Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Diabēta biedrība nosvinējusi jubileju

Diabēta biedrība nosvinējusi jubileju
14.11.2012 07:03

“Pirms 20 gadiem mēs bijām trīs, četri, pieci, tagad – gandrīz 250,” – tā par Liepājas Diabēta biedrības izveidošanu sacīja endokrinologs un ģimenes ārsts Anatolijs Lucenko. Viņš bija tas, kurš iesāka veidot šo biedrību.

A. Lucenko kursos Maskavā pirmo reizi uzzinājis, ka ir tādas slimnieku biedrības, kuras palīdz cilvēkiem iegūt informāciju un kurās apmāca slimniekus, sniedz tiem psiholoģisko palīdzību, māca, kā sadzīvot ar savu slimību, un dara daudz ko citu. Atgriezies Liepājā, viņš sameklējis domubiedrus un ķēries pie darba. Dakteris Lucenko ir viens no Diabēta biedrības Goda biedriem, bet biedrība pati pagājušās nedēļas beigās atzīmēja 20 gadu jubileju.

Svētku reizē, kā tas piedienas, bija gan dziesmas, ko dziedāja Nīcas sieviešu koris, gan dzeja un sarīkojuma vadītājas aktrises Ineses Jurjānes sirsnīgie apsveikuma vārdi. Gan Diabēta biedrības biedri, gan viesi sirsnīgi sveica biedrības vadītāju Ritmu Maļinovsku, kas to dara jau gandrīz desmit gadu un šogad ieguvusi titulu “Eiropas gada cilvēks”.

Svētku reizē kopā bija gan biedrības biedri, gan arī daudzi sveicēji: Veselības ministre Ingrīda Circene un Saeimas deputāte liepājniece Aija Barča, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale, Sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča un citi.

Ilgus gadus Liepājas Diabēta biedrības mājvieta bija Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrs, taču kopš šā gada pavasara tā pārcēlusies un savus biedrus gaida Pensionāru dienas centrā (Klaipēdas ielā 96a).

Kristīne Pastore,
“Kuzremes Vārds”

Andra Gertsona foto

Gan ikdienā, gan svētku reizē ar savējiem kopā ir Diabēta biedrības vadītāja Ritma Maļinovska (no kreisās).

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)