Sestdiena, 29. februāris

Caurstaigāt Lielās ielas 12 pagalmu turpmāk nevarēs

Caurstaigāt Lielās ielas 12 pagalmu turpmāk nevarēs
Foto: liepajniekiem.lv
24.08.2019 07:06

liepajniekiem.lv

Ēkas Lielā iela 12 pagalms drīzākā laikā nepiederošām personām tiks slēgts, par ko kopsapulcē vienojušies paši mājas iedzīvotāji. Šobrīd pagalmam abās pusēs ir izliktas brīdinošas zīmes – “Cauri staigāt aizliegts”, tādējādi jau tagad pieradinot cilvēkus pie domas, ka nākotnē to caurstaigāt vairs nevarēs.

“Es saprotu, ka cilvēki šo taku ir minuši gadiem, pie tā ir ļoti pierasts un pārmaiņas daļai sagādās neērtības,” atzīst biedrības “Lielā iela 12” valdes priekšsēdētājs Jurijs Kučinskis. “Taču kopsapulcē esam pieņēmuši lēmumu, ka staigāšanas cauri vairs nebūs. Cilvēkiem būs jāizmanto vai nu Lielā iela, vai F.Brīvzemnieka iela.” Iemesls ir vienkāršs – iedzīvotāji cer uz mierīgāku dzīvi. “Bieži bijis tā, ka nozog velosipēdus. Pa nakti staigā svešie, mēģina attaisīt katru mašīnu, cerībā, ka kāda būs vaļā,” novērojis J.Kučinskis. Tāpat “tusē” bezpajumtnieki, dzērāji, jaunieši.

Kopš sestdienas, 17.augusta, pagaidām abās pagalma pusēs – gan no Radio ielas, gan no Universitātes – J.Kučinskis ir izlicis brīdinošas zīmes, ar norādi , ka staigāt aizliegts. Jau šobrīd šādi cilvēki tiek brīdināti par gaidāmajām pārmaiņām. Mājas pārstāvis pastāsta, ka tiks slēgtas abas pagalma ieejas. Vispirms – vārtiņi universitātes pusē, pēc tam, kad tur būs beigušies remontdarbi. “Katram iedzīvotājam būs atslēgas, un viņš varēs tik cauri, ja vajadzēs,” kā turpmāk tiks organizēta gājēju kustība, skaidroja J.Kučinskis.

To, kā nepiederošām personām liegt ieeju pagalmā no otras puses, vēl tiekot domāts. “Ir ļoti sarežģīti. Jo mums ir liela māja, bieži brauc “ātrā palīdzība”, komersantiem, kas izvietojušies pirmajā stāvā, ved preces,” skaidro J.Kučinskis. Ir citām mājām novēroti šlagbaumi vai automātiskie vārti, taču, kāds risinājums būs Lielā ielā 12, vēl tiekot domāts. “Mēs savu pagalmu vēlamies tīru un smuku.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli