Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Jūrniecības muzeja ekspozīcijas izmaksas krasi pieaug

Jūrniecības muzeja ekspozīcijas izmaksas krasi pieaug
Foto: Ilustrācija – "K Idea"
19.04.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Šodien Liepājas domei ir jāizlemj – turpināt projektu “Jūrniecības muzeja ekspozīcijas izveide” vai neturpināt. Tā izmaksas no sākotnēji plānotajiem 300 tūkstošiem eiro pieaug līdz, iespējams, vairāk nekā pusmiljonam eiro. Pusi jeb 270 tūkstošus eiro gan segtu Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds.

Kādēļ potenciālās izmaksas tik dramatiski pieaugušas? Projekta pieteikumu pašvaldība vērtēšanai Lauku atbalsta dienestā iesniedza pērn 28. aprīlī, paredzot, ka projekta kopējās izmaksas būs 300 tūkstoši eiro, no tā pašvaldības līdzfinansējums – tikai 30 tūkstoši eiro. Tobrīd vēl nebija izstrādāts torņa būvprojekts, bet tā būvniecības izmaksas projektētājs “K Idea” (arhitekts Andris Kokins) tolaik prognozējis 31,7 tūkstošu eiro apmērā. Taču 28.  septembrī, kad tehniskais projekts bija gatavs, kļuva zināms, ka torņa izmaksas būs 151 708,43 eiro.

Negaidīti lielas izrādījušās arī audio un vizuālās tehnikas piegādes un uzstādīšanas izmaksas. Pērn 22. decembrī iepirkumā saņemts piedāvājums par kopējo summu – 407 261,80 eiro. Iepirkums tika pārtraukts, jo šī summa pārsniedz pašvaldības iespējas. Šogad 19. februārī tika izsludināts atkārtots iepirkums, bet ar samazinātām prasībām, un 21. martā pašvaldība saņēma piedāvājumu par summu 310 957,90 eiro. Projekta budžetā šim mērķim paredzēta mazāka summa – 250 tūkstoši eiro. Tā kopējās gaidāmās izmaksas pieaugušas no 300 tūkstošiem eiro līdz vairāk nekā 500 tūkstošiem eiro. Kopējā izdevumu summa var vēl mainīties pēc būvniecības iepirkuma un pēc projekciju metu konkursa – ne viens, ne otrs vēl nav izsludināts.

Liepājas domei tagad ir jānolemj, vai projektu turpināt, tas ir, vai ir slēdzams iepirkums par audio un vizuālās tehnikas iepirkumu. Pēc tam varēs izsludināt gan būvkonkursu, gan projekciju metu konkursu.

“Pasaulē līdzīga digitāla muzeja uz ielas nav. Skaidrs – nezināmais baida. Bet vai tas ir iemesls, lai neko nedarītu?” retoriski jautā I. Jurkovska, aizrādot, ka projekta atbalsta intensitāte 50 procenti arī nav maz.

Pirms nedēļas pilsētas Attīstības komitejā deputāte Ludmila Rjazanova jautāja, kādas būtu šī objekta uzturēšanas izmaksas. Attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Ābols atbildēja, ka tās nav zināmas. I. Jurkovska atbild, ka uzturēšanas izmaksas tiek lēstas ap 10 tūkstošiem eiro gadā, un par to droši vien būs jārūpējas Komunālajai pārvaldei kopā ar Kultūras pārvaldi.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 19. aprīļa numurā.

#kvards-20180419-03#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli