Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Čūsku un klaidoņu midzeni Rojas ielā sola sakopt

Čūsku un klaidoņu midzeni Rojas ielā sola sakopt
Foto: Ģirts Gertsons
19.04.2019 07:15

liepajniekiem.lv

Portāls saņēmis lasītāja vēstuli: ”Dzīvoju Rojas iela 36, un tieši pretī logiem mums ir neapsaimniekota teritorija, kur jau dzīvo bezpajumtnieki. Viņi tur jau staigā ar plikiem dibeniem un guļ. Mēs nezinām, kas ir minētās teritorijas īpašnieks, bet īpašniekam taču būtu jānodrošina žogs ap teritoriju, lai neviens nevar tur tikt. Nosūtu arī foto, kas uzņemti no mūsu mājas logiem.”

Teritorija, par kuru vīrietis sūdzas, ir pamestais būvlaukums Rojas ielā starp piecstāvu dzīvojamo māju Rojas ielā 36 un nožogoto teritoriju, kur savulaik bija paredzēts būvēt Metalurga bērnudārzu.

Pilnam komplektam 15.aprīlī ap pulksten 14 nesakoptajā zemesgabalā izcēlās ugunsgrēks – dega pērnā zāle, niedres un atkritumi, stipri piedūmojot visu apkārtni. Ugunsdzēsējiem glābējiem bija nepieciešams prāvs laika sprīdis, lai ugunsnelaimi likvidētu.

Policiju neņem galvā

”Par nekoptiem zemesgabaliem un atkritumu neaizvākšanu jāvēršas Pašvaldības policijā,” tā Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Komunālā pārvalde” sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls: ”Viņi kontrolē un soda tos, kuri neievēro pilsētas saistošos noteikumus par ēku uzturēšanu un teritoriju kopšanu.”

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Vārpiņš skaidro, ka par zemesgabalu Rojas ielā 34 informāciju Pašvaldības policija ”saņem regulāri.” 

Jautāts, vai zemesgabala īpašnieks ir saukts pie atbildības, K.Vārpiņš klāsta: ”Īpašnieks pie administratīvās atbildības saukts vairākkārtīgi. Pēdējais administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts šogad.” 

Diemžēl rezultāta joprojām nav, atzīst Pašvaldības policijas pārstāvis: ”Regulāri uzsākam administratīvās lietvedības un sastādām administratīvā pārkāpuma protokolus.”

Kas notiks tālāk? K.Vārpiņš teic: ”Turpināsim rīkoties likumā paredzētajā kārtībā.” Pašvaldības policijas pārstāvis skaidro, ka par teritorijas nenorobežošanu atbildība nav paredzēta.

Savukārt par teritorijas neuzturēšanu kārtībā Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi paredz administratīvo sodu – brīdinājumu vai naudas sodu. Maksimālais naudas sods, kādu uzliek par saistošo noteikumu pārkāpšanu, fiziskai personai ir līdz 350 eiro, bet juridiskai personai – līdz 1400 eiro.

Grandiozas celtnes vietā – izgāztuve

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Nekustamā īpašuma pārvalde” vadītājs Māris Egmanis, jautāts, kam pieder minētā teritorija, pastāstīja, ka lasītāja minētās teritorijas īpašnieks saskaņā ar Zemesgrāmatas informāciju ir SIA ”M.I.R.& CO”.

Kā liecina Lursoft dati, SIA “M.I.R. & Co” juridiskā adrese ir Liepāja Reiņu meža iela 12 – 45. Uzņēmuma darbības veidi ir dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība  un sauszemes transporta palīgdarbības. SIA ”M.I.R. & CO” valdes priekšsēdētājs ir Viļus Rozga.

2007.gada sākumā SIA ”M.I.R. & CO” Gaujas prospektā 4D un Rojas ielā 34 plānoja būvēt deviņstāvu dzīvojamo māju. Būvvalde būvniecības ieceri nodeva publiskajai apspriešanai, kuras laikā vairums apspriešanas dalībnieku to atbalstīja. Proti, apspriešanas laikā tika saņemti 18 priekšlikumi, no kuriem 14 atbalstīja būvniecību, bet četros bija izteiktas iebildes. Galvenokārt par minētajā vietā tolaik esošo mazdārziņu likteni.

Ēka bija iecerēta ar deviņiem stāviem un trīs sekcijām. Tika solīts, ka ēkā būs gan vienistabas un divistabu, gan trīsistabu, četristabu un piecistabu dzīvokļi – kopā 100 dzīvokļi. Savukārt pagrabstāvā bija plānotas autostāvvietas, bet fasāde tika solīta krāsaina, izmantojot stiklu un citus mūsdienīgus materiālus.

Projekta attīstītāja SIA ”M.I.R. & CO” valdes priekšsēdētājs Viļus Rozga toreiz stāstīja, ka ēkas būvniecību paredzēts sākt vēl 2007.gadā – jūnijā vai jūlijā. Un pēc viņa teiktā būvniecība bija plānota ne ilgāk par diviem gadiem.

Pagājuši ducis gadi, bet no vērienīgās dzīvojamās mājas Rojas ielā 34 nav ne miņas. Vietā, kur celtne bija plānota, saauguši biezi krūmi un izveidojusies izgāztuve.

Sola laboties

SIA ”M.I.R. & CO” valdes priekšsēdētājs ir V.Rozga portālam skaidro, ka deviņstāvu dzīvojamās mājas celtniecības projekts tika apturēts, sākoties krīzei. Taču iecere neesot atmesta: ”Līdzekļu trūkuma dēļ projektu realizēt tobrīd nebija iespējams, tāpēc zemesgabals tika iekonservēts. Taču to nepārdevām ar cerību, ka projektu īstenosim.”

Nu esot redzama gaisma tuneļa galā: ”Situācija sāk mazliet uzlaboties, tāpēc plānojam projekta virzību atjaunot. Gribas šo ēku uzbūvēt.”

Jautāts, kāpēc īpašnieks neuztur pienācīgā kārtībā teritoriju, V.Rozga teic, ka īpašumam savulaik apkārt bijis žogs, taču vandāļi to nopostījuši.

Viņš uzskata, ka lielāka uzmanība īpašumiem pilsētā jāpievērš Pašvaldības policijai: ”Īpašnieku sodīt viņi ir naski, bet tajā pašā laikā ne klaidoņus triec prom, ne sauc pie kārtības tos, kas manā īpašumā izgāž atkritumus. Un to dara ne tikai klaidoņi, atkritumus sanes arī apkārtnes iedzīvotāji. Grasos vērsties Pašvaldības policijā ar sūdzību par mana īpašuma bojāšanu un piegružošanu.”

Tajā pat laikā V.Rozga sola, ka šopavasar īpašuma teritorija tiks sakopta: ”Gan zāli nopļausim, kā to darām ik gadu, gan krūmus izcirtīsim.”

________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz