Piektdiena, 7. augusts Madars, Alfrēds, Fredis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Glābēju tehnika joprojām netiek iekšpagalmos

Glābēju tehnika joprojām netiek iekšpagalmos
14.03.2017 12:11

liepajniekiem.lv

Pirms vairākiem gadiem portāls aktualizēja jautājumu saistībā ar problēmu, ka operatīvajam transportam, sevišķi ugunsdzēsēju glābēju smagajai tehnikai, daudzviet Liepājā nav iespējams nokļūt uz izsaukumiem iekšpagalmos, jo tur novietoti iedzīvotāju personīgie auto. Nu, pēc vairākiem gadiem, devāmies lūkoties, vai situācija uzlabojusies.

Ugunsdzēsēji glābēji atzīst, ka vietām situācija ir uzlabojusies, taču diemžēl joprojām ir atsevišķas vietas Liepājā, kur operatīvais transports iekšpagalmos iebraukt nevar, sevišķi vakara stundās, naktīs un brīvdienās. 

Problēmas risināšanā iesaistījās dienesti, pašvaldība un apsaimniekotāji

Par visproblemātiskākajām vietām tika atzīta Daugavas iela Ezerkrastā, Krūmu iela Laumas rajonā, daudzdzīvokļu mājas Jūras ielā 3 un 5, kā arī Klaipēdas iela Dienvidrietumu rajonā. Tāpat problēmas iekļūt iekšpagalmā glābējiem ir Siļķu ielā un pie vairākām daudzdzīvokļu mājām M.Ķempes ielā.

Ja ar autocisternu glābēji vēl kaut kā var izgrozīties, tad ar autokāpnēm, kuru garums ir 42 metri, iekšpagalmos iekļūt nav iespējams. Taču tieši autokāpnes var spēlēt noteicošo lomu glābšanas darbos daudzdzīvokļu mājās. Pēc problēmas aktualizēšanas pie sarunu galda sēdās operatīvo dienestu – ne tikai ugunsdzēsēju glābēju, bet arī Ātrās palīdzības, policijas u.c. – pārstāvji, meklējot labāko problēmas risinājumu.

Tika panākta vienošanās, ka ēku apsaimniekotāji veiks pārrunas ar māju iedzīvotājiem, lai personīgie transportlīdzekļi netiktu novietoti tieši pie ēku ieejas durvīm un citās vietās, kur tie bloķē operatīvā transporta pārvietošanos. Savukārt atsevišķās vietās uz iekšpagalmu iebrauktuves malām tika uzkrāsotas dzeltenās līnijas, kas liedz šajās vietās novietot transportu. Vēl atsevišķās vietās tika izvietotas ceļa zīmes, kas liedz šajās vietās novietot transportlīdzekļus.

Savukārt glābēji, dodoties uz izsaukumiem, piefiksē problemātiskākās vietas. Tādējādi tiek veidota savdabīga Liepājas karte, atzīmējot tajā punktus, kur nepieciešami uzlabojumi.

Situācijas uzlabošanās – pārāk lēna

Pirmdienas, 13.marta, vakarā kopā ar ugunsdzēsējiem glābējiem devāmies reidā, lai pārliecinātos, vai un cik lielā mērā situācija uzlabojusies. 

Ugunsdzēsēji glābēji atzīst, ka, salīdzinot ar 2014.gadu, situācija daudzdzīvokļu namu pagalmos ir uzlabojusies.

Galvenokārt par to var pateikties apstāklim, ka  ievērojams skaits pagalmu labiekārtoti, izveidotas stāvvietas automašīnām un vairākās vietās izvietotas zīmes, kuras ierobežo automašīnu apstāšanos vai stāvēšanu.

Taču diemžēl joprojām ir adreses, kuras ugunsdzēsējiem glābējiem sagādā galvassāpes. Piemēram, pie dažiem deviņstāvu dzīvojamajiem namiem M.Ķempes, Krūmu, Rojas un Cieceres ielās situācija joprojām ir kritiska – automašīnas izvietotas tā, ka ugunsdzēsēju glābēju transportam ir apgrūtinoši pie tiem piekļūt vai nav iespējas piekļūt vispār.

”Bet ugunsdzēsējiem glābējiem, steidzoties uz ugunsgrēku dzēšanu, ir ļoti svarīgi pēc iespējas tuvāk un ātrāk nokļūt līdz notikuma vietai,” uzsver VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Kurzemē Anete Strazdiņa. Glābējiem ik sekunde var būt izšķiroša!

Vai tiešām jānotiek nelaimei, lai iedzīvotāji saprastu, cik būtiski pagalmā iebraukt glābējiem?

Pārliecinājāmies, ka reizēm iedzīvotāji neizprot, cik svarīgi ļaut brīvu pārvietošanos operatīvajiem dienestiem. Protams, iekšpagalmos eksperimenta nolūkos lēni iebraucot ugunsdzēsēju operatīvajam auto, daudzi iedzīvotāji steidza nekavējoties pārvietot savus automobiļus, tādējādi atbrīvojot glābējiem ceļu. 

Taču bija gadījumi, kad sastapāmies ar atsevišķu iedzīvotāju pat agresivitāti. Piemēram, Rojas ielā deviņstāvu mājas pagalmā, kur ceļu glābējiem pilnībā aizšķērsoja automašīna ”VW Golf”,

no ēkas rītačībās iznākušais krieviski runājošais vīrietis glābējiem norādīja, ka viņa auto pie ēkas ārdurvīm vienmēr stāvējis un stāvēs.

Un viņam nebija iespējams ieskaidrot, ka viņa mašīna traucē pie ēkas piebraukt dienestiem, kuri sniedz palīdzību. Iespējams, pat šī vīrieša ģimenei. Turpat Rojas ielā, lai piekļūtu pie ēkas, nevietā novietoto vieglo auto dēļ glābēji bija spiesti šķērsot zālienu.

Iepriecināja glābējus situācija Klaipēdas ielas mikrorajonā vietā, kur pērn tika rekonstruēti iekšpagalmi. Ja pirms diviem gadiem šajā vietā pie 120.mājas izbraukt operatīvajam transportam nebija iespējams, tad nu šajā vietā situācija krasi uzlabojusies. Toties Klaipēdas ielā pie ”Mazās salas”, kur iedzīvotāji, sakārtojot pagalmu, izvietojuši betona bluķus, glābēji iebraukt nevar. Viens no mājas iedzīvotājiem portālam skaidroja, ka bluķi izvietoti, lai nepiederošie nebrauktu pagalmā. Vīrietis ieteica glābējiem pagalmā iebraukt no otra gala, no Liedaga ielas puses.

Uz aizrādījumu, ka glābējiem, steidzot uz izsaukumu, ik minūte dārga, vīrietis teju vai smēja, ka ugunsdzēsēji taču varot bluķus pavelt malā. 

Turpat Klaipēdas ielā, kur kādā pagalmā pusi no brauktuves aizņēma novietotie iedzīvotāju transportlīdzekļi, ugunsdzēsējiem, lai izbrauktu, nācās kāpt ārā no operatīvā auto, lai pēc iespējas atliektu pie brauktuves augošos ceriņus – lai tos nenolauztu. Bet tajā pašā laikā mājas iedzīvotāju rājās uz glābējiem, ka tiekot apskādēti viņu košumkrūmi.

Situācija daļēji uzlabojusies arī Krūmu ielā. Sevišķi vietās, kur veikta iekšpagalmu labiekārtošana un izveidotas auto novietnes. Taču arī tur ir vietas, kur operatīvajam transportam iebraukt ir vai nu problemātiski, vai pat neiespējami. Pasta iela, kura pērn tika pārveidota par gājēju ielu un par ko operatīvajiem dienestiem sākotnēji bija bažas: vai tur būs iespējams raiti izbraukt, problēmas nesagādā. Uzņēmēja uz bruģa izvietotos galdiņus un krēslus glābēji nepieciešamības gadījumā ātri var pacelt malā.

Jāpiebilst, ka reida laikā ugunsdzēsēji glābēji automašīnām, kuras traucēja operatīvā dienesta pārvietošanos, pie vējstikla piestiprināja aicinājumus vadītājiem: ”Nākamreiz, novietojot savu transportlīdzekli, padomājiet – varbūt kādreiz Jūsu novietotais auto traucēs ugunsdzēsējiem glābējiem pēc iespējas ātrāk palīdzēt tieši Jums vai Jūsu tuviniekiem!”

Aicina apdomāties

VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas aicina namu apsaimniekotājus un ēku īpašniekus izvērtēt iespēju pie namiem izvietot zīmes, lai nodrošinātu apstāšanās un stāvēšanas vietu ugunsdzēsības transportam, kā arī labiekārtot daudzdzīvokļu namu pagalmu stāvvietas, lai iedzīvotāji automašīnas varētu novietot tā, lai netraucētu operatīvajam transportam.

VUGD atgādina, ka šī akcija tika organizēta nevis tāpēc, lai kādu sodītu, bet gan, lai vērstu daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju uzmanību uz esošo problēmu.

Tāpat par adresēm, kurās operatīvajam transportam bija problemātiski pārvietoties, tiks informēta pašvaldība un namu apsaimniekotāji.

”Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem un satiksmes dalībniekiem noteikti vajadzētu ņemt vērā to, ka ikviena neapdomīgi, pavirši vai neadekvāti atstāta automašīna kādā daudzdzīvokļu mājas pagalmā var maksāt jūsu kaimiņa, līdzcilvēka vai pat ģimenes locekļa dzīvību,” atgādina R.Andrijauskas. 

Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus izturēties ar sapratni un, pirms novietojiet savu automašīnu, apdomājieties, vai tā netraucēs ugunsdzēsēju glābēju operatīvajam transportam. 

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz