Otrdiena, 16. augusts Astrīda, Astra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kreņķi par jauno tirgošanās kārtību Jaunliepājā

“Te ir kaut kāds murgs!” – jauno kārtību Annas tirgus laukumā pēc tirgus statusa atcelšanas vērtē Inese Lanka, kura šeit mēdz vest pārdot savā saimniecībā izaudzēto. Lauksaimniece uz Jaunliepājas tirdziņu nebraucot bieži, jaunos noteikumus nezinot, bet uz vietas neesot izlikta informācija, ka tagad nepieciešama ielu tirdzniecības atļauja.

Kreņķi par jauno tirgošanās kārtību Jaunliepājā
Annas tirgus laukuma tirdziņu iecienījuši gan Jaunliepājas iedzīvotāji, gan cilvēki no citām pilsētas apkaimēm, jo šeit var ērti piebraukt klāt un zemnieks kartupeļu maisu pienesīs un iecels bagāžniekā. (Foto: Egons Zīverts)
Annas tirgus laukuma tirdziņu iecienījuši gan Jaunliepājas iedzīvotāji, gan cilvēki no citām pilsētas apkaimēm, jo šeit var ērti piebraukt klāt un zemnieks kartupeļu maisu pienesīs un iecels bagāžniekā. (Foto: Egons Zīverts)
04.08.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Paskatos laika prognozi un braucu

Kad I. Lanka bijusi Annas tirgus laukumā iepriekšējo reizi, maksas iekasētāja par tirdzniecības galdu nebildusi ne vārda par izmaiņām. “Otrdien mums saka – vajag papīru, ja ne, tad policija liks sodu līdz 150 eiro. Ko tad man tagad darīt – vākties nost un braukt mājās? Tie taču ir izdevumi par benzīnu. Laikam jau tas viss tāpēc izdomāts, lai tirgotos tikai uzpircēji,” pauž sieviete.

Citi tirgotāji teikuši, ka tagad jāiet uz domi, jāsamaksā nodeva, jādabū atļauja. Tas nemaz neesot tik ātri. “Ja nav papīrs, tad nāk Pašvaldības policija. Otrdien arī bija un vienu aizdzina mājās, jo viņš jau otrreiz bez papīra bijis. Kā tad tas tagad ir? Šodien ir smuks laiks, un es braucu uz tirgu, bet bez atļaujas es tur nevaru tirgoties.

Citi pērk atļauju uz mēnesi, bet atbrauc divas dienas. Mēs jau neesam pastāvīgie, kā tās trīs uzpircējas, kas tur stāv. Viņas zina, ka katru dienu būs. Es paskatos laika prognozi un braucu. Ja viņiem vajag naudu, lai vāc tur uz vietas, lai man nav nekur jāstaigā.

Piemēram, Aizputē vienu reizi izņem papīru uz visu gadu un brauc tirgoties. Kāpēc man jāmaksā par katru dienu, ja būšu vienreiz nedēļā vai to nedēļu nemaz nebūšu?” neizpratnē ir I. Lanka.

Teritorija, kurā bija tirgus, pieder SIA “Liepājas Pētertirgus”. Pēc tās lūguma Liepājas dome 16. jūnijā atcēla tirgus statusu, nosakot, ka laukumā varēs tirgoties, saņemot pašvaldībā ielu tirdzniecības atļaujas.

Teritorijas īpašnieces pārstāve Daiga Feldmane šobrīd esot atvaļinājumā, tāpēc nevarot ne apstiprināt, ne noliegt, vai tirdzniecības vietā ir visiem interesentiem pieejama informācija par tirgošanās kārtību.

“Ja tirgotājs pie mums interesējas, katram individuāli viss tiek sīki un smalki izskaidrots, kur jāvēršas un kāda ir kārtība. Vēršoties tur, kur viņi gāja iepriekš, tiek paskaidrots, kā viņiem jārīkojas,” viņa pastāsta.

Liepājas pašvaldības policija pašlaik neesot sodījusi nevienu tirgotāju, kā arī nav izteikts neviens brīdinājums, tikai mutiski aizrādījumi, jo Annas tirgus laukuma statuss ir mainīts pavisam nesen, informē Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elva Lubāne.

“Lai dotu tirgotājiem iespēju aprast ar jauno situāciju, Liepājas pilsētas Pašvaldības policija veic preventīvu darbu, informējot tirgotājus par to, ka šāda atļauja ir nepieciešama un ka tā ir jāspēj uzrādīt elektroniski, saglabājot mobilajā telefonā, vai arī drukātā formātā,” viņa norāda.

Pietiek pieteikt dienu iepriekš

Gan zeme, gan ēka – bijušais Annas tirgus – pieder īpašniekam, kurš ir izlēmis, ka tirgus statusu nevajag, jo tas uzliek pienākumus, skaidro Liepājas pašvaldības Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas vadītājs Arnis Vītols.

“Katru rītu jāizsniedz svari, jāsniedz atskaites, jāuzskaita pārdevēji, jāveic dažādas birokrātiskas darbības. Tāda maza tirdziņa dēļ īpašnieks to nevēlas darīt. Tikai nedaudz mainās kārtība – tirgošanās jāsaskaņo ar īpašnieku un jāizņem domē ielu tirdzniecības atļauja,” viņš saka.

A. Vītols pauž, ka kaut ko taču varot nedaudz ieplānot:

“Nav jau tā, ka šorīt pieceļos un braucu uz tirgu, dienu iepriekš jau zina. Ja vismaz dienu iepriekš piesaka domē, tad visu var sakārtot – līdz nākamās dienas rītam atļauju ir iespējams sagatavot.

Standartā tās ir divas darba dienas, bet, ja ir nepieciešams, nākam pretī tirgotājam un cenšamies sakārtot dienas laikā. Pieteikumu var nosūtīt pa e-pastu. Ja vienreiz tirgotājs ir atbraucis uz domi un uzrakstījis pieteikumu, pēc tam jau var telefoniski to kārtot. Visi jautājumi ir risināmi.”

Cik loģiski ir apgrūtināt pašvaldības administrāciju ikreiz, kad piemājas saimniecībā savācas grozs ar gataviem tomātiem? “Tāda ir ielu tirdzniecības kārtība – jāsaņem pašvaldības piekrišana,” saka A. Vītols. “Dome nevar uzlikt privātīpašniekam par pienākumu apkalpot tirgu.”

Veikt un organizēt ielu tirdzniecību publiskās vietās Liepājā atļauts tikai pēc nodevas samaksas un saņemot pašvaldības atļauju.

Lai tirgotu paša izaudzētus dārzeņus, ogas un augļus, jāmaksā 1,42 eiro dienā, mēnesī – 21,34 eiro. Tādas pašas izmaksas ir, tirgojot savvaļas ogas un sēnes. Grieztu ziedu tirdzniecības nodeva izmaksā 0,43 eiro dienā, mēnesī – 6,40 eiro, norādīts pašvaldības vietnē liepaja.lv.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz