Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Iereibuši vīrieši draud bērnudārzā; policija netiek skaidrībā ar iesnieguma pieņemšanu

Iereibuši vīrieši draud bērnudārzā; policija netiek skaidrībā ar iesnieguma pieņemšanu
Foto: Egons Zīverts
07.12.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Liepājnieks Aigars Ronis portālam liepajniekiem.lv izstāstīja situāciju, ar kuru viņš saskārās piektdienas vakarā. 29. novembrī pēc pulksten 16:00 viņš gāja uz bērnudārzu ”Liepiņa” pēc sava bērna.

Netāluno iestādes, Zāļu ielā, liepājnieks ieraudzīja divus iereibušus urinējošus vīriešus, uzreiz izsauca policiju un devās tālāk. Taču tā nebija viņa pēdējā tikšanās ar šiem cilvēkiem.

 ”Pēc pusstundas gāju ārā no dārziņa un satiku vīrieti ar raudošu bērnu. Viņš teica, ka pie ”pūcīšu” grupas durvīm ir divi vīrieši alkohola reibumā. Ātri aizvedu savu dēlu atpakaļ un devos noskaidrot, kas tur notiek.

Sastapu bērnudārza vadītājas vietnieci un audzinātāju, kuras stāvēja un lūdzās tiem pašiem vīriešiem, kurus es satiku pirms tam, lai viņi dodas projām,” stāsta Aigars.

”Uzrādīju viņiem zemessardzes apliecību un aicināju pamest bērnudārza teritoriju, jo pretējā gadījumā tiks pielietots fizisks spēks un viņi tiks nodoti policijai.

Vīrieši saskatījās savā starpā, gāja ārā un pa ceļam teica, ka gaidīs mani ārā. 

Atkārtoti zvanīju policijai, jo man bija jāpamet dārziņš ar savu bērnu. Pēc 10 minūtēm ekipāža bija klāt. Zīmīgi, ka bērnudārza darbiniece pirms tam nospieda trauksmes pogu apsardzei, bet viņi ierādās vēlāk nekā policija.”

Bērnudārza ”Liepiņa” vadītājas vietniece Ilze Koņušaka, lūgta komentēt notikušo, portālam liepajniekiem.lv aprobežojās vien ar formālu atbildi: ”Piektdien netika ievēroti iekšējās kārtības noteikumi un šis jautājums tika risināts atbilstoši iestādē noteiktajai kārtībai.” 

”Policisti aizturēja tikai vienu no diviem vīriešiem. Man piedāvāja braukt līdzi uz Valsts policijas (VP) iecirkni, bet es negribēju ar dēlu braukt policijas mašīnā un mēs vienojāmies, ka es pats aiziešu, jo tur ir pavisam netālu,” turpina Aigars. 

Policijā man lika uzgaidīt inspektoru, kurš atbrauca un teica, ka tā nav VP kompetence. Ja jau tika izsaukta Pašvaldības policija (PP), tad arī iesniegumu man būtu jāraksta pie viņiem.”

Pašvaldības policija portālu liepajniekiem.lv informēja, ka 29. novembrī Bāriņu ielā tika aizturēts viens vīrietis, kurš tika nogādāts uz VP iecirkni. ”Spriežot pēc darbinieku ziņojumiem, pret otro konfliktā iesaistīto vīrieti pretenzijas nevienam nebija. 

Varbūt pēc tam pretenzijas bija radušās, bet sākumā tika saņemta informācija par vienu vīrieti,” teica PP pārstāvis Kaspars Vārpiņš. Viņš arī atzina, ka šādi draudu gadījumi ir VP kompetencē. 

”Tad atveda to aizturēto vīrieti. VP un PP darbinieki sāka strīdēties savā starpā, kuram tad īsti jāpieņem tas iesniegums no manis, bet tad VP pārstāvis ieteica man zvanīt PP dežurantam un prasīt, ko man darīt?,” stāsta Aigars. 

Biju ļoti izbrīnīts, bet piezvanīju vēl vienu reizi. Saņēmu atbildi, ka iesniegums jāraksta VP.

Bērns jau sāka nervozēt, jo divi policisti skaļi kliedza un strīdējās savā starpā. Beigās devos prom, jo nevēlējos gaidīt, kamēr viņi noskaidros, kuram ir taisnība.”

Atpakaļceļā Aigars piezvanīja PP Liepājas nodaļas priekšniekam Uldim Novickim, kurš solījis iepazīties ar šo lietu. Pēc 10 minūtēm liepājnieks saņēma zvanu no VP ar lūgumu aprakstīt situāciju. Tad sekoja aicinājums doties uz VP iecirkni, lai uzrakstītu iesniegumu.

”Atteicos, jo tobrīd vairs nevarēju un arī negribēju iet uz policiju ar bērnu. Mani aicināja atnākt pirmdien, bet vēl pēc 10 minūtēm piezvanīja tas pats VP darbinieks, kurš atteicās pieņem iesniegumu, un piedāvāja atbraukt pie manis mājās. Dīvaini, cik ļoti mainījās viņu viedoklis pēc manas sarunas ar Novicki. Beigās tas iesniegums tika pieņemts.”

Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova uz liepajniekiem.lv jautājumu atbildēja, ka ir uzsākta iekšējā pārbaude, lai noskaidrotu situāciju, ka arī apstiprināja, ka iesniegums tika pieņems tajā pašā dienā. ”Sākumā tas bija par vīrieti alkohola reibumā, vēlāk tas tika papildināts ar draudiem.”

Viņa arī uzsvēra, ka šajos gadījumos iesniegumus pieņem gan PP, gan VP. ”Ja uz notikumu vietu ierodas Valsts policija, tad mēs noformējam protokolu, ja tie ir Pašvaldības policijas darbinieki, tad viņi.” 

”Mani izbrīna sabiedrības attieksme,” turpina Aigars. ”Divi piedzērušies vīrieši staigā bērnudārza teritorijā un neviens viņiem neko neaizrāda.” 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli