Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Gada būves – ar liepājnieku rokām

Gada būves – ar liepājnieku rokām
Foto: upb.lv
13.02.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2017” otrajā kārtā izvirzīta arī Liepājā uzbūvēta ēka – “Ceļu, tiltu būvnieka” biroju ēka Cukura ielā 38A. Ar Liepāju saistīti speciālisti un uzņēmumi ir piedalījušies vēl vairākos skates būvobjektos Latvijā un ārzemēs.

Nominācijā “Būve ārzemēs” izvirzīta Blenda biroju ēka Gēteborgā, kuras konstrukciju projektēšanā piedalījusies akciju sabiedrība “UPB”, Andris Bondars. “UPB” ir arī šīs ēkas būvniecības galvenais darbuzņēmējs.

Nominācijā “Atjaunošana” izvirzīta Latvijas bankas ēkas daļa Rīgā, K. Valdemāra ielā 2a, kuras projekta autors ir bijušais liepājnieks, arhitekts Agris Padēlis-Līns.

Nominācijā “Inženierbūve” izvirzīta Meistaru ielas izbūve un Dārzniecības ielas un Siltumnīcu ielas rekonstrukcija Kuldīgā, kur viens no galvenajiem darbuzņēmējiem ir “Grobiņas SPMK” (Ivo Puže). Savukārt SIA “Aizputes ceļinieks” (Janeks Lazarenoks) ir starp galvenajiem darbuzņēmējiem, kas veikuši valsts reģionālā autoceļa Talsi – Stende – Kuldīga posma pārbūvi.

Nominācijā “Publiskā jaunbūve” izvirzīti divi bijušā Liepājas arhitekta Andra Kokina darbi. Viens no tiem – “CTB” biroja ēka Liepājā, Cukura ielā, kuras pasūtītājs ir SIA “Ceļu, tiltu būvnieks”, projekta autors un konstruktors – SIA “K Idea”, Andris Kokins. Šīs ēkas galvenais būvuzņēmējs ir SIA “Selva būve”, galvenie darbuzņēmēji – SIA “Selva būve”, “Vega 1”, “Railing service”.

Šajā nominācijā izvirzīts arī Siguldas sporta centrs, kuru projektējuši divi autori – SIA “Nams”, Māris Malahovskis, un “K Idea”, Andris Kokins. Savukārt Liepājas uzņēmums “Dansan” ir viens no galvenajiem darbuzņēmējiem, kas cēluši Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas korpusa jaunbūvi.

Pavisam šā konkursa otrajā kārtā tiek vērtētas 78 būves. Skates fināls notiks Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē 20. martā, bet apbalvošana paredzēta 28. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)