Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Karteļa lietā Liepājā kratīšanas nav notikušas

Karteļa lietā Liepājā kratīšanas nav notikušas
Foto: Ģirts Gertsons
04.09.2019 14:29

"Kurzemes Vārds"

Lai arī būvfirmu karteļu lietā minētas vairākas būvniecības kompānijas, kas pēdējo gadu laikā uzvarējušas dažādos Liepājas iepirkumos, mūsu pilsētā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pirmdien kratīšanas nav veicis.

“3. septembrī KNAB nav veicis procesuālās darbības Liepājas pašvaldībā vai privātajos uzņēmumos Liepājā,” pavēstīja KNAB.

Karteļa lietā masu medijos minētas vairākas Latvijas būvfirmas, to skaitā “Rere grupa”, kuras meitas uzņēmums “RERE Meistari” šobrīd Liepājā restaurē namiņu Kungu ielā 24 jeb Hoijeres kundzes viesnīcas ēku.

KNAB izmeklēšanas darbības īstenojis, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu vismaz desmit lielāko būvniecības nozares uzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos un Konkurences likuma pārkāpumos, ziņo aģentūra “LETA”.

KNAB rīcībā esošie fakti liecinot par iespējamu kukuļu lielā apmērā nodošanu un pieņemšanu, par iespējamu cenu saskaņošanu iepirkumos, ko izdarījuši iepirkumu pretendenti, kā arī par amatpersonu kukuļošanu ar mērķi nodrošināt uzņēmēju interešu realizēšanu ar iepirkumiem nesaistītos jautājumos. Savukārt KP veic izmeklēšanu par iespējamu Konkurences likuma pārkāpumu – aizliegtu karteļa vienošanos.

Noziedzīgie nodarījumi veikti laikā no 2015.gada sākuma līdz 2018.gada vidum. Iespējamās kukuļu summas ir no 25 000 eiro līdz vairākiem simtiem tūkstošu eiro.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli