Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Kampaņas ”EDWARD” laikā apstādināti 63 ātrbraucēji

Kampaņas ”EDWARD” laikā apstādināti 63 ātrbraucēji
Foto: Egons Zīverts
20.09.2018 14:27

liepajniekiem.lv

19.septembrī nu jau trešo gadu pēc kārtas visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizētā kampaņa ”EDWARD” jeb Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Arī šogad ES dalībvalstu, tostarp arī Latvijas, ceļu policija kopīgiem spēkiem strādāja, lai realizētu ambiciozu mērķi – aizvadītu šo dienu uz Eiropas ceļiem bez neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušajiem un smagi ievainotajiem cilvēkiem, tādējādi padarot šo dienu par drošāko dienu ceļu satiksmē. Tāpat kā iepriekšējos starptautiskajos reidos, arī šogad ”EDWARD” dienas laikā ceļu policija veica pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga pastāstīja, ka Kurzemē akcija uz autoceļiem aizvadīta salīdzinoši mierīgi: ”TISPOL sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizētā kampaņa ”EDWARD” jeb Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem Kurzemes reģionā aizvadīta salīdzinoši mierīgi.”

Kopumā reģionā akcijas ietvaros 24 stundu laikā noformēti 135 protokoli. Reģistrēti 17 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem cilvēki cietuši četros (tostarp negadījums 19.septembrī pirms astoņiem no rīta uz autoceļa A9 posmā starp Liepāju un Grobiņu, kur ”Audi A4” nedeva ceļu ”Toyota RAV 4”), bet gūtās traumas nav smagas un dzīvībai bīstamas.

8 transportlīdzekļu vadītāji aizturēti par braukšanu alkoholisko dzērienu ietekmē, no tiem 2 velosipēdu vadītāji, viens mopēda vadītājs.

Bet tiesībām protokoli noformēti 7 transportlīdzekļu vadītājiem, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu  – 63.   

Portāls jau informēja, ka iepriekšējo reizi starptautiskais policijas reids notika šā gada 19.aprīlī. Apaļu diennakti Valsts policija piedalījās Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) rīkotajā ātruma kontroles maratonā. Proti, visā valsts teritorijā ceļu policija pievērsa pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai. 

Un, kaut arī par starptautisko reidu un policijas aktivitātēm ziņoja mediji, bija ievērojams skaits autobraucēju, kuri rupji pārkāpa noteikumus. Piemēram, uz autoceļa Aizpute – Kuldīga Cīravas pagastā kāda dāma ar automašīnu ”Renault Laguna” atļauto 90 km stundā traucās ar ātrumu 157 km stundā. Otrs lielākais ātrums mūspusē tika fiksēts Nīcas novadā uz autoceļa A11, kur 1994.gadā dzimis vīrietis automašīnu ”Audi S6” stūrējis ar ātrumu 147 km/h. 

Liepājā un tuvākajā apkaimē par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu aprīlī tika noformēti 50 pārkāpumu protokoli. Kopumā pavasarī notikušā reida laikā Kurzemes reģionā par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu noformēti 164 pārkāpuma protokoli, kas ir vairāk nekā 2017.gadā šāda paša reida laikā, kad tika noformēti 113 protokoli.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli