Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Internātskolas audzēkņi varēs izvēlēties citu izglītības iestādi

Internātskolas audzēkņi varēs izvēlēties citu izglītības iestādi
Foto: liepajniekiem.lv
13.12.2018 14:11

liepajniekiem.lv

Ņemot vērā to, ka Saeimā ir pieņemts lēmums ar nākamo gadu visā valstī atteikties no internātskolām, īstenojot iekļaujošo izglītību un nodrošinot visiem bērniem līdzvērtīgas izglītības ieguves iespējas, arī Liepājas pilsētas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē šodien, 13. decembrī, deputāti nolēma akceptēt lēmuma projektu par Liepājas internātpamatskolas Krūmu ielā 65 likvidēšanu ar nākamā gada 1.augustu, tās audzēkņiem ļaujot brīvi izvēlēties jebkuru pilsētas vispārizglītojošo skolu, kurā turpināt mācības, informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Tā kā valsts no nākamā gada 1.janvāra vairs nefinansēs pašvaldību dibināto internātskolu daļējos uzturēšanas izdevumus un 2019.gada 1.augustā stāsies spēkā grozījumi Izglītības likumā, Liepājas pilsētas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā apstiprinātais lēmumprojekts paredz Liepājas internātpamatskolas likvidāciju, kā arī nosaka likvidācijas procedūru, termiņus un atbildīgos.

Kā skaidro Izglītības pārvaldes speciālisti, izpētot esošo Liepājas pilsētas izglītības iestāžu tīklu un ņemot vērā skolu nepietiekamo piepildījumu, ir visas iespējas nodrošināt pašreiz internātpamatskolas izglītojamo iekļaušanu Liepājas vispārizglītojošās skolās.

Izglītojamo vecākiem būs iespēja izvēlēties izglītības iestādi, kurā viņa bērns pēc Liepājas internātpamatskolas likvidācijas 2019.gada 1. septembrī varēs turpināt mācības – gan savai dzīvesvietai tuvāko skolu, gan arī citas Liepājas pašvaldības skolas.

Savukārt Liepājas izglītības iestādēm ir jābūt gatavām uzņemt un integrēt internātpamatskolas skolēnus, radot viņiem drošības un atbalsta sistēmu.

K.Niedre-Lathere, jautāta, kā tiks nodrošināts tas, lai visiem audzēkņiem būtu iespēja mācīties izvēlētajā skolā, vai tiks izdots rīkojums, skaidroja, ka jau ir apzināts, ka vietu skaits Liepājas izglītības iestādēs nākamajā mācību gadā būs pietiekams, lai uzņemtu Internātpamatskolas audzēkņus: ”Rīkojumus Izglītības pārvalde izdot nevar. Taču, ja kādam tiks atteikta vieta izvēlētajā mācību iestādē, vecāki aicināti nākt uz Izglītības pārvaldi un par to vēstīt. Skaidrosim, kāpēc saņemts atteikums, ja nepieciešams, veiksim pārrunas.”

Kā uzsver Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, šobrīd izglītības iestāžu rīcībā ir plašas iespējas atbalstīt bērnus ar mācību un uzvedības grūtībām, ko piedāvā Eiropas Savienības Sociālā fonda projekti, piemēram, ”PuMPuRS”, kas sniedz papildus atbalstu bērniem un pedagogiem. Projekts ”PuMPuRS” veiksmīgi darbojas 12 Liepājas skolās. Divās Liepājas skolās ir arī speciālās programmas bērniem ar uzvedības traucējumiem.

Pētījumi liecina, ka, esot ar saviem vienaudžiem parastās skolas vidē, šiem bērniem būtu arī lielākas iespējas pretendēt uz papildu izglītību, darbu un atalgojumu nākotnē. ”Vēsturiskā prakse bāreņus vai bērnus no trūcīgām ģimenēm ievietot internātskolās bērnu iekļaušanos sabiedrībā neveicina, tieši pretēji – tas veicina bērnu atstumtību,” uzskata Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Internātskolā šobrīd mācās 63 skolēni, no kuriem 17 šā gada pavasarī skolu absolvēs. Skolā nodarbināti 32 darbinieki – 14 tehniskie darbinieki un 18 pedagogi, no kuriem daļa jau šobrīd strādā nepilnu slodzi un ir atraduši papildus darbu citur, jo skolā ir tikai 13,6 štata vienības.

Liepājas internātpamatskolas uzturēšanas izdevumi 2018.gadā ir 175 212 eiro, tajā skaitā atlīdzībai tiek tērēti 112 618 eiro. Ēkai Krūmu ielā 56, kur atrodas Liepājas internātpamatskola, nepieciešami ievērojami uzturēšanas līdzekļi – gadā 43 912 eiro apmērā.

Lai šīs skolas ēka turpmāk būtu droša bērniem un varētu funkcionēt kā skola, būtu nepieciešams gandrīz miljons eiro lieli pašvaldības papildus ieguldījumi. Ēdnīcas, kura atrodas blakus ēkā kritiskā stāvoklī, pārcelšanai uz skolas ēku būtu neciešami 217 000 eiro. Skolas ēkas nesošo konstrukciju pastiprināšana izmaksātu 29 000 eiro, bet jumta seguma atjaunošana – 167 000 eiro.  Nepieciešama arī elektroinstalācijas nomaiņa un grīdas seguma atjaunošana, kas izmaksātu 300 000 eiro.

Darbiniekiem, kuri zaudēs darbu pēc Internātpamatskolas likvidācijas, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde nodrošinās atlaišanas pabalstus un citas pienākošās izmaksas, pamatojoties uz normatīvajiem aktiem.

Saskaņā ar Izglītības likumu, izglītības iestādes dibina, reorganizē un likvidē pašvaldības, saskaņojot ar Izglītības un zinātnes ministriju. Lēmums par Liepājas Internātpamatskolas likvidāciju stāsies spēkā pēc izskatīšanas Liepājas pilsētas domes sēdē un pēc Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojuma saņemšanas.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz