Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Kad debesis mirdz

Kad debesis mirdz
29.11.2010 07:00

Lai arī novembra nogales negantais sals knieba vaigos un aukstajā gaisā bija saredzami vien elpas garaiņu mutulīši, sestdienas vakarā Rožu laukumā bija sanācis krietns pulciņš cilvēku, lai nolūkotos, kā tiek iedegta pirmā Adventes svece.

Pasākumu atklāja Ilzes Balodes vadītā kora “Laiks” dziedājums, pēc kura uzrunas vārdus sacīja Romas katoļu baznīcas Kurzemes bīskaps Vilhelms Lapelis un Evaņģēliski luteriskās baznīcas Kurzemes bīskaps Pāvils Brūvers, aicinot cilvēkus šajā gaidīšanas laikā atvērt savas sirdis vēl plašāk un palīdzēt sev apkārt esošajiem, kā arī veltīt laiku, lai ieskatītos savās sirdīs un pārbaudītu, vai tā ir gatava uzņemt Jēzu Kristu. Uzrunas vārdus vakara gaitā sacīja arī Septītās dienas adventistu Latvijas draudžu savienības bīskapa vietnieks Ivo Roderts, baptistu Pāvila draudzes mācītājs Mārtiņš Balodis un baptistu Nācaretes draudzes mācītājs Egils Ķeiris.

Liepājas baptistu Nācaretes draudzes ansamblim un korim “Laiks” izdziedot melodiskās Ziemassvētku dziesmas, tika iedegta pirmā Adventes svece un šā gada pārsteigums bija naksnīgajās debesīs mirguļojošās lidojošās laternas. “Ka tikai atkal nepadomā, ka debesīs redzami lidojošie šķīvīši,” smej pasākuma apmeklētāja Edīte Jandālova. Viņa piebilst, ka “izskatās jau ļoti skaisti. Derētu vairāk tādu vakaru, jo tā jau maz prieka ar visu šo krīzi. Svētki cilvēkiem ir vajadzīgi”.

“Es uzskatu, ka svētkus cilvēki rada paši,” sacīja Ravita Treimane, kura nolūkoties sveces iedegšanā un klausīties priekšnesumā bija ieradusies ar savu ģimeni. “Man, protams, ļoti patīk, kā izskatās pilsētas centrs vēlajās vakara stundās, bet svētkus patiesībā rada paši cilvēki. Jo biežāk mēs apmeklējam šādus pasākumus, jo lielāka svētku sajūta rodas.”

Agnese Pakule,
“Kurzemes Vārds”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli