Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Iededzot centrālo egli, iededz gaidīšanas laika gaismu

Iededzot centrālo egli, iededz gaidīšanas laika gaismu
Foto: Ģirts Gertsons
30.11.2018 19:32

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Šodienas, 30.novembra, izskaņā Liepājas centrā, Rožu laukumā, ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim bija iespēja izdzīvot Ziemassvētku pasaku – tika iedegta centrālā pilsētas Ziemassvētku egle.

Egles iedegšanas pasākumā apmeklētāji varēja piedalīties dažādās aizraujošās aktivitātes, klausīties grupas ”Cits Kvartāls” koncertu, baudīt dažādus Ziemassvētku ēdienus un dzērienus un sajust tuvojošos svētku noskaņu, jo Rožu laukums un tā tuvējā apkārtne uz pāris stundām pārvērtās par Aizspoguliju – krāsainu pasaku ar kājām gaisā.

Sešos pievakarē pasākuma apmeklētāji sagaidīja Ziemassvētku vecīti, tad kopā ar Alisi un Cepurnieku meklēja brīnumu atslēgu, ar kuras palīdzību iedegt pilsētas egli. Pusstundu vēlāk uz skatuves sākās koncertuzvedums ”Kas par traku, tas par traku”, ko sagatavojis Ditas Balčus teātris ”3 māsas”.  

Koncertuzveduma izskaņā pilsētas centrālajā eglē, kas šogad ir citādāka, nekā pērn – tikusi pie jauniem sarkanbaltiem bumbuļiem un lielas rūķa mices spicē – svinīgi iemirdzējās svētku rotājumi. Un Liepājniekus un pilsētas viesus uzrunāja jaunais Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Viņš atgādināja, ka, tuvojoties Ziemassvētkiem, mūsos katrā atmostas bērns, kurš grib ticēt brīnumam. J.Vilnītis aicināja ikvienu liepājnieku – lai viņš liels vai mazs – ļauties un piedzīvot skaisto Ziemassvētku gaidīšanas laiku, Kristus dzimšanu: ”Jo brīnumi notiek tikai tad, ja tiem tic.” Vēl jaunais pilsētas mērs aicināja pievērsties garīgām vērtībām, nevis ļauties pirmssvētku iepirkšanās drudzim.

Liepājnieki un pilsētas viesi – gan pavisam mazi, gan cienījama vecuma – uz Liepājas centrālās Ziemassvētku egles iedegšanu bija ieradušies mirdzošām acīm un smaidiem sejā.

”Kā lai šovakar nepriecājas,” tā liepājniece Lita, kura uz pasākumu ieradusies kopā ar ģimeni, kurā aug divas atvases: ”Iededzot krāšņo egli Rožu laukumā, ik gadu oma uzlabojas. Pēc tumšā un drūmā novembra sirdī ielīst gaisma un siltums.”

No cita skatu punkta uz egles iedegšanu raugās Elzas kundze: ”Man jau labāk būtu paticis, ja egle un lielais vainags izgaismotos svētdien, kad ir Pirmais Advents. Sākas brīnuma gaidīšanas laiks, kad ik sirdī jāielīst gaismai.” 

Savukārt kuldīdzniece Zanda, kurai šajā vakarā iegadījies būt mūsu pilsētā, nebeidz vien apjūsmot Liepājas centrālo egli: ”Pie mums, Kuldīgā, jau pirms pāris dienām galvenā egle tika uzslieta. Protams, skaista, bet Liepājas egle noteikti ir viena no krāšņākajām un īpašākajām Ziemassvētku eglēm, ko man gadījies redzēt. Tik kupla un druķīga. Īsti piemērota Liepājas vējainajam klimatam, jo ir stabila.”

Jāpiebilst, ka sestdienas, 1.decembra, pievakarē gaidīšanas laiks sāksies arī oficiāli – lielajā Adventa vainagā Rožu laukumā tiks iedegta pirmā svece.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)