Otrdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kā liepājnieki novērtējuši deputātu darbību?

Kā liepājnieki novērtējuši deputātu darbību?
Foto: Kārlis Volkovskis
31.08.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

“Liepājnieki ir labdabīgāki, optimistiskāki un ļoti patriotiski,” spriež pētījumu aģentūras “Latvijas fakti” vecākā projektu vadītāja Oksana Kurcalte. Līdzīgi kā citās pilsētās, “Latvijas fakti” šovasar Liepājā veikuši sabiedriskās domas aptauju, skaidrojot, kā iedzīvotāji vērtē dzīvi mūsu pilsētā un kādas ir tās aktuālākās problēmas. Lai gan iedzīvotāji bieži mēdz šķendēties par dažādām nebūšanām, aptaujā secināts, ka lielākā daļa uzskata – dzīve Liepājā ir labāka nekā Latvijā kopumā.

Aptaujā noskaidrots arī Liepājas domes deputātu un Saeimā ievēlēto liepājnieku darbības vērtējums. Topa trijnieku veido Liepājas domes vadība, proti, visaugstāk novērtēts Uldis Sesks, kam seko Jānis Vilnītis un Gunārs Ansiņš. Ceturtajā pozīcijā ierindojies Māris Verpakovskis, samērā labu vērtējumu ieguvis arī Modris Šveiduks, kurš deputāta amata pienākumus sāka pildīt vien pagājušā gada nogalē, kad mandātu nolika Ģirts Kronbergs.

Vai šis tiešām ir uzskatāms par deputātu darba novērtējumu, vai aptaujas dalībnieki, sniedzot atbildes, tomēr vairāk vadījušies pēc atpazīstamiem uzvārdiem?

“Atpazīstamība spēlē lielu lomu, tāpat arī vērtējamība kā tāda, jo daļa respondentu tā arī pateica, ka viņi katru politiķi individuāli nevērtēs. Vieni sacīja, ka deputātus gluži vienkārši nepazīst un zina tikai Uldi Sesku. Būtu savādi, ja Uldim Seskam, kurš ilgus gadus bija Liepājas mērs, būtu zema atpazīstamība. Skaidrs, ka domes vadība ir visatpazīstamākā,” saka O. Kurcalte. “Deputātiem šī aptauja nav jāuztver kā laba vai slikta atzīme, jo daudzi aptaujātie sacīja: mēs jau nezinām, kurš iniciēja, piemēram, kādas ielas izbūvi. Tas, ka galā ir atbildīgās amatpersonas paraksts, nenozīmē, ka ideja un tās virzība nav nākusi no kāda cita deputāta. Cilvēki to saprot, tāpat arī, ka viņi nezina, kurš tieši vainojams tajā, ka ir lielas rindas pie ārstiem.

Aptauja zināmā mērā parāda arī, kā un cik lielā mērā liepājnieku noskaņojumu ietekmējusi varas maiņa pilsētā. Iepriekšējā aptauja veikta laikā, kad pilsētas mērs vēl bija Uldis Sesks un Liepājas partija domē strādāja koalīcijā ar “Saskaņu”. Šodien Liepājas partija strādā roku rokā ar Latvijas Reģionu apvienību un pilsētu vada Jānis Vilnītis.

Liepājas mērs gan atzīst – pret aptaujām viņš vienmēr bijis kritiski noskaņots. “Tendences, protams, tās parāda, tomēr aptaujāti salīdzinoši maz iedzīvotāju, līdz ar to kļūdu iespējamība ir kādi trīs, četri procenti,” spriež J. Vilnītis, piebilstot, ka atziņa pēc aptaujas ir, ka “ejam pareizā virzienā”, tomēr skaitļiem akli uzticēties nevar. “Ja būtu ticējis reitingiem, piemēram, pirms pašvaldības vēlēšanām, tad droši vien būtu metis plinti krūmos.”

Liepājas mēru “Latvijas faktu” aptaujā visvairāk mulsinājusi iedzīvotāju atbilde, ka viena no lielākajām problēmām pilsētā ir darba vietas, lai gan uzņēmēji aizvien vairāk sūdzas par darbaspēka trūkumu.

Uzziņai

Liepājas attīstības procesu rezultatīvie rādītāji – uzskati par situācijas izmaiņām dažādās jomās:

> pilsētas vides labiekārtošana (pozitīvi vērtējuši 90% liepājnieku; +6% salīdzinājumā ar 2016. gadu);

> aktīva un veselīga dzīvesveida veicināšana (89%; +13% salīdzinājumā ar 2016. gadu);

> aktīva dzīvesveida infrastruktūra (87%; +23% salīdzinājumā ar 2016. gadu);

> sporta attīstības veicināšana (87%; +13% salīdzinājumā ar 2016. gadu);

> kultūras un izklaides pasākumu piedāvājums (86%, salīdzinājumā ar 2016. gadu nav mainījies);

> sabiedriskā kārtība un drošība (74%; +9% salīdzinājumā ar 2016. gadu);

> ekoloģiskā situācija pilsētā (73%);

> pilsētas popularizēšana un tās tēls ( 71%; +10% salīdzinājumā ar 2016. gadu);

> tūrisma attīstība (70%);

> ceļu un ielu kvalitāte (69%; +16% salīdzinājumā ar 2016. gadu);

> sadzīves atkritumu apsaimniekošana (67%; +18% salīdzinājumā ar 2016. gadu).

Nedaudz rezervētāk nekā 2016. gadā vērtēta šādu pilsētas dzīves jomu attīstība:

> sabiedriskais transports Liepājā (pozitīvi 61%; –12% salīdzinājumā ar 2016. gadu);

> izglītības iegūšanas iespējas (59%; –15% salīdzinājumā ar 2016. gadu).

Viedokļi Liepājas sabiedrībā dalās, vērtējot šādu pilsētas dzīves jomu attīstību:

> pašvaldības sadarbība ar iedzīvotājiem (pozitīvi vērtēja 41% (+4% salīdzinājumā ar 2016. gadu, kritiski –35%);

> sociālās palīdzības un pakalpojumu nodrošināšana (pozitīvi 33% (–16% salīdzinājumā ar 2016. gadu), kritiski – 28% respondentu).

Biežāk kritiski tika vērtēta šādu pilsētas dzīves jomu attīstība:

> uzņēmējdarbības attīstība (pozitīvi 39% (+4% salīdzinājumā ar 2016. gadu), kritiski –48% (–9% salīdzinājumā ar 2016. gadu);

> nodarbinātības iespējas Liepājā (pozitīvi 36% (+22% salīdzinājumā ar 2016.g.), kritiski –57% (–26% salīdzinājumā ar 2016. gadu);

> veselības aprūpe (pozitīvi 29% (–8% salīdzinājumā ar 2016. gadu), kritiski – 61% (+6% salīdzinājumā ar 2016. gadu).

Avots: “Latvijas fakti”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz