Ceturtdiena, 23. maijs Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Foto: Filipīnu kontrasti – skaistums un netīrība

Zaļas palmas, zilas debesis, ūdens. Filipīnas Klusajā okeānā starp Indonēziju un Taivānu. Divas draudzenes, liepājnieces Ieva Ilstere un Līga Pelnēna nolēma ar savām ģimenēm doties turp.

Foto: Filipīnu kontrasti – skaistums un netīrība
Rīsu terasēs. Tās, braucot pa salām, redzamas ik pa brīdim – lielākas un mazākas. (Foto: no Ievas Ilsteres arhīva)
Rīsu terasēs. Tās, braucot pa salām, redzamas ik pa brīdim – lielākas un mazākas. (Foto: no Ievas Ilsteres arhīva)
15.04.2024 00:00

liepajniekiem.lv

Ieva ceļojumu uzdāvināja meitai viņas 16. dzimšanas dienā, bet Līga gribēja parādīt bērniem, cik skaista ir pasaule. Lai redz, kurp mamma tā tiecas.

Viņas pat nenojauta, cik nepievilcīga tūrisma kartītēm var būt otra puse.

Gaiss smird

Abām izjūtas līdzīgas – tālais ceļojums pastiprināja mīlestību pret Latviju.

“Cik mēs esam laimīgi, atgriežoties mājās pie saviem cilvēkiem tīrībā, dzidrajā gaisā! Ļoti novērtēju to, kā ir pie mums,” Ieva min brauciena lielāko ieguvumu.

“Pa Filipīnām staigājot, man bija žēl manu plaušu. Blīvi apdzīvotās vietās, pilsētās – smogs, piesārņojums un smirdoņa.

Urīna un mēslu smakas sajaukums, vēl izplūdes gāzes.

Un turienes cilvēkiem ir tāds niķis, ka izkāpj no automašīnas, bet neizslēdz aizdedzi, un motors turpina darboties,” viņa ilustrē filipīniešu ikdienu.

Kad latvieši ieradās galvaspilsētā Manilā, vairāk nekā 20 stundu lidojuši un nosēdējušies, nolēma, ka uz viesnīcu ies kājām.

Ceļotāji salas iepazina uz savu roku, lai gan būtu varējuši ņemt vietējos gidus. Galveno iztiku iedzīvotājiem dod tūrisms. Jebkurā vietā, kur koncentrējas tūristi, viņus momentā sagaida bars cilvēku. Katrs piedāvā aizvest. Var atbildēt, ka nevajag, bet viņi vienalga iet pakaļ. Latviešus tāda viesmīlība nesajūsmināja. Foto: no Ievas Ilsteres arhīva

Tobrīd viņus gaidīja divas sen izsapņotas nedēļas, ko Līga sīki izplānoja, paredzot iekšējos pārlidojumus, naktsmītnes, apskates objektus.

“Un uzreiz jau nonācām izplūdes gāzēs.

Mēs, svaigā jūras gaisa izlutinātie liepājnieki, nekad pat neiedomājamies, ka citi elpo tik smakojošu gaisu,”

Ieva turpina.

Filipīnās ir 114 miljoni iedzīvotāju, Manilā dzīvo pāri 1,8 miljoniem. Ļoti kontrastaina pilsēta. Ielas – pilnas ar vieglajām automašīnām, tuktukiem un autobusiem. Filipīnieši daudz pārvietojas arī ar motorolleriem.

Ar kvadricikliem pa siltiem dubļiem Šokolādes kalnos Boholas salā. Drēbes pēc brauciena izmeta, jo neizskatījās, ka dubļu kārta būs nomazgājama. Foto: no Ievas Ilsteres arhīva

“To pusstundu, ko mēs gājām, es domāju – ārprāts, kur esam nonākuši!” Ieva pieļauj, ka kāds pasmaidīs par tik lielu izbrīnu, taču viņa tajā pasaules daļā bija pirmoreiz.

Iepriekš daudz nedomāja, kā tur būs. Mugursoma, viegls apģērbs, un devās baudīt siltu februāri.

Patiesībā draugu kompānijai bijis jautri. Saprotot, kādā vidē nonākuši, viņi visu uztvēra no gaišās puses. Taču otrreiz neprasoties turp braukt.

Skaistākais ir krāsu salikums

Ievai ir saprotams, ka cilvēki dzīvo nabadzīgi, bet netīrību viņa nevar pieņemt. Tai nav attaisnojuma, ja veseli cilvēki tā dzīvo. Un Filipīnās ir tieši tā.

“Tur cilvēki dzīvo ļoti vienkārši.

Mājas izskatās nestabilas, apmēram tādas kā “Trīs sivēntiņos”.

Varbūt katra simtā ir kā pie mums. Viņi var tādas atļauties, jo apkuri nevajag. Ka ap māju būtu saslaucīti gruži, tā arī bija ļoti reti,” Ieva ziedu vietā pie mājām redzēja tukšās pudeles, dēļu galus, sausus zarus.

Viņa novēroja, ka lauku apvidos cilvēki staigā netīrā apģērbā, viņiem zobu rindās robi. Taču pilsētās, kur labie rajoni, izskatījās skaisti, simpātiski cilvēki pastaigājās ar koptiem sunīšiem.

“Ir pilnīgi, kā ar šķērēm nogriezts. Tu pilsētā ej pa smirdoņu, redzi sievieti tupam peļķē un mazgājoties. Citur divas sēž blakus un viena otrai šķirsta matus; mēs padomājām, ka meklē utis.

Un pēkšņi – nonāc nākotnē, kur ir debesskrāpji, milzīgas 3D reklāmas, tīri parki,” Ieva domā, ka netīrībā vainojams cilvēku slinkums. Dievs iedevis tik skaistu zemi, kur dzīvot, taču viņi to ir piecūkojuši.

Liepājnieki bija pieteikuši braucienu ar kuģīti pa lagūnu un alām. Tas viņus gaidīja patālu no krasta, tā ka bija jānobrien labs gabals pa ūdeni. Varētu šķist – idille. Tomēr ne, ūdenī peldēja cilvēku izkārnījumi – viens rengulis, otrs, trešais…

“Lai tu tiktu pie pērles, jāizbrien cauri mēsliem vārda tiešā tiešā nozīmē,”

Līgai šķita, ka cilvēki sabojājuši dabu, kā vien varējuši. Pēc trim četriem gadiem varbūt tur būs pavisam maz, ko redzēt.

“Filipīnās ir brīnišķīga daba. Pārsteidzošākais un skaistākais ir krāsu salikums. Visu laiku saule un dzidras debesis, zaļi, lekni koki, zila jūra,” Ieva uzskaita.

El Nido reģions slavens ar līci, kas ik rītu ir pilns ar zvejnieku un tūristu laivām. Foto: no Ievas Ilsteres arhīva

“Piekrastēs smiltis kā pie mums, gaišās, smalkās. Daudzas pludmales ļoti piemēslotas, maza tā daļa, kurā var atgulties. Jautājām vietējiem, kur ir skaistās pludmales, uz kurām tūristus aicina. Divās bijām – tās patiešām pasakainas.”

Līga ir daudz ceļojusi un izbaudījusi, taču šajā zemē viņa piedzīvoja visskaistāko snorkelēšanu – niršanu ar akvalangu. Tādu zemūdens pasauli kā Panglao salas rifā vēl nebija redzējusi. Ar jūras zvaigznēm, koraļļiem un zivtiņām. Tās rozā, zilas, zaļas, divkrāsainas, trīskrāsainas, svītrainas, laistās…

“Aizbraucām uz turieni – tāds graustu rajons. Bet, tikko galvu iebāzām ūdenī, pavērās cita pasaule. Bērni bija sajūsmā,” saka Līga.

Cenas sacēluši, servisu aizmirsuši

Februārī laikapstākļi bija mainīgi. 27–30 grādu karstums, bet ne nepanesams, jo – te mākoņi, te lietutiņš, te atkal saule. No rīta gaiss mitrāks, pa dienu – sausāks.

Un labi, ka tā, jo sasvīdušu ķermeni nomazgāt tīru bija grūti. Viesnīcā krāna ūdens – dienā tikai smirdīgs, bet vakarā gan smirdīgs, gan arī vēl brūns.

Līgai turpbraucot bija sapnis saēsties jūras veltes un izbaudīt masāžu, kā jau taisa – kājām, mugurai, turklāt lēti. Ar veltēm visiem čiks vien sanāca, jo garšīgu ēdienu atrast neizdevās, bet ar masāžu…

Cenas tur vairs nav mazas, masāža maksā 20 eiro tāpat kā pie mums, tikai šeit to dara tīrā salonā.

Bet tur ceļotājas ieraudzīja, ka četras darbinieces sēž un cita citai skrubinās pa matiem. Nu nē, tādām masierēm viņas sevi neuzticēja.

Par cenām jāteic – ģimenes cerēja uz maziem tēriņiem, taču iztērēja pāri plānotajiem līdzekļiem. Filipīnieši sapratuši, ka eiropieši spējīgi maksāt, un cenas sacēluši, tikai viņu serviss palicis, kāds bijis.

Pirms trim četriem gadiem mango maksājis 50 centu, tagad – ap trīs eiro. Taču augļi pārpasaulīgi garšīgi; iekodies, un sula tek pār zodu.

Porcija rīsu ar olu – aptuveni 9 eiro, bet jūras velšu porcija, kurā četras garneles, bija par 20 eiro.

Laukos – sava mājiņa, savs ruksis. Foto: no Ievas Ilsteres arhīva

“Pārbraucot no salas uz salu, nonācām pilsētiņā, kur viss izskatījās civilizēti, viesnīcu ieskaitot. Vismaz pēc pieredzētā tā šķita.

Visi bija priecīgi, ka beidzot esam atraduši tīru vietu, taču izrādījās, ka tāda tā tikai no tūristu puses.

Aizgājām aiz letes, kur mums vajadzēja būt brokastīm, lai sameklētu pudeļu attaisāmo. Vērām atvilktnes – tās netīras kā vecā dārza mājā, trauki nolipuši, viss ar kukaiņiem. Ieva jokoja, ka tos laikam tūristi ēdīs brokastīs,” Līga tagad smejas, bet tobrīd skatījās kā šausmu filmu.

Aizbraucot no Filipīnām, ceļotāji sevi apbalvoja. Manilā izvēlējās skaistu viesnīcu, kur bija ērtas gultas, tualetes podā varēja normāli nolaist ūdeni un dušā tas nesmirdēja.

Pašsaprotamas lietas, bet tās tobrīd ļoti novērtēja.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz