Sestdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Būvniekiem Liepājas ielās sezona rimstas

Būvniekiem Liepājas ielās sezona rimstas
Foto: Egons Zīverts
16.10.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Ielu būvdarbi nav tikai asfaltēšana vai bruģēšana. Par “tūkstoš sīkumiem” pilsētas ceļu darbos šogad un tuvākajā nākotnē “Kurzemes Vārdam” pastāsta Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks būvniecības jautājumos Didzis Jēriņš.

Gan lieli, gan mazi darbi

Lielākie šā gada ielu būvdarbi ir pabeigti – Lielās ielas un Tramvaja tilta, Grīzupes ielas, Vecās ostmalas rekonstrukcija (iepretī Atteku salai), no jauna uzbūvēta Vētru iela, ekspluatācijā nodota arī Kapsēdes iela, D. Jēriņš atgādina par projektiem, kurus pašvaldība paveikusi ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu.

Pašreiz vēl turpinās Peldu ielas pārbūve, sākot no Liepu ielas līdz Kūrmājas prospektam. Tur turpina bruģēt ietves, ierīkot inženierkomunikācijas, veidot ceļa klātni.

Liels būvobjekts ir Liepājas Speciālajā ekonomiskajā zonā, ostas teritorijā rekonstruē Brīvostas ielu un veido pieslēgumus Atslēdznieku ielai un O. Kalpaka ielai.

Noasfaltētas divas grants ielas – Elizabetes un Arnolda iela.

Pabeigta Ezera ielas pārbruģēšana starp Bārtas un Bernātu ielu, nobruģēta Enkuru iela. Pārbruģēts arī neliels posms Jaunajā ielā (no Bāriņu ielas līdz Mārtiņa ielai) un Baznīcas ielā.

Bruģi vēl klāj Bāriņu ielā pie K. Zāles laukuma, šajā ielā pretī Valsts policijas ēkai vēl bruģēs gājēju pāreju.

D. Jēriņš neslēpj, ka labu bruģētāju trūkst, jo “darba apstākļi ir smagi, bruģi likt nevar katrs”.

Viņš vēlētos, lai šie darbi tiktu pabeigti ātrāk, taču, ja darbdienā atstāts kāds nepabeigts objekts, tad nevajagot uzreiz domāt, ka vieta aizmirsta, “varbūt bruģētāji saslimuši”.

Lai uzlabotu vides pieejamību, šovasar no ietvēm izņemtas 116 teknes Rožu, Kungu, Republikas, Graudu un Dīķa ielā. D. Jēriņš atzīst, ka šis darbs sākts pēc Krusta draudzē izveidotās vides pieejamības iniciatīvas grupas rosinājumiem.

Vēl šoruden “atkarībā no darbaspēka pieejamības un laika apstākļiem” plāno izņemt teknes no Peldu, Katoļu, Ludviķa, K. Valdemāra ielas trotuāriem, lai ratiņbraucējiem un velosipēdistiem līdzenāka pārvietošanās.

Vides pieejamības labad cerams, ka izdosies ielikt kaltā bruģa joslas “Lielā dzintara” stāvlaukumā apaļā bruģa vietā, pāris vietās prasās arī pārejas.

Vairākās vietās Liepājā atjaunoti “lielāki un mazāki” ietvju posmi. D. Jēriņš nosauc Republikas ielu, Krūmu un Šķēdes ielas krustojumu, Rojas ielu (no M.  Ķempes ielas līdz Rojas ielai 36), Ventas ielu.

Ventspils ielā pagājušogad atjaunoja ietvi no dzelzceļa stacijas līdz Putnu ielai, šogad – no Putnu ielas līdz Namdaru ielai.

“Nākamgad, cerams, varēs izbūvēt ietvi līdz Užavas ielai. Tas, protams, ir budžeta jautājums,” saka izpilddirektora vietnieks.

Bet Invalīdu ielā pie Karostas cietuma izveidota autobusu stāvvieta. Pabeigta arī teritorijas labiekārtošana Karostā, Lāčplēša dārzā, kur ierīkoja Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņas vietu.

Pašreiz turpina ietves būvniecību Pulkveža Brieža ielā no Ģenerāļa Baloža uz Studentu rotas ielas pusi, pretī bērnudārzam, un ir izsludināts konkurss ietves ierīkošanai Priežu ielā kvartālā no Ganību līdz Zirņu ielai.

Pašreiz projektē ietvi Atmodas bulvārī no Katedrāles līdz Piestātnes ielai, Dzērves ielā no Lauku līdz Salmu ielai un Pērkones ielā, kur ierīkos cietā seguma izbrauktuvi uz liedagu. Šajos projektos būvdarbi varētu sākties pavasarī.

Drīz jāsākas būvdarbiem Atmodas bulvārī pie Ziemeļu mola, kur starp bijušo viesnīcu Atmodas bulvārī 21 un Ziemeļu molu ir pašvaldības zeme, kurā pašvaldība novāca būvgružus. Tur ir betonēts laukums.

Tas būs automašīnu stāvlaukums, no tā izveidos taciņu, kas vedīs uz molu, un nobrauktuvi, lai uz laukuma var uzbraukt. Vēl tur ierīkos apgaismojumu. Šis objekts būs SIA “A-Land” rokās, būvniecība jāpabeidz 2020. gadā.

Drīz sāksies ietves izbūve Dunikas ielā, gar jauno Porziņģu ģimenes basketbola laukumu, un tam apkārt ierīkos žogu.

Plūdus vairs negaida

Graudu, Vītolu, K. Valdemāra, Republikas un Ģimnāzijas ielā izbūvēta lietus ūdens kanalizācija, un septembra beigās tai pieslēdza drenāžas sūkņu staciju Ģimnāzijas ielā.

Līdz ar to ir pabeigts darbs, kuram jānovērš lietavu plūdi Graudu un Vītolu ielas krustojumā un Republikas un Ģimnāzijas ielas krustojumā. Ir ierīkots arī vairāk gūliju. “Šīm ielām vairs pludot nevajadzētu,” spriež D. Jēriņš.

Vēl izbūvēta lietus kanalizācija Jāņa Asara ielā no Riņķu līdz Meža ielai, kur arī lietavās veidojās plūdi.

“Varbūt nākotnē šai ielai varēs uzlikt asfaltu, jo tur tomēr ir mācību iestāde,” saka izpilddirektora vietnieks un atgādina, ka lietus ūdens savākšanas sistēma ierīkota arī visās rekonstruētajās ielās.

Jaunums ir divas nojumes abpus O Kalpaka tiltam, lai cilvēkiem, kuri gaida tilta atvēršanu, ir iespēja patverties no lietus.

Uz redānu – pa gludu ceļu

Visā platumā uzklāts jauns asfalts 14. novembra bulvārī no Lībiešu ielas līdz Talsu ielai, līdz ar to uz redānu, Karostas glābšanas biedrības apsaimniekoto tūrisma objektu, tagad var aizbraukt pa gludu ceļu.

D. Jēriņš gan saka – “veikta asfaltbetona virsmas apstrāde”, kas nozīmē, ka uz ceļa ir likta bituma un šķembu kārta. Tas novērsīs ceļa bojāšanos, bet nav risinājums ilgstošam laikam, viņš atzīst.

Sakopt 14. novembra bulvāri lūgusi Komunālā pārvalde, argumentējot – ja to nedarīs tagad, tad iela var sabrukt un vēlāk remonta izmaksas būtu daudz lielākas.

Šādā veidā apstrādāta arī Lībiešu iela no 14. novembra bulvāra līdz ceļam uz “Liepājas ūdens” attīrīšanas iekārtām. Bet D. Jēriņš piebilst, ka šādā veidā nav iespējams nogludināt ielas, kurās ir lietus kanalizācija, jo akmens šķembas ar laiku nāk nost, tiek ieskalotas gūlijās un aizsprosto ūdens noteci.

Pašlaik Klaipēdas, Tukuma un Ventas ielas krustojumos luksoforiem papildus uzstāda aprīkojumu, lai šajās ielās būtu veiksmīgāka satiksmes organizācija un netiktu kavēta tramvaja un auto satiksme.

Jauni iepirkumi

Pašvaldība bija izsludinājusi un Iepirkumu komisija jau ir apstiprinājusi konkursa rezultātus iekškvartālu brauktuvju posmu atjaunošanai Vecliepājas pusē J. Janševska, Vaiņodes, E. Tisē, Siguldas, Dzintara, Dunikas, Tiesu, Mazajā ielā.

Līdzīgs konkurss ir arī iekškvartālu brauktuvju atjaunošanai Jaunliepājas pusē – uz ziemeļiem no tirdzniecības kanāla. Tas paredz sakopt iekškvartālu brauktuves Žagatu, Mežu, Viršu, Sila, Pāvilostas, Šķēdes, Piltenes ielā un Atmodas bulvārī.

Abos konkursos uzvarēja SIA “A-Land”, kopā šī firma abos konkursos nosolījusi darbu par vairāk nekā 550 tūkstošiem eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Taču SIA “CTB” abu konkursu rezultātus apstrīdēja. Tāpēc, visticamāk, šie būvdarbi tiks pārcelti uz 2020.gadu.

Pašvaldība izsludinājusi arī divus ielu brauktuvju atjaunošanas konkursus – vienkāršotam ielu remontam Liepājas daļai no Tirdzniecības kanāla uz dienvidu pusi (F. Brīvzemnieka, Krusta, Vaiņodes, Liedaga, Klaipēdas, Pērkones, Ganību, Toma ielas posmiem) un pilsētas daļai no kanāla uz ziemeļu pusi, kur paredzēta atjaunošana Imantas ielas, Pulkveža Brieža, Invalīdu un Rīgas ielas brauktuvju posmiem.

Atklāts arī Cukura ielas pārbūves konkurss no Grīzupes līdz Nākotnes ielai. Šo ielu plāno rekonstruēt nākamgad, tāpat kā Roņu ielu (tai būvdarbu konkursa vēl nav), izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus.

Bez tam pašlaik top Ezermalas ielas un K. Zāles laukuma pārbūves projekti, kurus, iespējams, 2020. gadā varētu sākt realizēt.

Bet D. Jēriņš aizrāda – ielu būvdarbu apjoms 2020. gadā vēl nav precīzi zināms, jo vēl nav zināms, kādas būs pilsētas budžeta iespējas un kādiem darbiem zaļo gaismu dos deputāti.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz