Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Jūrmalas parkā un pludmalē arī būs taktilās kartes

Jūrmalas parkā un pludmalē arī būs taktilās kartes
Foto: liepaja.lv
22.12.2018 07:03

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas pašvaldība izsludinājusi konkursu par taktilo karšu izgatavošanu un to uzstādīšana Liepājas pilsētvidē, portāls uzzināja pilsētas domē.

Kartes paredzētas uzstādīšanai divās vietās – Jūrmalas parkā (Peldu ielā ieejā uz parku netālu no bungu vides objekta) un Centrālās glābšanas stacijas teritorijā.

Konkursa uzvarētājam taktilās kartes būs jāizgatavo un jāuzstāda minētajās vietās līdz 2019.gada 12.aprīlim.

Portāls jau informēja, ka 2018.gada rudenī Liepājas pilsētvidē ar mērķi sekmēt vides pieejamību un veicināt izpratni par apkārtējo vidi cilvēkiem ar redzes traucējumiem un invaliditāti tika uzstādītas piecas metāla taktilās informācijas kartes.

Taktilās kartes tika uzstādītas Stacijas laukumā, pie Liepājas Olimpiskā centra (Jelgavas ielas un 1905.gada ielas krustojumā), pie Liepājas Pētertirgus (Siena ielas pusē), netālu no Liepājas Neredzīgo biedrības (Ganību ielas un Ķempes ielas krustojumā) un Dienvidrietumu rajonā (Klaipēdas ielas un Ventas ielas krustojumā).

Taktilās jeb taustes kartes veidotas, lai palīdzētu neredzīgiem vai vājredzīgiem pilsētas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem ar taustes palīdzību izprast apkārtesošo pilsētvidi. Kartē atainoti konkrētā rajona, kurā karte uzstādīta, pilsētvides fragmenti un nozīmīgākie objekti. Attēlotie objekti ir izcelti un paskaidroti ar latīņu burtiem latviešu valodā un arī Braila rakstā.

Taktilās kartes gatavotas pēc universālā dizaina principiem – tās kalpo par informācijas ieguves vietu cilvēkiem ar vājredzību, redzes zudumu, vecāka gadu gājuma cilvēkiem, kā arī bērniem, pilsētas viesiem un jebkuram citam interesentam, kas vēlas iepazīt pilsētu no šāda skatu punkta.

Karšu atrašanās vietas, atainojamo objektu izvēle un to skaidrojumi tika sagatavoti sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību.

Karšu dizains veidots arī tā, lai pie kartes var piekļūt cilvēki riteņkrēslos. Lai kartes labāk iekļautos pilsētvidē, to stūri veidoti noapaļoti. Kartes gatavotas līdzīgas jau esošajām taktilajām kartēm, tādējādi nodrošinot konsekvenci un vienotu stilu šāda veida objektiem pilsētā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli