Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

Izraēlas vēstniece Latvijā universitātē

Izraēlas vēstniece Latvijā universitātē
Foto: Ģirts Gertsons
28.11.2017 07:01

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Universitāti apmeklēja Izraēlas vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē. Viņa tikās ar universitātes studiju prorektori Māru Zeltiņu, humanitārā virziena mācībspēkiem un studentiem.

Tikšanās laikā vēstniece interesējās par universitātes absolventu darba iespējām, par valstīm, no kurām ieradušies ārzemju studenti. Liepājas Universitāte saņēma piedāvājumu Izraēlas filmu ierakstiem, kā arī tika informēta par nākošā gada aprīlī Liepājā paredzēto Izraēlas mākslinieku izstādi. Tiekoties ar studentiem Lironne Bar-Sadē pastāstīja par savu valsti, tās literatūru, vēsturi, interesanta izvērtās sarunas daļa par lingvistikas jautājumiem – vārdu izcelsmi un semantiku. Universitātes bibliotēka dāvinājumā no vēstnieces saņēma grāmatas latviešu un angļu valodā.

Bibliotēkas direktore Līga Krūmiņa atzina: “Šādas tikšanās ir iespēja iepazīt citu tautu caur kultūru, literatūru un mākslu. Tas uzrunā. Aizrautība, ar kādu vēstniece stāstīja par savu zemi, liecina par savas zemes mīlestību.” Vēstniece iepazinās arī ar bibliotēkā iekārtoto Izraēlas vēstniecības piedāvāto izstādi “Es piederu šeit: Izraēlas vietas un ainas bērnu grāmatu ilustrācijās no 1948. līdz 2014. gadam”. Izstādes kuratore ir izraēliešu bērnu grāmatu ilustratore Liora Grosmane, ekspozīcija būs apskatāma līdz 29. decembrim.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)