Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Grib pārņemt zemi, kas nākotnē noderēs ielas izbūvei

Grib pārņemt zemi, kas nākotnē noderēs ielas izbūvei
Foto: maps.google.com
15.02.2019 07:02

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas domes deputāti šodien, 14.februārī, notikušajā domes Finanšu komitejas sēdē bija vienisprātis, ka tālredzīgi būtu pārņemt pašvaldības īpašumā zemesgabalu Kuldīgas ielā, lai to nākotnē izmantotu ielas izbūvei.

Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis skaidroja, ka Finanšu ministrijas īpašumā atrodas nekustamais īpašums Kuldīgas ielā 45 – 537 kvadrātmetru liels zemesgabals, uz kura atrodas fiziskām personām piederoši garāžu boksi.

”Valsts akciju sabiedrība ”Valsts nekustamie īpašumi” konceptuāli atbalsta lūgumu nodot zemesgabalu pašvaldībai, tādējādi nepieciešams pieņemt domes lēmumu un lūgt Ministru kabinetu lemt par zemesgabala Kuldīgas ielā 45 nodošanu Liepājas pilsētas pašvaldībai bez atlīdzības,” tā M.Egmanis.

Liepājas domes deputāti uzskata, ka zemesgabala pārņemšanai būtu pozitīva ietekme uz pilsētas sociāli ekonomisko attīstību – pašvaldība iegūtu īpašumā zemesgabalu, kas nākotnē paredzēts plānotās ielas izbūvei.

Proti, atbilstoši Liepājas pilsētas teritorijas plānojumam zemesgabals Kuldīgas ielā 45 atrodas līnijbūvju izbūves teritorijā (plānotajās ielu sarkanajās līnijās), līdz ar to tas būs nepieciešams pašvaldības funkciju realizēšanai, tā M.Egmanis.

Liepājas Būvvaldes vadītājas vietnieks Arvīds Vitāls portālam pastāstīja, ka patlaban viss 537 kvadrātmetru lielais zemesgabals ir aizņemts ar privātpersonu tur novietotajām garāžām, taču plānā jau kopš laika, kad tika plānota Zaļās birzs apbūve, minētais zemesgabals bijis paredzēts ielas izbūvei.

Minētā iela ietu paralēli Liepājas – Ventspils dzelzceļam un savienotu Kuldīgas ielu ar Aisteres ielu, skaidro A.Vitāls, piebilstot: ”Aiz bijušā gaļas kombināta.”

Tā kā Kapsēdes ielas rajonā intensīvi attīstās uzņēmējdarbība, ielas izbūve būtu svarīga, tā A.Vitāls, uzsverot, ka zemesgabalu pašvaldība vēlas iegūt tālredzīgu plānu dēļ: ”Ielu nav paredzēts izbūvēt tuvākajā laikā, bet zemesgabals var noderēt pēc gadiem 10 vai pat 15.” Lai vajadzības gadījumā zeme pašvaldībai par bargu naudu nav jāatpērk.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli