Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kad kaimiņš kaimiņam lielākais bieds

Kad kaimiņš kaimiņam lielākais bieds
16.11.2006 04:07

0

Droši vien Reiņu meža ielas 3.nama iedzīvotāji tā arī mierīgi dzīvotu, ja ne 15.dzīvokļa iemītniece, kura ieradās redakcijā sūdzēt bēdas. Uzklausot septiņdesmit piecus gadus vecās sievietes stāstu, laikraksta darbiniekiem nebija izvēles – bija vien jādodas uz māju pārbaudīt, vai tiešām tur iet tik traki. Vispirms Ingrīda Jaunskalže pakavējās atmiņās par to, ka viņa ir viena no senākajām šīs mājas iemītniecēm un cik labi un draudzīgi nama iemītnieki esot te dzīvojuši iepriekš. Tagad lielākā daļa viņas veco kaimiņu ir vai nu miruši, vai arī samainījuši dzīvokļus, jo nevarot šādu atmosfēru izturēt.

“Kas tad par lietu?” vaicājām. Un sirmā kundze sāka klāstīt, kādi pāridarījumi, viņasprāt, esot jāizcieš. “Visā mājā cilvēki strādā it kā kaut kādai ārzemju firmai, darbojas savos dzīvokļos dienu un nakti. Izplatās neciešama smaka, nezinu, ko viņi tur dara, varbūt apstrādā kādas ādas,” viņa apgalvoja. Kopš I.Jaunskalže esot sūdzējusies dažādās instancēs, situācija gan esot nedaudz mainījusies, pēc viņas domām, mājā laikam esot ierīkota spēcīga ventilācija, bet līdz ar to nākošā bēda. “Tagad visā mājā valda briesmīgs caurvējš. Dzīvoklī mati plīvo, naktīs guļu, galvu pabāzusi zem segas, tik un tā vējojas un ir auksti,” viņa sūdzējās.

Sieviete stāstīja, ka neciešamo apstākļu dēļ viņa nepārtraukti slimojot, tikko vārguļojusi trīs mēnešus, no kuriem labu laiku pavadījusi slimnīcā. Viņa rāda dokumentu, kas apliecina, ka kundze nesen izrakstīta no slimnīcas.
“Te, mūsu mājā, cilvēki tagad mainās ar dzīvokļiem kā čigāni ar zirgiem,” viņa pauda neapmierinātību. “Visus vecos izēd, nāk iekšā visādi nepazīstami ļaudis, kuri strādā tajā firmā,” sieviete apgalvoja. “Droši vien cerēja, ka es nomiršu un neatgriezīšos no slimnīcas. Tad varētu pievākt arī manu dzīvokli, jo man tas nav privatizēts. Par kādu naudu?”


15.dzīvokļa iemītniece Ingrīda Jaunskalže savā dzīvoklī jūtas slikti un jau sūdzējusies daudzās instancēs.

Klausoties tādas briesmu lietas, protams, ilgi nekavējāmies un uz karstām pēdām devāmies izpētīt situāciju, vai tiešām te tik ļoti dara pāri veciem ļaudīm?
Labu brīdi izmeklējušies minēto māju, jo Ezerkrasta-2 tālajā galā pie ezera namu numerācija ir mistiska, beidzot atrodam īsto un veram ieejas durvis. Jau kāpnēs sākam cītīgi ošņāt – nē, nekādu īpašu smaku nejūt. Tā ir bijusī mazģimeņu kopmītņu tipa māja ar gariem gaiteņiem, kam abās pusēs izvietoti nelieli dzīvoklīši. Arī gaiteņos nemana neko aizdomīgu, ne smaku, ne caurvēju, turklāt ēkas iekšpuse šķiet samērā labi uzkopta. Mājā valda klusums un miers.

Nu ko, painteresēsimies vispirms pie kaimiņiem, vai arī viņi izjūt kādas neērtības. Uzrunājam padzīvojušu kungu, kurš atzīstas, ka arī ir šā nama iemītnieks. Anatolijs Petrovs saka, ka nekādas smakas viņš neesot šeit jutis, nezinot arī nekā par to, ka mājas iemītnieki strādātu kādai firmai. Šajā ziņā, viņaprāt, ēkā viss kārtībā. Taču viņu uztrauc kas cits. “Viens no augšējā stāva kaimiņiem jau astoņus mēnešus taisa remontu. Kaļ un urbj caurām dienām. Es jau saprotu, ka, lai kārtīgi sakārtotu dzīvokli, vajag daudz laika, tomēr nu jau drīz būs gads, ko tur tik ilgi var darīt?” sašutumu neslēpj A.Petrovs. “Mana sieva ir otrās grupas invalīde, tie trokšņi neļauj viņai atpūsties.” Par laimi, darbi notiekot tikai dienā, naktīs pēc pulksten 23, kā jau paredz likumdošana, tie tiekot pārtraukti. Tomēr nemitīgais troksnis arī dienā spējot izvest no pacietības. Sarunas laikā garām ātri dodas vēl viena kaimiņiene, kura gan ir smaidīga un laipni sveicina, bet sarunās neielaižas.


Mājas iedzīvotājs Anatolijs Petrovs neko sliktu savā mājā nav manījis, vienīgi viņa ģimeni nomoka augšējā kaimiņa nepārtrauktie remontdarbi.

Nu, ko, dodamies uz Ingrīdas Jaunskalžes dzīvokli. Kundze sagaida mūs, pamatīgi saģērbusies, mugurā džemperis un divas jakas, durvju aile aizklāta ar segu. “Tas tāpēc, ka vējojas un ir auksti,” viņa paskaidro. Tomēr, pievēršot uzmanību klimatam dzīvoklī, nākas secināt, ka te ir gana silti un arī īpašus vējus nejūt. Pat baloniņš, kas piekārts pie stenderes, tikpat kā nekustas.  Izpētām veselu kaudzi dokumentu, ko rāda Jaunskalžes kundze. Te ir arī atbildes no Pašvaldības policijas, kas pēc sievietes aicinājuma pārbaudījusi situāciju mājā. Policijas atbildē teikts, ka sūdzībā uzrādītie fakti nav apstiprinājušies. “Varbūt jums tikai šķiet, ka mājā notiek kas nevēlams?” pārjautājam kundzei. Viņa atbild, ka ir pilnīgi pārliecināta, un to, ko viņa izcietusi, to neviens nevarētu izturēt. Pārējie kaimiņi viņu lamājot, izliekoties, ka viss kārtībā, taču dzīve esot neizturama. Visbeidzot Jaunskalžes kundze rāda dokumentu, ko saņēmusi no siltumapgādes uzņēmuma. Tajā teikts, ka dzīvoklim esot ap 180 latu parāds. “Nezinu, kā tas var būt, esmu visu maksājusi,” viņa apgalvo un uztraucas, kā nu tagad norēķināsies un vai viņu neizliks no dzīvokļa pavisam.

Dodamies pārbaudīt apkārtējos dzīvokļus. Gan blakus, gan augšējā un apakšējā stāvā neviens never durvis, iespējams, nav mājās. Tas liek domāt, ka te tomēr bizness pa dienām netiek veikts, vai arī kaimiņi nogājuši pagrīdē. Visbeidzot sameklējam mājas vecākās dzīvokli, viņa atver gan, taču kategoriski ir pret sava vārda un foto publicēšanu. “Te nav ko nākt un meklēt,” mājas vecākā caur durvju spraugu dusmīgi paziņo. “Neviens te nekādās firmās nestrādā, tā sieviete pati ir slima un sūdzas nepārtraukti. Viņa pati terorizē mājas kaimiņus, naktīs sit ar kādu dzelzi pa rorēm, tā ka visa māja skan, viņai acīmredzot rēgojas.” Mēģinām bilst, ka mūsu pienākums tomēr ir pārbaudīt, ja kāds iedzīvotājs ierodas laikraksta redakcijā un sūdzas par neciešamiem apstākļiem dzīvesvietā, un nevienam jau uz pieres nav uzrakstīts, slims viņš vai vesels. Uz to mājas vecākā skarbi attrauc, ka viņa to saprotot, bet pati nevēlas būt iesaistīta. Respektējot mājas vecākās vēlmi, tomēr nedaudz pārsteidz viņas slepenā aģenta Džeimsa Bonda cienīgā konspirācija, galu galā viņa tomēr ir galvenā, pārējo iemītnieku ievēlētā persona, kas atbild par kārtību mājā.

Secinājums pēc Reiņu meža ielas 3.nama apmeklējuma – varbūt šeit tomēr nenāktu par ļaunu vēl kāds Pašvaldības policijas reids, lai vēlreiz pārliecinātos, vai viss kārtībā, bet Sociālās palīdzības dienestam, iespējams, vajadzētu painteresēties par 15.dzīvokļa iemītnieci, kurai nav neviena radinieka, un, iespējams, vajadzīga palīdzība – varbūt komunālo maksājumu kārtošanā, bet varbūt vēl nopietnāka.

“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz