Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

Ekonomikas ministru interesē Liepājas pieredze tautsaimniecisko procesu veicināšanā

Ekonomikas ministru interesē Liepājas pieredze tautsaimniecisko procesu veicināšanā
03.07.2009 15:49

3. jūlijā Liepāju apmeklēja ekonomikas ministrs Artis Kampars. Tikšanās laikā ar pašvaldības vadību tika pārrunāta elektrostacijas būvniecība un tās potenciālā atrašanās vieta, jo, kā uzsvēra ministrs, ”par tās atrašanās vietu Liepājā nav šaubu”.

A. Kampars interesējās arī par Liepājas pieredzi ēku siltināšanā, problēmām, kas saistītas ar centralizēto siltumapgādi, tūrisma attīstību u.c.

 ”Liepāja ir viena no pilsētām, kura izceļas ar aktīvu pozīciju, tāpēc man bija interesanti uzzināt, kādas ir pilsētas galvenās problēmas, kāds būtu nepieciešamais valsts atbalsts,” uzsvēra A. Kampars.

Liepājas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks iepazīstināja ministru ar pilsētas ekonomisko attīstību, uzsāktajiem un plānotajiem projektiem, kurus realizēs ar Eiropas Savienības atbalstu.

Ministrs izrādīja lielu interesi par Liepājas pieredzi namu siltināšanā, jo Liepājā ar pašvaldības finansiālu atbalstu jau nosiltināta 41 daudzdzīvokļu māja, tajā pašā laikā valsts piedāvāto ES fondu atbalstu līdz šim izmantojuši tikai divu namu iedzīvotāji.

Pašvaldības vadība norādīja ministram uz to, ka process ES fondu atbalsta saņemšanai namu siltināšanai ir sarežģīts un smagnējs, kamēr Liepājā uzkrāta pozitīva pieredze, kā šo procesu padarīt vienkāršāku un cilvēkiem vieglāk pieejamu. Liepājā arī apkopoti aprēķini par to, kā pēc namu siltināšanas samazinājušies siltuma rēķini. Ministrs atzina, ka vajadzētu aktivizēt sadarbību ar Liepājas pašvaldību, organizējot valsts un pašvaldības speciālistu pieredzes apmaiņu, tādējādi pārliecinot iedzīvotājus par siltināšanas lietderību un mudinot aktīvāk rīkoties.

Tā kā jauno cietā kurināmā elektrostaciju būvēs Liepājā, ministrs arī apskatīja potenciālās būvniecības vietas, no kurām par piemērotāko šobrīd atzīta teritorija Latgales ielā 4 starp Tosmares ezeru un Tosmares dzīvojamo mikrorajonu. Liepājas pilsētas Dome jau pērnā gada 23. oktobrī pieņēma lēmumu, kas paredz rezervēt neapbūvētu zemes gabalu Latgales ielā 4 294 263 kvadrātmetru (29,4 ha) platībā cietā kurināmā elektrostacijas būvniecībai. Projekta īstenošanas gaitā Latvijas valsts nostiprinās un paplašinās energoapgādes iespējas un neatkarību. Savukārt Liepājas pilsētai tiks piesaistītas ievērojamas investīcijas un izveidotas jaunas darba vietas. Ministrs uzsvēra, ka šajā projektā plānots palielināt arī biomasas un koksnes izmantošanu kurināmajam.

Šobrīd veiktie aprēķini liecina, ka Liepāja elektroenerģijas patēriņa ziņā ieņem stabilu otro vietu aiz Rīgas. Pie tam šādas elektrības ražotnes izbūve nodrošinātu Liepājai siltumenerģijas kā blakus produkta avotu.

Apspriežot tūrisma nozares attīstības perspektīvas, pašvaldības pārstāvji rosināja valsti sniegt lielāku atbalstu viesnīcām, taču ministrs atzina, ka viesnīcu skaits Latvijā ir pietiekošs, vairāk jāveicina tūrisma mārketinga aktivitātes valsts mērogā. Tika apspriesta situācija arī par neapmierinošo ceļa stāvokli no Liepājas līdz Lietuvas robežai, kas traucē piesaistīt Liepājai vairāk tūristu no Palangas.

Pēcpusdienā A.Kampars kopā ar Domes vadību apskatīja trīs iespējamās elektrostacijas būvniecības vietas pilsētā, iepazinās ar Liepājas ostu, apmeklēja Pulvera ielas industriālo parku – uzņēmumus ”UPB Energy”, ”Aile grupa”, Liepājas Biznesa centru un tajā darbojošos uzņēmumus ”Lesjofors”, ”INTER SPIRO Production”, ”VOLVO Baltic Rim” un citus. Ministrs arī apskatīja vienu no pērn nosiltinātajām daudzdzīvokļu mājām Kalpaka ielā 107.

Gunta Jākobsone,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)