Otrdiena, 21. maijs Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Foto: LiepU kopmītņu nebūšanas apņemas sakārtot divu gadu laikā

Uzklausot iepriekš izskanējušās studentu sūdzības par dzīves apstākļiem Liepājas Universitātes (LiepU) kopmītnēs, universitātes vadība ir gatava sadarboties ar dienesta viesnīcas apsaimniekotāju SIA “O.A.G. Projekti”, lai turpmāko pāris gadu laikā situāciju mainītu.

Foto: LiepU kopmītņu nebūšanas apņemas sakārtot divu gadu laikā
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
31.01.2024 00:11

liepajniekiem.lv

Abas puses un LiepU Studentu padomes pārstāvji pagājušajā nedēļā tikās kopmītnēs, lai apzinātu to stāvokli un vienotos par nākotnes plāniem.

Cer, ka remontu drīzumā pabeigs

Gada izskaņā tika publicēta LiepU rektores Daces Mednes studentiem adresētā vēstule, kas vēstīja, ka universitāte kopā ar apsaimniekotāju ir nonākuši pie plāna kopmītņu nepilnību novēršanai.

LiepU attīstības direktora pienākumu izpildītājs Uldis Drišļuks, kurš savus pienākumus sāka pildīt pēc Ziemassvētkiem, norāda, ka līdz šim lielākā problēma bijusi komunikācijas trūkums starp LiepU, apsaimniekotāju un Studentu padomi.

“Tagad beidzot esam aktīvi ķērušies klāt, lai šo situāciju mainītu,”

apstiprina U. Drišļuks.

“Esam attīstības plānu sadalījuši pa posmiem, un šis ir pirmais no tiem. Mēs gribam, lai progress ir jūtams, tāpēc svarīgi ir visu laiku sekot līdzi notiekošajam. Tagad redzējām paveiktos darbus un esmu ļoti pozitīvi noskaņots arī par turpmākajiem plāniem,” pauž U. Drišļuks.

Viņš norāda, ka universitāte saprot, ka dienesta viesnīcas remontēšanā ir jāiegulda finansējums un tā ir tik, cik ir. Tāpēc uzsver:

“Galvenais ir tas, ka viss ir tīrs, kārtīgs un nav studentu dzīvībai bīstams.”

Attīstības direktora pienākumu izpildītājs atkārtoti vērš uzmanību uz to, ka, lai progress neapstātos, ir regulāri ne tikai jābīda apsaimniekotājs, bet arī jāpārbauda paveiktais.

Gan SIA ”O.A.G. Projekti” pārstāvis Oskars Gertners (pa kreisi), gan LiepU Attīstības direktora pienākumu izpildītājs Uldis Drišļuks uzsver, ka galvenā prioritāte ir studentiem nodrošināt tīru, sakoptu un drošu vidi. Foto: Egons Zīverts

Provizoriski tiek plānots, ka nākamā LiepU vadības apsekošana kopmītnēs varētu būt martā.

“Skatīsimies, kas būs paveikts. Skaidrs, ka lielas lietas nevar izdarīt īsā laikā. Tagad redzējām, cik tālu bija pabeigts piektā stāva gaitenis, nākamajā reizē varēsim novērtēt, vai kaut kas ir bīdījies uz priekšu.”

Apsaimniekotājs universitātei jau ir iesūtījis attīstības plānus, kas LiepU vadību apmierina.

“Sadarbība šobrīd ir vērtējama kā ļoti laba. Viņi ir atsaucīgi. Ceram, ka, pēc gada atnākot, jau varēsim kādā stāvā pārgriezt lentīti.

Es redzu, ka apsaimniekotājs ir tiešām pievērsies tam, lai visu novestu līdz galam,”

ir pārliecināts U. Drišļuks.

LiepU vadība atklāj, ka šobrīd prioritāte ir redzēt izmaiņas, bet viņi arī saprotot studentu neapmierinātību, lai gan pēdējā laikā sūdzības vairs neesot saņēmuši.

LiepU tīmekļa vietnē vēl joprojām ir pieejama anketa, kurā studenti, kas dzīvo dienesta viesnīcā, var dalīties ar ieteikumiem un arī sūdzībām par dzīvi kopmītnēs.

“Studentu padomē šādu sūdzību ir arvien mazāk. Pēdējā laikā arvien vairāk studentu sāk runāt par to, ka paši novērojot, ka kaut kas tiekot darīts un remontēts,” piebilst LiepU Studentu padomes priekšsēdētājs Niklāvs Oļševskis.

LiepU students un dienesta viesnīcas iemītnieks Pjērs (pa labi) Studentu padomes priekšsēdētājam Niklāvam Oļševskim un LiepU Saimniecības daļas vadītājai Agatei Pirktiņai pastāstīja, ka vienīgais, kas viņu šobrīd nedaudz uztrauc ir pāris manāmi defekti, kas kopmītnēs rodas lietus laikā. Bet jaunietis uzsver, ka var redzēt, ka kaut kas tiek darīts lietas labā un kopumā ir manāmi uzlabojumi. Foto: Egons Zīverts

Jaunietis atzīst, ka pirms tam darbība no apsaimniekotāja puses bijusi ļoti minimāla. “Viņi mēdza solīt, ka kaut kas tiks sataisīts vai saremontēts, bet tas netika darīts. Visu laiku tikai turpināja atlikt. Tagad var just, ka kaut kas reāli notiek.”

Vissliktākais ir otrais stāvs

Portāls jau iepriekš rakstījis, ka studentiem vislielākās bažas sagādājušas koplietošanas telpas, kuras vairākos stāvos bija sliktā stāvoklī un, pēc studentu teiktā, – netīras un noklātas ar pelējumu.

Iepriekš publicētās bildes ar neadekvāto tualeti un mazgāšanās telpu tika uzņemtas piektajā stāvā. Šobrīd ir jau daļēji izremontēts, ieskaitot sanitārās telpas vienā gaiteņa galā.

Pilnībā izremontēti pirmais un trešais stāvs, savukārt ceturtais un piektais – daļēji.

Vienīgais stāvs, kurā vēl nekas nav ticis darīts, ir otrais.

Lai studentiem tiktu radīts priekšstats par gaidāmajām pārmaiņām, uz nepabeigto stāvu durvīm ir pieliktas bildes ar remonta plānojumu un to, kā gaitenis un telpas varētu izskatīties pēc tam.

Visas iesaistītās puses kopīgi apstaigāja dienesta viesnīcu, lai taptu skaidrs, vai situācija kopš pēdējām studentu sūdzībām ir uzlabojusies.

Dienesta viesnīcas ceturtajā stāvā, kurš šobrīd ir daļēji pabeigts, var novērot, ka studenti iepriekš ir izdekorējuši un apzīmējuši savas istabas durvis. Oskars Gertners (pa labi) LiepU pārstāvim Uldim Drišļukam skaidro, ka uz jaunajām durvīm to nevarēs darīt. Durvis, kuras nav bojātas nav plānots mainīt. Foto: Egons Zīverts

SIA “O.A.G. Projekti” pārstāvis Oskars Gertners, nonākot līdz kopmītņu otrajam stāvam, atzīst, ka pārsvarā studentu sūdzības un iepriekš publicētās fotogrāfijas ir saistībā tieši ar šo stāvu.

“Remontus veicam pēc situācijas, pieejamības. Ja stāvā tajā brīdī dzīvo cilvēki, tad remonts rit lēni. Ja stāvs nav tik ļoti apdzīvots, mums ir iespēja izremontēt koplietošanas telpas,” skaidro O. Gertners.

Viņš apstiprina, ka plānots pabeigt gan piektā stāva gaiteni, gan ceturto stāvu, bet visapjomīgākais nākamais solis būs vēl neaiztiktais otrais stāvs.

Apsaimniekotājs norāda, ka stāvi vizuāli atšķiras, bet tas ir tāpēc, ka vērā tiek ņemtas arī studentu vēlmes.

“Pirms remontējam stāvu, mēs tur dzīvojošajiem studentiem izdalām anketas, kur lūdzam viņu ieteikumus vai norādījumus saistībā ar vizuālām lietām un dažādiem akcentiem.

To darīt plānojam arī pirms nākamā remonta uzsākšanas.”

Šobrīd divi no stāviem ir daļēji pabeigti. Piektā stāva remontēto un neremontēto pusi atdala durvis. LiepU vadība norāda, ka nākamajā pārbaudes reizē varēs labi novērtēt stāvā paveikto progresu, bet apsaimniekotāja pārstāvji joko, ka tur vienlaikus var redzēt gan nākotni, gan pagātni. Foto: Egons Zīverts

O. Gertners pastāsta, ka piektā stāva remontam nevajadzētu aizņemt pārāk ilgu laiku, jo visas istabiņas jau ir izremontētas. Atlikusi vien daļa no koridora. Tāpat ir kārtībā arī piektā stāva atpūtas telpa.

LiepU pārstāvji norāda, ka universitāte sadarbojas ar apsaimniekotāju un koplietošanas telpās rīko kopā sanākšanas vakarus ar ēdienu, jo skolas telpās nav iespēja kopīgi gatavot.

Pagatavotie ēdieni šeit tiek prezentēti LiepU administrācijai un latviešu studentiem. Savukārt apsaimniekotājs par to nomas maksu neiekasē.

LiepU vadība atzīst, ka kopumā bijusi apmierināta ar redzēto progresu un cerot, ka tuvāko divu laikā remontdarbi tiks pabeigti visā dienesta viesnīcā.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz