Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Cer uz labiem darījumiem

Cer uz labiem darījumiem
Foto: liepajniekiem.lv
21.05.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Tuvākajos mēnešos Liepājas pašvaldībai varētu būt ļoti labi ienākumi no vairāku īpašumu pārdošanas – cer pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Pagājušajā nedēļā dome apstiprināja pārdošanas cenu diviem apbūvētiem zemesgabaliem. Būvju īpašnieki vēlas nopirkt zemi, uz kuras atrodas viņu īpašums, pastāstīja pilsētas Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis. Brīvības ielā 164 pašvaldība plāno pārdot vairāk nekā divus hektārus zemes par 168 700 eiro. Šajā adresē atrodas veikals “Senukai”. Īpašumu vērtējuši divi vērtētāji, pašvaldība vēlas pārdot par augstāko noteikto cenu. Zemākais vērtējums ir 140 700 eiro.

Līdzīgi dome plāno pārdot otru apbūvēto zemesgabalu, kas atrodas Brīvības ielā 191, tas ir 4262 kvadrātmetrus liels, tā augstākā novērtētā cena ir 28 900 eiro (zemākais vērtējums ir 25 500 eiro). Šajā vietā atrodas uzņēmums “Viktorija”.

Bez tam pašvaldība rīkos izsoli nekustamajiem īpašumiem Sporta ielā 16 un Saules ielā 15a – kādreizējās slimnīcas ēkām un zemei. Sākuma cena noteikta 321 000 eiro. Arī šiem īpašumiem ir bijuši divi vērtējumi, izsoles sākuma cenu veido augstākā summa. Zemākais vērtējums atšķiras nedaudz – 315,5 tūkstoši eiro. Vairāki interesenti par šiem īpašumiem jau izrādījuši interesi, tāpēc ir izredzes, ka izsole varētu notikt. Pašvaldības mēģinājumi īpašumus pārdot pirms vairākiem gadiem bija nesekmīgi.

“Šie īpašumi mums nav vajadzīgi,” skaidroja J. Vilnītis, neslēpjot, ka pašvaldībai ir nepieciešami ienākumi, lai atrisinātu problēmu ar vietu trūkumu bērnudārzos un piepildītu citas ieceres. Domes sēdē jūnijā plānots dažādiem lielākiem projektiem, tostarp vēsturisko ēku restaurācijas atbalstam, sadalīt SIA “Liepājas enerģija” un vēl vairāku uzņēmumu, kuros pašvaldībai ir kapitāla daļas, dividendes. Par to stāstot, domes priekšsēdētājs teica: “Ļoti pozitīvs skats uz dzīvi.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli