Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Jaunā laulības grāmata”. Ko paņemt no grāmatas?

“Jaunā laulības grāmata”. Ko paņemt no grāmatas?
"Ja mēs gribam palikt viens pie otra, mums kopīgi arī jāmainās, jābūt vienam par otru nomodā, vienam otrs jāvēro. Mēs gūstam tik daudz laimes, cik tās dodam citiem," raksta Rūdolfs Neiberts grāmatā, kas izdota pirms sešdesmit gadiem. (Foto: Egons Zīverts)
05.08.2020 06:00

Daiga Lutere

"Kurzemes Vārds"

Nereti, daudznozīmīgu smaidu pavadīti, izskan apgalvojumi, ka Padomju Savienībā “seksa nebija”. Protams, tā nav tiesa. Jo tad diezin vai 1967. gadā krievu valodā un 1971. gadā latviešu valodā būtu iespiesta un laista pārdošanā “Jaunā laulības grāmata”, ko sarakstījis vācu ārsts Rūdolfs Neiberts. Viņa darbs pirmo reizi publicēts jau 1957.gadā.

Ko šajā izdevumā atradīs mūsdienu lasītājs? Gan zināmas nodevas tā laika politiskajām nostādnēm, gan savu daļu nemainīgas patiesības par vīrieša un sievietes kopdzīvi, gan arī atziņas, kas mūsdienu cilvēkā izraisa tikai smaidu. Pats autors savas grāmatas ievadā pirms vairāk nekā sešdesmit gadiem rakstījis, ka viņa galvenais uzdevums ir rosināt lasītāja domu. Piedāvāsim tikai dažus citātus no “Jaunās laulības grāmatas”, kas, ļoti iespējams, joprojām rosinās lasītāju pārdomas.

 • Aprēķinu ceļā ir atzīts par vēlamu, lai katrā veselīgā ģimenē būtu trīs bērni. Spirgtiem, dzīves prieka un spēka pilniem vecākiem nevajadzētu atturēties pulcināt ap sevi piecus vai sešus bērnus. Protams, ir vajadzīgs daudz vitāla spēka un pareizi saprasta baudītāja gara, lai uzaudzinātu vairāk bērnu, nekā prasa standarta aprēķins. Bez bērniem vecumdienas ir vientuļas. Pēcnācēji bagātina vecāku dzīvi un atjauno viņus, ja jāaudzina vairāki bērni. Nekas nav grūtāk kā uzaudzināt vienu vienīgu bērnu.
 • Sieviete, kas savu vīru mīl no sirds, nevis tikai izliekas mīlam, un kas nav pašlabuma meklētāja, neatteiksies dzemdēt viņam bērnus. Jo vairāk tāpēc, ka grib redzēt vīra labās īpašības pārmantotas bērnos.
 • Galvenā kļūda, kuras dēļ jācieš bezbērnu pāriem, ir nepareizā vērtību izpratne. Viens no laulātajiem vai arī abi uzskatījuši par svarīgāku “baudīt dzīvi” vai krāt materiālos labumus, kas patiesībā ir otrās šķiras vērtības.
 • Daudz skaistu attiecību starp cilvēkiem sagrauj normētie priekšstati par sevi un partneri. Ja jaunais vīrs prasa, lai viņa sieva izskatītos tāpat kā kinoaktrise Y vai X, tad šī vēlēšanās kļūs par mocību. Vai vīrs grib, lai sievai būtu krūtis kā Džinai Lolobridžidai. Lai slaidā sieva ir mierā ar savu krūšu formu, un lai jaunais cilvēks viņai tādēļ nepārmet! Būtu labāk pameklējis sev kādu apaļīgāku! Bet tai būtu īsākas kājas un cits temperaments, un tas viņam droši vien atkal nepatiktu.
 • Vecajām rūpēm, kādas bija jauniem mīlētājiem un viņu padomdevējiem, pievienojušās jaunas. Pārdomas par seksualitātes nozīmi bijušas par iemeslu tam, ka abi partneri sagaida, lai katrs akts sniegtu viņiem baudas kalngalus. Dzīvē nekur tā nemēdz būt! Tāpat kā dzejniekam neizdodas katrs dzejolis un labs gleznotājs reizēm rada viduvējus darbus, kā katrai namamātei dažreiz neizdodas svētdienas kūka, tā gluži dabiski arī mīlas nakts palaikam var būt ļoti viduvēja.
 • Diemžēl abi tad strīdas, kurš pie tā vainīgs. Vīrs un sieva visu vienmēr grib vienādi labā kvalitātē, iesaiņojumā un ar garantiju. Viņi grib saņemt mīlestību kā patēriņa priekšmetu. Tas nav iespējams! Cilvēkiem jābūt pacietīgiem. Nevajag izteikt pārmetumus, bet padomāt par to, kādēļ šāda neveiksme piemeklējusi. Varbūt otrs bija noguris? Vai arī abi bija gaidījuši pārāk daudz? Pareizāk būtu savienoties mīlestībā.
 • Atbildi uz jautājumu, vai mīlas nakts pagājusi labi, vai vīrs un sieva rīkojušies pareizi, dod nākamā diena. Kā no rīta jūtas sieva? Ja viņa ir jautra, atraisīta, mundra, piekļāvīga, viss ir bijis pareizi. Ja viņa viegli uzbudināma, izskatās nogurusi, saīgusi, tad vīrs pieļāvis kļūdu. Arī no vīra izturēšanās otrā dienā var spriest, kā pagājusi nakts. Vai viņš ir drūms un vārdos skops, vai arī skūdamies svilpo un trallina, jokojas ar sievu un bērniem? Arī sieva tad noprot, cik pareizi izturējusies. Senais sakāmvārds “post coitum omne animal triste” (pēc kopošanās katrs kustonis ir drūms) neatbilst patiesībai. To teicis kāds pārsātināts romietis, kura domas mums nevar noderēt par mērauklu.
 • Vai mīlētājiem vajadzētu būt kailiem vai apģērbtiem? Parasti kailiem. Mēs taču gribam just sev klāt visu sava mīļotā cilvēka ķermeni. Vai guļamistabai jābūt tumšai vai mēreni apgaismotai? Kas vairāk mīl ar tausti un dzirdi, izvēlēsies tumšu, kas ar redzi – mēreni apgaismotu. Kurš diennakts laiks ir vispiemērotākais? Vakars, nakts, agrs rīts, diena – katrs laiks ir labs. Piemēram, agra rīta spirgtums ar putnu čivināšanu un pirmajiem saules stariem sniedz rūgtenu svētlaimi. Arī pēc tam vēl ir laiks pietiekami atpūsties un ļaut izskanēt agrās mīlas stundas melodijai.
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz