Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Daugavpilī naudas izņemšana no “Swedbank” bankomātiem masveidā sākusies nakts melnumā

Daugavpilī naudas izņemšana no “Swedbank” bankomātiem masveidā sākusies nakts melnumā
Foto: Egons Zīverts
25.10.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Trešdienas, 23.oktobra, vakarā notikušo naudas izņemšanas ažiotāžu pie “Swedbank” bankomātiem “Kurzemes Vārda” aptaujātie daugavpilieši īsti nemāk izskaidrot.

“It kā kāds esot dalījies ar vecu ziņu par aizdomām par naudas atmazgāšanu “Swedbank”, un tad jau cilvēku reakcija nebija ilgi jāgaida,” saka laikraksta “Latgales Laiks” redaktore Inese Minova.

Pilsētas ziņu portāls gorod.lv trešdienas vakarā ziņoja par rindām pie “Swedbank” bankomātiem visā Daugavpilī. Pēc viņu teiktā, naudas izņemšanu gaidot vismaz desmit cilvēki un vēl nākot klāt.

Fotogrāfijas ar ļaužu rindām portālā ievietotas ap pulksten 20.30, nofotografēta arī automašīna, kas pieved naudu bankomātiem pie bankas filiāles.

Daugavpilī “Swedbank” filiāle nomā telpas Vienības namā. Tā apsaimniekotāja, Daugavpils Latviešu kultūras centra, direktore Regīna Osmane stāsta, ka trešdienas vakarā neviens pasākums nenotika, tāpēc devusies mājās ap sešiem.

“Viss bija mierīgi, neko nemanīju, rindu pie bankomātiem nebija,” viņa saka. Tieši pašlaik notiekot vienošanās par īres līguma pagarināšanu ar “Swedbank”.

“Neviens nav runājis par kādām bankas problēmām vai atteikšanos no līguma,” atzīmē direktore. Viņa gan atceras, ka māsa sarunā esot minējusi, ka bankā notiekot kaut kādas pārbaudes, taču R. Osmane atbildējusi, ka tās taču notika pavasarī.

Daugavpils žurnālists Ivars Soikāns pieļauj:

“Cilvēki šādi rīkojušies bēdīgi slavenās “PNB” bankas notikumu kontekstā.” Viņš nezinot nevienu konkrētu personu, kas trešdien steigusies izņemt naudu.

Iepretī Vienības namam atrodas klubs “Artilērijas pagrabi”. Tā īpašnieks Andrejs Faibuševičs stāsta, ka no kluba neko neesot manījuši, jo pašlaik remontē tramvaja līniju un priekšā ir žogs.

“Naktī kāds izplatīja baumas pa visu pilsētu. Mums rakstīja viena dejotāja no Jaunās forštates mikrorajona, ka tur tauta jūk prātā un skrien izņemt naudu.”

Viņam ir teorija, ka tas bijis mēģinājums notestēt, cik ātri izplatās informācija tieši krievu valodas lietotāju vidū. “Pa latviskajiem kanāliem nekas tāds līdz mums nenonāca. To var izmantot visdažādākajā veidā, un man ir ļoti lielas aizdomas, ka tā tiek testēts, cik ātri Daugavpilī var realizēt “Donbasa aizstāvju” mobilizēšanas scenāriju. Neviens no drošības dienestiem pat aci pamirkšķināt nepaspēja, bet efekts jau bija masveidīgs. Nepatīkami,” atzīst A. Faibuševičs.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli