Sestdiena, 29. februāris

Kaut vai ej un spēlē!

Kaut vai ej un spēlē!
Foto: Egons Zīverts
13.03.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Pagājušajā nedēļā Liepājas būvvalde pieņēmusi ekspluatācijā jaunā tenisa kompleksa labiekārtojuma daļu, kas atrodas ārā. Savukārt ēku – jauno Tenisa halli, prognozējams, nodot ekspluatācijā varētu marta beigās. Tas būs Valsts būvniecības kontroles biroja lēmums – skaidro Liepājas Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis. Tenisa halle iekļausies LOC saimniecībā, tāpēc tieši viņš “Kurzemes Vārdam” izrāda jauno namu, kura atklāšanu plānots pieskaņot Latvijas labākās tenisistes Anastasijas Sevastovas dzimšanas dienai aprīlī.

Tenisa hallē vēl rosās strādnieki, kuri uzliek daudzus “punktiņus uz i”, tie ir kā tūkstoš sīkumi – vēl kas jāpieskrūvē, jānotīra, jāpiekrāso, jāpievieno, jāpieregulē vai jāizlabo paveiktajā, ja ģenerālbūvnieks, apakšuzņēmējs vai pasūtītājs pamanījis ko novēršamu. Kopumā ņemot, G. Griezītis slavē būvnieku – ģenerāluzņēmējs ir akciju sabiedrība “UPB”, kuras pienākumos bija gan visa sporta kompleksa projektēšana, gan būvniecība, gan nepieciešamā aprīkojuma iegāde, viss vienā iepirkumā. Būvnieks, G. Griezīša vārdiem, ir “ziķeris”: “Divpadsmit mēnešos uzbūvēja vieglatlētikas manēžu, šeit ēkai pamatus sāka liet augusta sākumā. Astoņos mēnešos ēka ir gatava, cepuri nost. Neskatoties uz īso termiņu, notur labu kvalitāti. Jāliela sevi arī – projekta vadības pusē no “UPB” ir Guna Pīlēna, un mēs, pasūtītāja (pašvaldības) un nākamie apsaimniekotāja pārstāvji, pazīstam jau cits citu, jo kopā strādājām, arī topot manēžai. Vienkārši prieks strādāt. Un protams, prieks par rezultātu.”

Paši tenisa korti jau faktiski ir gatavi. Gar halles garākajām sienām, kortu malās, vēl jāpieliek vien bieza auduma aizkari. Citādi – uzvelc tenisa kurpes, ņem raketi un bumbiņu, ej un spēlē! G. Griezītis izvadā mūs pa visām telpām. Pirmajā stāvā atradīsies sportistu un treneru ģērbtuves un fizioterapeita kabinets. No ģērbtuvēm varēs iziet pa īsāko ceļu arī uz āra kortiem.

Šķiet, šajā ēkā apmaldīties būs grūti, turklāt tā pilnībā pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – nekādu sliekšņu, uzsver G. Griezītis. Pretī galvenajai ieejai vestibilā būs informācijas centrs, tajā strādās pavisam četri darbinieki, kuri apkalpos katru ienācēju un norādīs vajadzīgo virzienu. Gaitenis ved uz garderobēm, tās ieturētas atšķirīgos toņos. Gados nopietnākiem spēlētājiem ģērbtuvē iebūvēta pat sauna. LOC vadītājs cer, ka tenisu spēlē tikai intelektuāli ļaudis, kuri neko neplēš un nelauž (citādi tas mēdz būt ledushallē – hokejistu ģērbtuvēs, dušās un tualetēs). Otrajā stāvā un pat vēl trešajā tiek iekārtota trenažieru zāle, kurā vienlaikus varēs darboties ap 30 sportistu. Daļa aprīkojuma jau šeit ir. Trešais stāvs ved arī uz mājas plaušām – uz ventilēšanas kameru. Katrai telpai atkarībā no tās funkcijām ir sava ventilēšanas sistēma, kas nodrošina telpai vajadzīgo. Otrajā stāvā ir arī garderobes, Tenisa skolas administrācijas telpas, neliela telpa, kurā sportistiem atpūsties starp spēlēm, telpa sacensību vadīšanai, balkons ar skatītāju sēdvietām. Tur pašreiz divās rindās izvietoti mīkstie krēsli, bet iespējams novietot arī trešo sēdekļu rindu, un tad skatītājiem varētu būt trīssimt vietu. Visā tenisa zālē – gan sienās, kas izklātas ar perforētu Latvijas finieri, gan viļņotajos griestos, kuros arī saskatāmas perforētas joslas – gādāts par to, lai telpā tiktu absorbēta skaņa. Tas nepieciešams, lai treneriem būtu ērtāk vadīt treniņus un audzēkņi viņus varētu labāk sadzirdēt, arī tādēļ, ka tenisu spēlē klusumā. Spēļu skatītājiem trokšņot nav atļauts.

“Par 90 procentiem ir skaidrs, kāda būs apsaimniekošana. Ņemot vērā tenisa specifiku, Tenisa skolas direktors Elans Zīverts palīdzēs to visu pieskatīt. Iznomāsim jebkuram maksātspējīgam klientam, tai skaitā Tenisa skolai,” stāsta G. Griezītis. “Domājams, ka simtprocentīgi pilns ar apmeklētājiem te būs no septembra līdz aprīlim. Pārējais laiks droši vien būs izaicinājums, tāpat kā telpu piepildījums priekšpusdienās. Bet pēc analoģijas ar citiem sporta objektiem, katra jauna vieta rada papildu vilkmi un interesi. Bērnu sportā tad vienmēr 20 – 25 procenti pienāk klāt. Un arī amatieru sportā rodas vairāk interesentu.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli