Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Imants Ločmelis: Dzīvot tā, lai pašiem būtu prieks

Imants Ločmelis: Dzīvot tā, lai pašiem būtu prieks
Foto: Egons Zīverts
11.03.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Nūjošanas instruktors Imants Ločmelis titulam “Gada liepājnieks 2018” tika nominēts par liepājnieku iesaisti nūjošanas sportā un veselību veicinošu pasākumu organizēšanu.

“Izvirzīšana man bija patīkams pārsteigums. Vienu brīdi pat šķita, ka kāds grib mani izjokot,” smejot atzīst Imants. Viņš par atzinību ļoti priecājas. 

“Aizvadītais gads bija nozīmīgs visai Latvijai simtgades dēļ, taču man personīgi arī tas bija simbolisks, jo pats nūjoju jau desmito gadu. Toreiz sāku ar nevainīgu domu uz 50.dzimšanas dienu sakārtot savu veselību, tikt galā ar darba stresiņu. Taču nu esmu nonācis tik tālu, ka vadu sporta nodarbības, komandu un esmu startējis gandrīz 200 sacensībās,” pirmsākumus atminas nūjotājs. Kad vīrietis pats uz savas ādas izjutis, cik nūjošana ir laba, radusies ideja par “Nūjo ar vēju”, kas tagad ir viņa komandas sauklis.

2018.gads Imantam bijis ražens – sporta jomā gūti ievērojami sasniegumi gan tepat Liepājas pusē, gan starptautiskā mērogā, daudzas brīvdienas pavadītas treniņos un pārgājienos, un apkārt bijis daudz pozitīvu cilvēku. “Eiropas čempionātā nūjošanas pusmaratonā ieguvām četras medaļas, Latvijas Nūjošanas čempionātā – septiņas,” ar lepnumu stāsta treneris.

Kaut arī viss sācies kā hobijs, līdz pat šai dienai Imantam nūjošana nav apnikusi. “Tas jau ir galvenais! Cenšos cilvēkiem dot savu pieredzi un ieteikt tikai to, ko pats esmu pārbaudījis, pārdzīvojis. Aicinu visus dzīvot tā, lai pašiem būtu prieks un laime.”

Katru dienu Imants pavada savā darbavietā, kur tiek aizvadītas fiziski un garīgi smagas darba stundas, taču par spīti tam, nūjošana aizņem visu viņa brīvo laiku. “Dzīve ir piepildīta un aktīva. Man ļoti palīdz sieva, kas pati ir aktīva nūjotāja. Tāpat bērni pasākumos ir mans bezmaksas darbaspēks,” joko Imants. Arī komandas biedri un Liepājas pašvaldība viņam daudz palīdzējusi. “Viens pats jau daudz ko nevar izdarīt!”

Imants neslēpj, ka noguris viņš ir regulāri, taču no tā vienmēr ātri jāatkopjas un jādodas tālāk. “Vajag izbaudīt to, kas mums ir dots! Liepāja ir lieliska vieta, kurā tik daudz kas pievelk – jūra, parks, takas, meži, pludmales. Esam novietoti starp jūru un ezeru, tādēļ maršrutus varam plānot ļoti dažādi!”

Viņš liepājniekiem novēl būt veseliem, aktīviem un pozitīviem. “Kustieties, ejat, skrienat, braucat ar velosipēdu. Un esiet romantiski! Atcerieties ar tuvajiem, mīļajiem aiziet apskatīties saulrietu, un laiku pa laikam atļauties kādu avantūru, piedzīvojumu!”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli