Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jau gandrīz trīs mēnešus liepājniekiem un pilsētas viesiem atvērts mini zoodārzs “Atomi”

Jau gandrīz trīs mēnešus liepājniekiem un pilsētas viesiem atvērts mini zoodārzs “Atomi”
Jaunie alpaku pārstāvji Lūkass un Sofija vēl tikai pierod pie cilvēku uzmanības. (Foto: Ruslans Šuļga)
23.07.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Nu jau pagājuši gandrīz trīs mēneši, kopš ne tikai liepājnieki, bet arī viesi no citām valstīm apciemo mini zoodārzu “Atomi”, lai sasveicinātos ar Centi (lama), Pupsiku un Cucunu (jūras cūciņas), Emmu (mangusts) un daudzām citām jaukām radībām.

Saimniece Svetlana Paškovska pastāstīja, ka doma par neliela zoodārza izveidi radusies tādēļ, ka “dzīvnieki mums mīļi un zemīte bija, kur tiem ierādīt mājas”. Aploki izvietoti apmēram viena hektāra platībā. Protams, šaubas sākumā bijušas, vai brauks apmeklētāji, bet aizvadītie vasaras mēneši liecina, ka interese tikai pieaug.

Tagad ir jaundzimušo mazuļu laiks. Pasaulē nākuši bērni pundurtrušiem, Vjetnamas cūkai un nutrijai, mazuļu gaidībās ir Holandes pundurkaziņa, uz olām sēž pāvu mamma un ģimenes pieaugums gaidāms arī strausiem. Joprojām vientuļš un skumīgs esot zelta fazāns, kuram līdz šim nav izdevies nopirkt piemērotu līgavu.

Nesen zoodārza saimi papildināja divas alpakas: koši baltā kažoka īpašniece, pusotru gadu vecā Sofija un brūnais Lūkass. Labi iedzīvojušās ‘Sultāna’ šķirnes vistas un gailis, par ko liecina cekulainā un bārdainā vīriešu dzimtes pārstāvja skanīgā dziedāšana. Aploka garajā zālē saskatāmi tikai bieža ragi, pats dzīvnieks slēpjas. Pie mājas ēzeļa Žužas aploka ir informācijas, kas vēsta, ka šie dzīvnieki dzīvo līdz 50 gadu vecumam. Parasti piedzimst tikai viens ēzelēns, kura svars var būt no 8 līdz pat 14 kilogramiem.

Nu jau ne viena vien liepājnieku ģimene, kurā aug bērni, esot kļuvusi par pastāvīgu apmeklētāju. Daudzi vecāki stāstot, ka, tikko atvases no rīta pamostas, tā jautājot, vai varēšot atkal aizbraukt uz mini zoodārzu pabarot dzīvnieciņus. “Ar barošanu ir tā,” precizē Svetlana, “mēs atļaujam to darīt, bet tikai ar to barību, kuru paši piedāvājam. Tas tādēļ, lai saudzētu dzīvnieku un putnu veselību.”

Vēl viena lieta, kuru saimnieki pirmajos darbības mēnešos novērojuši un ar kuru grib padalīties, ir cilvēku un īpaši bērnu saskarsme ar dzīvniekiem. Jau pirms došanās uz zoodārzu ar mazajiem jāpārrunā, kā jāuzvedas, jo, ja bērni pa teritoriju skrien, kliedz un spiedz, tad dzīvnieki nobīstas un paslēpjas. S. Paškovska: “Formula ir pavisam vienkārša: jo klusāk uzvedīsies, jo vairāk redzēsi, saskatīsi!” Mazākie bērni noteikti jāpieskata, un arī pieaugušajiem nevajadzētu lieki riskēt, piemēram, pie strausu un emu aploka. Šo putnu knābiens ir diezgan sāpīgs!

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz