Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Izsolīs cirsmu Brīvības ielā

Izsolīs cirsmu Brīvības ielā
Foto: liepajniekiem.lv
17.01.2019 16:25

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas domes deputāti šodien, 17.janvārī, notikušajā pilsētas domes Finanšu komitejas sēdē konceptuāli atbalstīja Brīvības ielas apkārtnes sakārtošanu, izsolē pārdodot tiesības veikt koku ciršanu.

Saskaņā ar Liepājas pilsētas domes nolikumu, Komunālā pārvaldes viena no pamatfunkcijām ir pašvaldības īpašumā esošo mežu apsaimniekošanas plānošana, organizēšana un kontrole, skaidro Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Komunālā pārvalde” vadītājs Jānis Neimanis.

Komunālā pārvalde uzskata, ka nepieciešams sakārtot Brīvības ielas apkārtni un rosina veikt kustamās mantas – augošu koku kopšanas cirtes ar krāju 105,01 m3 atsavināšanu, izsoles ceļā pārdodot tiesības veikt koku ciršanu Brīvības ielā 193a – Brīvības ielas malā posmā no 14.novembra bulvāra līdz uzņēmuma ”Scanplast” teritorijai.

J.Neimanis uzsver: ”Tā nav koku izciršana! Tā ir teritorijas sakopšana starp Brīvības ielu un elektrolīniju. Tiks veikta koku retināšana, lai koki nenīkuļo biežņā un lai vieta sakopta.”

Viņš skaidro, ka darbu veikšanai nav nepieciešami papildu finanšu līdzekļi – darbus veiks izsoles uzvarētājs. Savukārt pašvaldības budžetā nonāks izsolē gūtie līdzekļi.

Tiesa, gludi lēmums nenāca. Deputāts Vilnis Vitkovskis aizrādīja, ka, viņaprāt, pilsētā koki tiek cirsti ar pārāk lielu vērienu. Kā piemēru viņš minēja Vētru ielu, kur pēc V.Vitkovska domām projektu būtu bijis iespējams īstenot, likvidējot mazāku skaitu augošu koku.

V.Vitkovskis Komunālajai pārvaldei ieteica kritiskāk izvērtēt plānoto koku ciršanu un darīt tikai pašu nepieciešamāko šajā jomā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli