Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Drošībai pret riteņu zagļiem

Drošībai pret riteņu zagļiem
04.05.2011 16:28

Atslēgvārdi

Sākoties velosezonai aktivizējas velosipēdu zagļi, tāpēc ir svarīgi veikta dažādus pasākumus, lai nodrošinātos pret iespējamo velosipēda zādzību.

“Pirmkārt, riteņa īpašniekam velosipēds jāiepazīst. Bieži vien cilvēks, kura īpašumā ritenis ir pat vairākus gadus, nezina ne tā nosaukumu, ne rāmja numuru. Šādā situācijā, ja riteni nozog, nebūs zināms, ko meklēt, bet, ja atradīs, tad īpašniekam radīsies problēmas pierādīt, ka tas ir viņa ritenis,” norāda Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Tāpēc savs velosipēds jāspēj pēc iespējas precīzāk raksturot. Velosipēdu arī vajadzētu nofotogrāfēt uz kāda neitrāla fona.

J. Knīse norāda, ka visbīstamāk braucamos ir uzglabāt kāpņu vai ratiņu telpā. Lai arī kāpņu telpu durvīm parasti ir kodatslēgas, tas nenozīmē, ka tās ir drošas. Nereti kodi ir viegli atšifrējami, vai arī uzrakstīti uz durvīm. Braucamo ir bīstami uzglabāt arī pie dažādām tirdzniecības vietām vai iestādēm ar domu, ka ieies tikai uz brīdi. Diemžēl pierādījies, ka zagļi nebaidās zagt riteņus no privātmāju pagalmiem vai šķūnīšiem. Bieži nozagtie riteņi nemaz nav piestiprināti, bet atstāti it kā drošā vietā.

Uz doto brīdi velosipēdu veikalos ir niecīga dažādu pretaizdzīšanas ierīču izvēle, jo sākoties velosezonai tie ir izpirkti. Tos piedāvā gan velosipēdu, gan būvmateriālu veikali. Cena ir no 2 līdz 20 latiem. Jo kvalitatīvāks slēgs būs uzlikts, jo ilgāk zaglim nāksies patērēt laiku, lai atmūķētu slēdzeni vai pārkniebtu trosi, jo aizdomīgāka situācija radīsies.

Lai policijas darbiniekiem vieglāk atrast un zagļiem grūtāk realizēt velosipēdu, to vēlams reģistrēt Ceļu satiksmes drošības departamentā (CSDD).  Reģistrāciju var veikt Latvijas pilsonis vai nepilsonis, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu. Lai velosipēdu piereģistrētu, nepieciešams precīzi zināt tā marku, modelis un rāmja numuru, kas parasti atrodas rāmja apakšā pie pedāļiem. Maksa par velosipēda reģistrāciju CSDD nodaļā ir Ls 1,23.

Velosipēdu var piereģistrēt arī bez maksas, bet tad tas jāveic internetā. Tam nepieciešams elektroniskais paraksts, mobilais ID vai vadītāja reģistrācijas apliecība ar svītru kodu. Ja neviens no šiem dokumentiem nav, tad ar pasi jādodas uz tuvāko CSDD nodaļu un jāaizpilda lietotāja reģistrācijas iesniegums. Pēc tam tiks piešķirta pieeja CSDD elektroniskajiem pakalpojumiem, kur varēs bez maksas piereģistrēt savu braucamrīku.

Citi padomi:
– uzreiz pēc velosipēda iegādes pierakstīt tā datus;
– iezīmēt savu velosipēdu ar brīvi izvēlētu zīmi tikai sev zināmā vietā;
– novietot velosipēdu sev pārredzamā vietā;
– atstājot velosipēdus kāpņu telpā vai pagrabā, ja iespējams, pieslēgt to piekāda stacionāra priekšmeta;
– ja iespējams, neatstāt vairākus velosipēdus vienā telpā;
– saslēgt velosipēdu ar vairākām, dažāda veida pretaizdzīšanas ierīcēm;
– ja velosipēds ir dārgs, tad mazāk iekārojamu to var padarīt, noņemot firmas zīmes.

Avots: Valsts policijas buklets “Velosipēdistu drošībai”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz