kaspars Sants, vaicāts par Salmu ielā atstātajām vecajām ielu apmalēm, betona un akmeņu gabaliem zonā, kur paredzēts ierīkot zālienu, skaidroja, ka darba fronte ir mainīga: “Vienu dienu esam vienā vietā, citu dienu atkal citā. Tā ir darba specifika, pietiekami komplicēta. Ja kādā no vietām darbs nav paveikti līdz galam, tas nozīmē, ka atgriezīsimies.” Runājot par izraktajiem akmeņiem, K.Sants norāda: “Ja akmens guļ kabeļu šahtā, un netraucē, tad tas tur arī paliks. Speciāli ārā necelsim.” Viņš mierina, ka uzrakto kabeļa trasi strādnieki atstās ne sliktāku, kāda tā bijusi līdz šim. Un būvgruži noteikti tikšot savākti. “Ja kaut kur apmale ir izrauta, nolikta blakus – noteikti savāksim. Par to nevajag satraukties. Viss ir procesā.” K.Sants aicina iedzīvotājus uz sadarbību: “Ja ir kādas neskaidrības, ierosinājumi, droši varat brigādei iet klāt un runāt. Par to būšu pabrīdinājis.” Tāpat viņš aicina cilvēkus pieciest remondarbu laikā radušās neērtības.

Paskaidrojam, ka Salmu ielas posmā darbi notiek pilsētas apgaismojuma rekonstrukcijas ietvaros. Kā norādīja K.Sants, objektā 22 kilometru garumā jāiegulda kabelis, jāuzceļ 600 gaismekļu.

___________

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens
portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura
veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram,
no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz