Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jūlija beigās Liepājas Universitātē notiks mūzikas terapijai veltīta zinātniski praktiskā konference

Atzīmējot Latvijas Mūzikas terapijas asociācijas 15.gadskārtu, Liepājas Universitātē (LiepU) jūlija beigās notiks 2.Starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Ģimene. Bērni. Mūzikas terapija starpdisciplinārā skatījumā”, kurā pulcēsies nozares eksperti un sadarbības partneri no Latvijas un ārvalstīm, aģentūru LETA informēja LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Jūlija beigās Liepājas Universitātē notiks mūzikas terapijai veltīta zinātniski praktiskā konference
Foto: Publicitātes
12.06.2021 10:36

LETA

Konferences divās dienās tās dalībnieki runās par mākslas/mūzikas terapeitu lomu multiprofesionālā komandā, dalīsies pieredzē par darbu dažādos projektos, kā arī uzklausīs mūzikas terapeitu pieredzi Austrijā, Vācijā, Itālijā, Serbijā, Zviedrijā un citās valstīs.

Kā norādīja Laiveniece, simpozijā runās arī par pašlaik tik aktuālo adopcijas jautājumu, un LiepU Goda doktors Reiners Hauss dalīsies pieredzē par darbu ar bēgļu ģimenēm.

Eiropas Mūzikas terapijas konfederācijas (EMTK) bijusī ģenerālsekretāre Monika Nekere Ribeaupjēra (Vācija) uzsver, ka mūzikas terapija ir globāli akceptēta un izmantota mākslas terapijas metode, kas tiek piemērota darbam gan slimnīcās, gan ambulatoriskā slimnieku veselības sistēmā. Mūzikas terapija ir atzīta Pasaules Veselības organizācijā kopš 1996.gada kā veselības profesija un tiek mācīta daudzās Eiropas valstīs.

Esošā EMTK ģenerālsekretāre Alise Peka piedalīsies konferences plenārsēdē, kurā vēstīs par mūzikas terapiju Eiropā un pasaulē, un šīs nozares iniciators Latvijā Reiners Hauss referēs par tēmu “Mūzikas terapijas aizsākumi un turpinājums Latvijā”.

Uz konferenci, kura atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai 30.jūlijā un 31.jūlijā notiks gan klātienē, gan attālināti, ir aicināti sadarbības partneri, proti, speciālie pedagogi, sociālie darbinieki, mediķi, veselības un sociālās aprūpes pārstāvji, valstisko un nevalstisko organizāciju pārstāvji – visi, kuri strādā ar ģimenēm, bērniem un kuriem ir saistoša sadarbība ar mākslas/mūzikas terapeitiem, piebilda Laiveniece.

Ceļš uz mūzikas terapijas studiju programmu LiepU sākās 1998.gadā, bet 2003.gadā LiepU otrā līmeņa augstākās izglītības studiju programmā “Mūzikas terapija” uzņēma pirmos studentus, kuru vidū bija arī šodienas mācībspēki Mirdza Paipare, Līga Enģele un Olga Blauzde. LiepU patlaban ir maģistra studiju programma “Mūzikas terapija”.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz