Trešdiena, 22. janvāris Austris

Hepatīta dienas ietvaros būs iespēja pārbaudīt veselību

Hepatīta dienas ietvaros būs iespēja pārbaudīt veselību
Foto: Publicitātes
19.07.2019 12:59

liepajniekiem.lv

No 22. līdz 28.jūlijam tiek rīkota Pasaules hepatīta dienai veltīta Hepatīta testēšanas nedēļa. Tās ietvaros Atkarību profilakses centrā varēs veikt bezmaksas B un C hepatīta eksprestestus, saņemt speciālista konsultāciju par veselības, profilakses un ārstēšanas jautājumiem, informē centra vadītāja Areta Brauna.

Latvijā ik gadu reģistrē vairākus simtus inficēšanas gadījumu ar dažādiem vīrushepatītiem. Pērn reģistrēto gadījumu skaits hroniskam B vīrushepatītam bija 310 un C vīrushepatītam 1429 reģistrēto gadījumu.

Inficēšanās ar B un C hepatītu notiek līdzīgi, tas iespējams, saskaroties ar inficētām asinīm – veicot jebkādu manipulāciju, kur pastāv risks savainoties, bojāt ādu vai gļotādu, piemēram, injekcijas, tetovēšana, manikīrs, ja tiek lietoti nesterili instrumenti. Tāpat inficēšanās iespējama arī dzimumkontaktu laikā, kā arī inficēta māte grūtniecības laikā var nodot infekciju savam bērnam. Pret A un B hepatītiem ir vakcīna, pret C hepatītu – nav. Pret B hepatītu ir pieejama efektīva un droša vakcīna, un vakcinācija nodrošina aizsardzību pret B hepatītu visa mūža garumā. Visbīstamākais no hepatītu veidiem ir C hepatīts, jo bieži, tāpat kā B hepatītam, tā simptomi ir nemanāmi, līdz sākušās nopietnas veselības problēmas, kad ārstēšana ir daudz sarežģītāka un nopietnāka. 

Bezmaksas testu ar iepriekšēju pieteikšanos iespējams veikt katru dienu Atkarību profilakses centrā, Flotes ielā 7, no pulksten 9 līdz 17. Plašāku informāciju iespējams saņemt, zvanot pa tālruni: 63456120.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)