Sestdiena, 25. janvāris Sigurds, Zigurds, Sigvards

Godalgas gada pedagogiem

Godalgas gada pedagogiem
Foto: Egons Zīverts
02.10.2019 15:57

liepajniekiem.lv

Trešdien, 2.oktobrī, svinīgā pasākumā mākslas galerijā “Romas dārzs” tradicionāli sveica “Gada skolotājus”, kuru darbu atzinīgi novērtējuši gan kolēģi, gan skolēni. Tāpat tika piešķirta godalga par mūža ieguldījumu izglītībā, un to šoreiz saņēma divas pedagoģes.

Ar muzikāliem priekšnesumiem sanākušos priecēja Jana Egle, Jānis Rūcis un Simona Rača, savukārt pasākuma norisi vadīja “Jauniešu mājas” projektu vadītājs Andris Kāposts.

Pedagogus uzrunāja arī Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, aicinot skolotājus “ļauties plūdumam un baudīt mirkli”.

“Tiešām gribam pateikt paldies par jūsu sniegumu. Paldies ikkatram, kurš nesavtīgi diendienā dzen sevi šajā darbā, ko es tiešām uzskatu par katra cilvēka sirdslietu.

Mīlēt bērnus, mīlēt kolēģus, mīlēt vienam otru, – to es novēlu jums arī turpmāk, ne tikai šī gada skolotāja nomināciju baudot, bet arī tiekties uz nākošā gada skolotāja titula saņemšanu.”

Gada skolotāja balvai septiņās kategorijās kopumā bija nominēti 30 skolotāji, taču to ieguva deviņi pedagogi, kas novērtēti kā aizvadītā gada spējīgākie. Visvairāk kandidātu bija izvirzīts nominācijā “Foršākais skolotājs” – septiņi, par kuriem bija balsojuši paši skolēni.

Katras kategorijas nominanti tika sveikti ar ziediem un atzinības rakstu, bija aicināti parakstīties gadagrāmatā. Taču uzvarētāji saņēma Renarta Purmaļa izgatavotās balvas – sudrabainus ābolus. Klātesošie arī tika iepazīstināti ar balvu saņēmēju raksturojumu, kas ļāvis tiem iegūt godalgas.

Noslēgumā skolotāji tika iemūžināti kopīgā foto, kam sekoja nelielas svinības turpat mākslas galerijā.

“Ir ļoti satraucoši,” savās sajūtās dalījās J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas skolotāja Kintija Sila, kura bija nominēta pat divās kategorijās, bet balvu saņēma par veiksmīgu debiju pedagoga darbā.

“Prieks, ka novērtē. Un tas ir ļoti patīkami, īpaši pašā sākumā, kad esi sācis strādāt.”

Kintija pedagoga darbā, mācot vēsturi un sociālās zinības, aizvadījusi trīs gadus, un šobrīd nākas iepauzēt, jo ir bērniņa gaidībās. “Skolā strādāt ir grūti, to nevar noliegt, bet ir brīži, kad jūtu, ka esmu savā īstajā vietā. Saņemu atbalstu gan no skolēniem, gan kolēģiem.”

Apmulsusi par iegūto sudraba ābolu kategorijā par mūža ieguldījumu bija pirmsskolas izglītības iestādes “Stārķis” pedagoģe Nataļja Jambulatova. Apbalvojums nācis negaidīti. “Jauki un ļoti priecīgi,” savas emocijas raksturoja Nataļjas kundze. Blakus esošās kolēģes papildina, – noteikti pelnīti. Par pedagogu dārziņā Nataļjas kundze kopumā nostrādājusi 45 gadus, pēdējie 15 aizvadīti tieši “Stārķī”. “Es ļoti mīlu savu darbu, mīlu bērnus,” īsi sacīja skolotāja.

Uzziņai

Titula “Gada skolotājs” ieguvēji:

/ Tatjana Dzalba, Liedaga vidusskola – par ieguldīju un sasniegumiem darbā ar talantīgiem izglītojamiem;

/ Baiba Mackiala, Valsts 1.ģimnāzija – par mūsdienīgu un kvalitatīvu izglītības darba organizāciju un vadību;

/ Solveiga Kūlaine, Bērnu un jaunatnes centrs – par mūsdienīgu un kvalitatīvu izglītības darba organizāciju un vadību;

/ Rita Berķe, Centra sākumskola – par mūža ieguldījumu;

/ Nataļja Jambulatova, PII “Stārķis” – par mūža ieguldījumu;

/ Kintija Sila, J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskola – par veiksmīgu debiju pedagoga darbā;

/ Jānis Silenieks, Līvupes pamatskola-attīstības centrs – par kvalitatīvu darbu ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām;

/ Vita Freimane, PII “Mazulītis” – par prasmīgu klasvadību;

/ Kārlis Dovgvillo, O.Kalpaka Liepājas 15.vidusskola – nominācijā “Foršākais skolotājs”.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)