Trešdiena, 7. decembris Dzirkstīte, Anta, Antonija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Latvija izvēlas. Notiek 14. Saeimas vēlēšanas

Šodien Latvijas balstiesīgie 14. Saeimas vēlēšanās atdod savu balsi par vienu no 19 sarakstiem. Portāls liepajniekiem.lv seko līdzi vēlēšanu norisei Liepājā, Dienvidkurzemes novadā un visā Latvijā.

Latvija izvēlas. Notiek 14. Saeimas vēlēšanas
Foto: LETA
Foto: LETA
01.10.2022 07:45

liepajniekiem.lv

22:56 Iepriekšējā balsošanā glabāšanā nodotās 14. Saeimas vēlēšanu balsis mainījuši 49 pilsoņi. 27 iedzīvotāji mainījuši savu izvēli Vidzemē, Rīgā balsis mainījuši 11 iedzīvotāji, bet Latgalē – seši vēlētāji. Kurzemē balsis mainījuši četri iedzīvotāji, savukārt Zemgalē – tikai viens iedzīvotājs.

21:27 Lielākā daļa Latvijas iecirkņu vēlēšanu rezultātus varētu būt apkopojušas ap plkst.2 un 3 naktī. Savukārt par lielāko daļu no ievēlētajiem kandidātiem dati varētu būt apkopoti ap plkst.6 un 7 no rīta.

21:26 CVK priekšsēdētāja: Nav saņemtas sūdzības par tādiem pārkāpumiem, kas ietekmētu 14.Saeimas vēlēšanu rezultātus.

21:24 Atbilstoši līdz šim apkopotajai informācijai, 14.Saeimas vēlēšanās nobalsojuši ap 59% balsstiesīgo. Tas ir par gandrīz 5% vairāk nekā iepriekšējās, 2018.gada 13.Saeimas vēlēšanās.

20:37 Aplokšņu skaitīšana ir sākusies.

20:36 Pārpalikušajām aploksnēm pēc iecirkņa slēgšanas nogriež stūri, lai tās nekur vairs nevarētu izmantot.

20:28 Valsts drošības dienests (VDD) priekšvēlēšanu periodā un vēlēšanu dienā līdz plkst.19 ir ieguvis vairāk nekā 60 signālus par iespējamiem pārkāpumiem, tajā skaitā par vēlētāju brīvas izvēles prettiesisku ietekmēšanu. Turpinās signālu pārbaude. Līdz šim kriminālprocesi nav uzsākti.

20:09 Aiz pēdējā steidzīgā balsotāja, kuru mašīnā gaidīja bērni, pulksten 20 Medzes kultūras nama durvis slēgtas, urna aizzīmogota.

20:08 Kapsēdē nobalsojuši gandrīz 700 cilvēki, lai gan iepriekš šeit nekad nav bijis vairāk par 400 vēlētājiem.

20:08 Iecirkņi slēgti! Biedrības namā pēdējie vēlētāji paguva nobalsot dažas minūtes pirms plkst. 20:00.

19:43 Nobalsot 14.Saeimas vēlēšanās varēs visi tie, kuri līdz plkst.20 būs iestājušies rindā uz vēlēšanu iecirkni. Plkst. 20 tiks fiksēts pēdējais vēlētājs rindā, kuram būs iespēja nobalsot.

19:36 Vērgalnieces pēc balsošanas jūtoties pacilātas un apmierinātas. Anitas Vinteres lēmums bijis atlikts uz pēdējo brīdi, ilgi svārstījusies. “Apkārtējo viedoklim bija izšķirošā loma,” viņa saka.

Broņislava Vintere gan izlēmusi iepriekš, bet sarakstā nav bijis to cilvēku, kurus iepriekš redzējusi televīzijā. “Tad man paskaidroja, ka tie startē citur, bet mana balss arī tiks tam sarakstam,” viņa saka.

19:34 Pēdējā stundā pirms iecirkņu slēgšanas Vērgales kultūras nama durvis arvien ver vēlētāji. Liela aktivitāte te bijusi visu dienu, pastāsta iecirkņa sekretāre Guna Laumane.

“No rīta puses līdz pat trijiem, četriem bija ļoti daudz, veidojās pat 30 cilvēku rinda. Nobalsojuši ir pāri 500,” viņa atklāj. “Īpašu notikumu nav bijis, visi klusi un mierīgi balsojuši.”

Ar pašvaldības autobusu atbrauca vēlētāji no Ziemupes, bet plocenieki bija saorganizējušies vienlaikus atbraukt ar automašīnām.

Lielākā daļa balsotāju visu zina, palīdzību nevajag, vienīgi vecāki ļaudis reizēm gribot aploksni aizdarīt pēc vecās metodes, meklē, ar ko mitrināt, un tad jāparāda, ka jānoplēš papīra lentīte.

19:02 Latvijas cietumos vēlēšanās nobalsojuši 1403 ieslodzītie.

19:01 Pretēji sociālajos tīklos paustajiem vērojumiem un iespaidiem, pašreizējie dati liecina, ka vēlētāju aktivitāte galvaspilsētā ir zemāka nekā iepriekšējās vēlēšanās. Līdz pulksten 16:00 aktivitāte ir bijusi nepilni 30%.

18:58 Lai arī 14. Saeimas vēlēšanu diena tuvojas noslēgumam, balsošanas kabīnes iecirknī Liepājas Universitātē (LiepU) tukšā nestāv. Līdz pulksten 18:30 augstskolā nobalsojuši vairāk nekā tūkstotis vēlētāju, kas šim iecirknim esot gana daudz, pauž LiepU izvietotā iecirkņa priekšsēdētāja Janita Lasmane.

Pirms pulksten 19 šajā iecirknī nobalsoja kāds 22 gadus vecs rīdzinieks (savu vārdu atklāt nevēlējās), kurš uz Liepāju atbraucis ”vienkārši pastaigāties pa pilsētu”. Jaunietis atzīst, ka jau iepriekš izlēmis, kādu politisko spēku atbalstīt, taču secinājis, ka Kurzemes listē kandidē viņam nezināmi cilvēki. ”Bet man personāži nav primārais. Šo politisko spēku izvēlējos, jo tajā ir cilvēki, kuru uzskatus es respektēju,” teic rīdzinieks.

18:26 “Visu mūžu balsojam, kas tad te grūti,” smej Anita, kura nobalsojusi Valsts tehnikumā. Guntis priecājas par šā gada lielo aktivitāti. “Citādi mēs pasakām, ka nav jau jēgas iet vēlēt, bet krievvalodīgie visi aiziet nobalsot. Mēs tik sēžam un ņaudam,” viņš pauž. “Jāvēl ir, tā taču ir mūsu Latvija, mēs te dzīvojam un gribam labi dzīvot, nevis kaut kā,” teic Vineta.

Vispirms jaunajai Saeimai esot jādod cilvēkiem cilvēka cienīga dzīve, viņa uzsver. “Lai mēs varam dzīvot, nevis domāt, ko ēdīs, kā nopirks malku.” “Es gribētu, lai miers ir,” piebilst Vaira, “lai tas, kas prātiņu izkūkojis, nenāk virsū.”

18:19 “Atnāca daudzi jauni cilvēki, kas pirmoreiz vēlē. Kāds nāca ar vecākiem, no viena jauna puiša dzirdēju, ka mamma mājās pateikusi, kas jādara. Ir maz jautājumu par to, kā balsot, jo cilvēki jau zina sistēmu. Vairs arī nesatraucas par dokumentu skenēšanu, jo saprot, kāpēc tas vajadzīgs,” atzīmē S. Buce.

Samērā daudz vēlētāju ilgi sēžot kabīnēs, kamēr pieņem lēmumu, tā bijis arī iepriekšējā balsošanā.

“Sarakstu ir daudz, ne visi mājās ir tos izstudējuši,” spriež Buce. Daudzi meklējot uzvārdus, kuru nav sarakstā, jo redzējuši reklāmās Ministru prezidenta kandidātus. Nācies arī skaidrot, ka saraksti reģionos nav vienādi, šeit nevar nobalsot par to politiķi, kas startē Rīgā. Redzot balsotāju aktivitāti, vēlēšanu zīmes un aploksnes pieveda klāt papildus, jo negribējuši riskēt, ka uz dienas beigām izbeidzas.

18:10 Liepājas Latviešu biedrības namā pāris stundas pirms balsošanas beigām joprojām bija neliela rinda gan, lai iekļūtu iecirknī, gan rindā uz kabīni. Kopumā gan viss rit raiti, un, ja nav nepieciešama divvientulība ar savu favorītsarakstu, tad izvēli iespējams izdarīt krietni ātrāk. Uzreiz pēc pulksten 18 rinda gan atkal izstiepās garāka – līdz biedrības nama foajē.

18:08 224. iecirknī Valsts tehnikumā vēlēšanu komisijas darbinieces atzīst, ka aktivitāte ir tik liela, ka vakarā pēc iecirkņu slēgšanas gaidāms pamatīgs darbs. Pārsvarā visas dienas garumā rinda stiepusies līdz ielai.

Šajā iecirknī varēja iepriekš nodot balsi glabāšanā, tāpēc būs jāpārskata, vai kādi vēlētāji nav ieradušies šodien nobalsot vēlreiz, pastāsta iecirkņa priekšsēdētāja Signe Buce. Viņa pieļauj, ka zemā aktivitāte pašvaldību vēlēšanās pērn varēja būt kovida ietekmē.

Šeit arī bijis starpgadījums ar Valsts policijas un Valsts drošības dienesta iejaukšanos. Pie iecirkņa stāvējis kāds vecs cilvēks ar, iespējams, garīga rakstura traucējumiem. “Viņš nebija agresīvs, arī neaģitēja, taču viņam bija sakrājusies visa sāpe par pilnīgi visu. Viņš turēja plakātu, tur gan nebija nekas rakstīts saistībā ar vēlēšanām, tomēr mums par šādiem gadījumiem ir jāziņo,” skaidro S. Buce.

Tobrīd Valsts drošības dienests ieradies pārbaudē, gan viņi, gan policijas darbinieki novērtējuši iecirkņa priekšsēdētājas rīcību kā pareizu.

17:53 Valsts drošības dienests (VDD) priekšvēlēšanu periodā un vēlēšanu dienā līdz plkst.16 ir ieguvis vairāk nekā 50 signālus par iespējamiem pārkāpumiem, tajā skaitā par vēlētāju brīvas izvēles prettiesisku ietekmēšanu. Turpinās signālu pārbaude. Līdz šim kriminālprocesi nav uzsākti.

17:52 Starp lielākajām Latvijas pilsētām līdz plkst.16, pieskaitot glabāšanā nodotās balsis, Rēzeknē izvēli līdz šim izdarījuši 51,53% balsstiesīgo, Ventspilī – 50,71%, Rīgā – 47,49%,  Jelgavā – 47,43%, Liepājā – 46,25%, Daugavpilī – 44,85%, bet Jūrmalā – 43,92%.

17:48 Līdz plkst.16, pieskaitot glabāšanā nodotās balsis, lielākā vēlētāju aktivitāte ir Saulkrastu novadā, bet zemākā – Salaspils novadā.

Saulkrastu novadā līdz šim izvēli izdarījuši 56,5% balsstiesīgo, Cēsu novadā – 53,05%, Ķekavas novadā – 52,57%, Varakļānu novadā – 51,32%, Kuldīgas novadā – 51,25%, Ogres novadā – 51,13%, Valmieras novadā – 50,99%, Siguldas novadā – 50,84%, Talsu novadā – 50,77%, Ādažu novadā – 50,29%, Olaines novadā – 41,59%, Augšdaugavas novadā – 41,05%, Rēzeknes novadā – 39,48%, bet Salaspils novadā – 36,59%.

17:46 Vakarpusē balsotāju uzplūdums noplacis arī iecirknī Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, lai gan vēlētājiem rindā joprojām jāuzgaida. Dienas vidū šajā iecirknī cilvēku rinda gan stiepusies lejā no otrā stāva un ārpus skolas ēkai.

”Mums cilvēku kustība ir visu laiku,” teic šī iecirkņa priekšsēdētāja Inga Gūža.

Balsošanas process noritot raiti un bez incidentiem. 6. skolas iecirknī gan ieradies kāds seniors, kurš vēlējies nobalsot ar pensionāra apliecību. Uzzinot, ka tā vis nevarēs, viņš neapmierināts devies prom.

17:01 “Nemaz nebija grūti izvēlēties,” saka pie 959. iecirkņa Jaunliepājā uzrunātie Andra un Valdis. Viņu pārliecinot izraudzītā politiskā spēka padarītie darbi. Ģimenē par to esot vienādas domas. “Lai nebūtu karš,” to no nākotnes gaida Andra. “Cerams, nebūs,” viņu mierina vīrs.

16:45 Līdz plkst.16, ņemot vērā glabāšanā nodotās balsis, Latvijā nobalsojuši kopumā 652 100 vēlētāju jeb 42,28% balsstiesīgo iedzīvotāju. No plkst. 7 līdz 16 nobalsojuši 588 800 vēlētāju jeb 38,17% balsstiesīgo iedzīvotāju.

16:42 Liepājas Olimpiskā centra iecirknī joprojām rosība. Iecirknī provizoriski spriež, ka līdz pēcpusdienai šeit jau nobalsojuši vairāk cilvēku, nekā pašvaldību vēlēšanās pa visu dienu.

Iecirkņa priekšsēdētājs Vadims Jakubovs stāsta, ka brīžiem rindas bijušas līdz ārdurvīm un cilvēki pat pusstundu gaidījuši. “Taču nav bijis nekādu starpgadījumu,” viņš saka. “Pārsvarā vēlētāji ir zinoši. Vecāka gadagājuma cilvēkiem reizēm tikai vajag vairāk laika.”

Arī pašlaik iecirknī jau piereģistrētajiem balsotājiem brīžiem jāuzgaida, jo visas kabīnes ir aizņemtas.

16:40 Liepājā balsotāju aktivitāte ir tik liela, ka atsevišķos iecirkņos pietrūkuši balsošanas biļeteni, apliecina Liepājas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Benita Šēniņa.

”Vēlētāju aktivitāte ir neprognozējami augsta un vairākos iecirkņos mēs biļetenus vedām klāt. Tāda aktivitāte sen nav bijusi. Mēs rēķinājāmies ar iepriekšējo vēlēšanu balsotāju skaitu, plus vēl biļetenus iecirkņiem devām uz virsu. Taču pietrūka tik un tā,” pauž B. Šēniņa.

Turklāt biļeteni strauji izsīkuši ne tikai pilsētas populārākajos balsošanas iecirkņos, bet arī, piemēram, Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē Zaļajā birzē, kur pērn pašvaldību vēlēšanās nobalsoja vien 510 cilvēki, bet 14. Saeimas vēlēšanās līdz pulksten 16 jau bija novēlējuši 716 balsotāji.

16:31 Līdz pulksten 16:30 vēlēšanās piedalījušies 41,88% no visiem balstiesīgajiem. Starp novadiem līdere ar 43,80% joprojām ir Kurzeme, kam tagad visciešāk seko Zemgale (43,11), bet izteikti pēdējā turpina būt Rīga, kur savu balsi atdevuši 28,37% procentu vēlētāju.

16:25 Liepājā kāda vēlētāja pauda neizpratni par balsošanas kārtību sestdienas rītā 15. vidusskolas iecirknī.

”Pēc tam, kad ieliku biļetenu aploksnē un to aizlīmēju, gāju pie urnas, kur sēdēja sieviete. Viņa teica, lai es iedodu savu pasi, tad viņa manu aploksni ielika lielākā aploksnē, uz tās uzrakstīja manu personas kodu, un uzvārdu, uz aploksnes uzspieda zīmogu un pēc tam šo konverti iemeta urnā. Mani bērni balsoja citos iecirkņos un tur šāda kārtība nebija. Vai iecirkņa darbiniece bija tiesīga uz aploksnes rakstīt manus personas datus, ja balsošana ir anonīma?” – jautāja vēlētāja.

Liepājas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Benita Šēniņa skaidro, ka šāda balsošanas procedūra notika laikā, kad bija tehniskas problēmas, proti, nedarbojās vēlētāju tiešsaistes reģistrs. Līdz ar to vēlētājiem tika izsniegta parastā aploksne ar zīmogu un reģistrācijas aploksne bez zīmoga. Biļetens bija jāievieto parastajā aploksnē, ko savukārt ievietoja lielākā reģistrācijas aploksnē, uz kuras vēlēšanu komisijas pārstāvis uzspieda zīmogu.

Uz lielās aploksnes bija norādīts balsotāja vārds un uzvārds, taču ne personas kods, norāda B. Šeniņa.

”Visticamāk, sieviete nosprieda, ka cipari ir personas kods, taču tas bija kārtas numurs un lapas numurs,” skaidro Liepājas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja.

16:24 Vēlēšanu dienā Latvijas kibertelpā pastiprināta aktivitāte līdz šim nav novērota. “Cert.lv” turpina uzraudzīt situāciju un sadarbībā ar citām velēšanās iesaistītajām institūcijām ir gatava reaģēt, ja tas būs nepieciešams.

16:22 Vēlēšanu iecirknī Ukrainā līdz šim nobalsojuši 46 vēlētāji.

16:20 Krievijas un Baltkrievijas vēlēšanu iecirkņos vēlētāju aktivitāte sestdien ir samērā augsta. Līdz plkst.15 Krievijas vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Maskavā, nobalsojuši 122 vēlētāji, bet Baltkrievijas vēlēšanu iecirknī nobalsojuši 26 cilvēki.

15:30 Vēlēšanu iecirkņi līdz šim nav ziņojuši par būtiskiem starpgadījumiem, kas ietekmētu vēlēšanu procesu. Iecirkņi lielākoties saskaras ar vēlētāju neskaidrības jautājumiem – par balsošanas reģistrācijas aploksnēm, balsu anonimitāti un vēlēšanu kārtību.

15:28 Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā ierīkotajā 912. vēlēšanu iecirknī kāda sieviete vēlējusies nobalsot ar Krievijas pasi. Iecirkņa darbinieki izskaidrojuši, kāpēc sieviete vēlēšanās piedalīties nevar, un viņa devusies prom.

15:19 Vēlēšanu iecirknī Liepājas Valsts tehnikuma telpās, Ventspils ielā, ap pulksten 13:00 rindā stāvēja aptuveni 20 cilvēki, bet ap pulksten 15:00 rinda jau bija samazinājusies līdz 3 cilvēkiem.

14:33 Liepājas 3.pamatskolā nobalsojušie stāsta, ka rindā gaidījuši aptuveni 40 minūtes. “Vēlētāju atsaucība šoreiz tiešām ir ļoti liela,” pauž šajā mācību iestādē izvietotā iecirkņa priekšsēdētāja Inga Pieče.

Vienam balsotājam eID apliecībai 1. augustā bija beidzies derīguma termiņš, taču šajās vēlēšanās ir iespējams balsot arī ar šādu dokumentu. Arī šeit daži cilvēki sarakstos meklējuši premjera amata kandidātus, kas vēlēšanās nekandidē.

I. Pieče pastāsta arī par kādu incidentu, kas šajā iecirknī noticis rīta pusē. Kāds kungs krievu valodā skaļi paudis neapmierinātību, ka viņam jau pie ieejas prasa uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Vīrietis pieprasījis, lai viņam uzrāda visus kandidātu sarakstus, interesējies, kāpēc vēlēšanu iecirknī ir atsevišķa ieeja un izeja utt. “Beigās viņš jau devās prom smaidīgs, taču nenobalsojis. Iespējams, vīrietis bija nepilsonis un viņam, visticamāk, nebija iespēja balsot,” spriež I. Pieče.

13:59 Starp lielākajām Latvijas pilsētām līdz plkst.12, pieskaitot glabāšanā nodotās balsis, aktīvākie vēlētāji ir Rēzeknē – 29,91%, Ventspilī – 28,75%, Daugavpilī – 25,88%, Jelgavā – 25,15%, Rīgā – 24,62%, Liepājā – 23,2%, bet neaktīvākie balsotāji ir Jūrmalā – 22,24%.

13:55 Līdz plkst.12, pieskaitot glabāšanā nodotās balsis, lielākā vēlētāju aktivitāte ir Saulkrastu novadā (33% balsstiesīgo), Varakļānu novadā 31,51%, Valkas novadā 31,14%, Preiļu novadā 30,84%, Kuldīgas novadā 30,14%, Valmieras novadā 30,11%, Talsu novadā 29,86%, Madonas novadā 29,84%, Smiltenes novadā 29,79%, Cēsu novadā 29,63%, Dienvidkurzemes novadā 29,12%, Rēzeknes novadā 24,93%, Olaines novadā 24,69%, Jelgavas novadā 23,64%, Ropažu novadā 22,9% bet zemākā – Salaspils novadā 21,2%.

13:45 Valsts drošības dienests (VDD) priekšvēlēšanu periodā un vēlēšanu dienā ir ieguvis vairāk nekā 40 signālus par iespējamiem pārkāpumiem, tajā skaitā vēlētāju brīvas izvēles prettiesisku ietekmēšanu. Pārbaudes vēl turpinās. Līdz šim neviens kriminālprocess nav uzsākts.

13:42 Lai nobalsotu Liepājas 3. pamatskolā, Karostā šobrīd jāstāv garā rindā, kas sākas pie ieejas skolas teritorijā.

13:27 Līdz plkst.12, ieskaitot iepriekš glabāšanā nodotos balsojumus, Kurzemē nobalsojuši kopumā 27,6% no šī apgabala vēlētāju skaita, Vidzemē 27,38%, Latgalē – 27,09%, Zemgalē – 25,87%, bet Rīgas apgabalā līdz pusdienlaikam izvēli izdarījuši 17,56% no balsstiesīgo iedzīvotāju skaita. 

12:35 CVK ziņo, ka līdz pēcpusdienai vēlēšanās piedalījusies gandrīz ceturtā daļa jeb 23,5% no visiem balstiesīgajiem. Starp novadiem līdere ar 23,89% ir Kurzeme, kam cieši seko Latgale (23,43), bet stabili pēdējā ir Rīga, kur līdz dienas vidum savu balsi atdeva tikai 13,16% procentu vēlētāju.

12:32 Cimdeniekos vēlēšanu iecirkņa nav, uz iecirkni Grobiņā vēlētājus ved Dienvidkurzemes novada pašvaldības transports. No mājas iznākušais Raimonds Urkauskis saskumis. Gaidījis autobusu, bet sapratis, ka aizmirsis brilles. Gājis pakaļ, bet atgriezies sapratis, ka nokavējis, jo citu gaidītāju vairs nebija.

“Jābrauc tad uz Liepāju, ko citu,” pārliecināts saka vīrietis. “Dabiski, ka vajag balsot. Tā taču nevar – bez vēlēšanām iztikt!” viņš stāsta. Raimondam patīk kāda politiskā spēka esošā ministra darbs, tāpēc izvēlējies šo sarakstu un iecirknī domāt vairs nevajadzēšot.

12:31 Liepājnieki balso visā pasaulē. Gunta nobalsoja Lielbritānijā.

 

11:57 Liepājas 8. vidusskolā darbojas divi iecirkņi – viens pirmā stāva sporta zālē, otrs otrajā stāvā. Pirmā stāva iecirknī ap pulksten 11:15 bija izveidojusies balsotāju rinda.

“Aktivitāte ir, cilvēki patiešām ieinteresēti balsot. Viņi dara to atbildīgi un patiešām pārdomāti,” vērtē 233. vēlēšanu iecirkņa (8. vidusskolas sporta zālē) priekšsēdētāja Marsella Sitenkova.

Tikmēr otrajā iecirknī, kas darbojas šajā skolā, vēlētāju rindas ir šķidrākas, iespējams, cilvēki nevēlas kāpt uz otro stāvu. Taču šis iecirknis atšķiras ar to, ka pirmo reizi tas apkalpo arī Liepājas cietuma ieslodzītos, proti, šie cilvēki Saeimas vēlēšanās balsos aiz cietuma mūriem, bet viņu balsis pieskaitīs šim iecirknim (Nr. 237.), pastāsta minētā iecirkņa priekšsēdētāja Daira Grišina.

Balsošanai pieteikušies 70 Liepājas cietumā ieslodzītie. Tāpat 237. vēlēšanu iecirkņa darbinieki brauks “mājas vizītē” uz Valsts policijas ēku Bāriņu ielā 3. Tur pilsoņa pienākums jāizpilda vienam aizturētajam.

11:54 Rinda izveidojusies arī pie Liepājas 7. vidusskolas. Sociālajos tīklos cilvēki lielākoties ir patīkami pārsteigti par rindām pie iecirkņiem, jo iepriekš tā nav bijis.

 

11:28 Balsošana sākusies arī Latvijas cietumos. Cietumos pieejamais balsošanas laiks ir īsāks nekā brīvībā esošajiem – ieslodzītajiem sava izvēle būs jāizdara līdz sestdienas pēcpusdienai. Pie urnām drīkst doties tikai tie ieslodzītie, kuri pirms tam uzrakstījuši iesniegumu cietuma administrācijai.

11:27 Valsts drošības dienests jau līdz vēlēšanu dienas rītam ir saņēmis signālus par iespējamiem balsu pirkšanas mēģinājumiem, pašlaik šī informācija tiek pārbaudīta, kriminālprocesi pagaidām nav sākti.

11:26 Ārpusē pie 8. vidusskolas viens no diviem vīriešiem garāmgājējus mudināja balsot par Putinu. Uz nofotografēšanu kungi reaģēja ar rupjiem lamuvārdiem.

11:25 Durbenieks Kārlis izraudzījies, par ko balsot, skatoties kandidātu debates televīzijā. No jaunās Saeimas viņš sagaida sakārtotu veselības aprūpi, lielākas algas mediķiem un skolotājiem. “Jābūt noteiktībai,” viņš uzskata.

Divi kungi sarunājas pie Durbes iecirkņa. “Izvēle bija nožēlojama, bet vienkārši bija jāizdara,” saka Jānis. Šajā situācijā viņš bažījas par to, ka var ievēlēt “kaut kādas nenopietnas tantiņas”. “Tad mums ir vāks visiem,” uzsver Jānis.

Abi vīri spriež, ka Latvijā esot liela piektā kolonna, kā arī pirms vēlēšanām “peld ārā vecās zivis, un tad jau saprotams, ka kaut kas nav kārtībā”. Aizdomīgi durbeniekiem šķiet arī tas, ka valdība nedēļu pirms vēlēšanām atrod pusmiljardu eiro apkures un citu izdevumu kompensācijai.

10:58 “Mums ir vēlēšanas ar šova elementiem,” saka Durbes kultūras nama vadītāja Daira Veilande. Skolas ielu pārbūvē, viss izrakņāts, bet piebraukt un atnākt var. Durbenieki diezgan aktīvi ierodas balsot.

Vēlēšanu iecirknis Durbes kultūras namā.

10:48 Rinda ir arī iecirknī Liepājas Liedaga vidusskolā. “Vēlēšanas norit salīdzinoši raiti, taču būtu vēl raitāk, ja vēlētāji jau mājās apdomātu, kurš saraksts ir tas, par ko vēlas balsot, un atnāktu šeit tikai nobalsot, jo ir vēlētāji, kas atnāk un tikai tagad sāk šķirstīt sarakstus, domāt un līdz ar to mazliet kavējas process. Taču visi ir apmierināti, nekādas sūdzības neviens nav izteicis,” stāsta Liepājas Liedaga vidusskolas iecirkņa priekšsēdētāja Zita Tapiņa.

Viņa piebilst, ka vēlētāji dažkārt sarakstos meklē arī tos cilvēkus, kuri vēlēšanās nekandidē, īpaši vecāka gadagājuma cilvēki.

Vēlēšanu iecirknis Liepājas Liedaga vidusskolā.

10:43 Rīgas Daugavgrīvas pamatskolā izvietotajā vēlēšanu iecirknī kāds agresīvi noskaņots potenciālais balsotājs šorīt draudējis iekaustīt darbinieku par to, ka nav iespējams nobalsot pret vairākiem sarakstiem vienlaicīgi.

Kad viņam paskaidrots, ka balsošanas kārtībā šāda iespēja nav paredzēta, vīrietis kļuvis agresīvs – dusmīgi nosviedis vēlēšanu zīmes, krieviski lamājies un teicis, ka apskādēs automašīnas, kas novietotas pie iecirkņa, kā arī solīja pēc iecirkņa slēgšanas tā ārpusē sagaidīt konkrēto vēlēšanu komisijas darbinieku un piekaut viņu.

10:29 Liepājas Tenisa hallē sastājusies vēlētāju rinda. Visu laiku bija vienmērīga balsotāju plūsma, rinda sāk veidoties tikai tagad. Acīmredzot cilvēki brīvdienas rītā sāk mosties, teic hallē izvietotā iecirkņa darbiniece.

Vēlēšanu iecirknis Liepājas Tenisa hallē.

10:26 “Parasti visu dienu strādā, tad aizbrauc vakarā un ir jau nokavēts,” atzīstas Artūrs. “Mēs esam slikti pilsoņa pienākumu pildītāji.” Tomēr šodien viņš ierodas iecirknī Lieģos kopā ar sievu Montu un bērniem Aneti un Arti. Abi pieaugušie ejot balsot par jauna politiskā spēka premjera kandidātu.

“Cerams, viņš kaut ko pamainīs. Neko jau neuzticos, bet viņa uzņēmums nobankrotējis nav, kaut ko jau izdarīs,” domā Artūrs. “Izglītības sistēmu vajag sakārtot un pārstāt mainīt,” no jaunās Saeimas sagaida Monta, “citādi katrs ministrs nāk ar savām izmaiņām un nevienu līdz galam nerealizē.”

10:24 Vēlēšanās pirmajā stundā starp lielākajām Latvijas pilsētām aktīvākie vēlētāji bija Rēzeknē, bet neaktīvākie – Liepājā.

No plkst. 7 līdz 8 Rēzeknē izvēli izdarīja 2,47% balsstiesīgo, kamēr Ventspilī nobalsoja 1,72%, bet Daugavpilī – 1,65%, Rīgā – 1,59%, Jelgavā 1,52%, Jūrmalā  – 1,42%, bet Liepājā – 1,24% balsstiesīgo.

10:17 “Balsošu par tiem, kas vairāk maksās,” smejas lieģenieks ar skaļu balsi. Lai vispirms maksā, tad es vēlēšu!” Vīrs pēc balsošanas joko, ka esot iemetis urnā pirmo sarakstu, kas gadījies, tomēr tad kļūst nopietns un pastāsta, ka vienmēr balsojot par vienu un to pašu sarakstu, to viņam liekot darīt izsūtījumā pavadītie gadi.

10:15 “Biju jau iepriekš visu izdomājusi, ģimenē bija apspriests, kas un kā. Nebija grūti,” saka seniore Rasma. Balsojusi par cilvēkiem, kurus pazīst, un zina, ko viņi ir izdarījuši. ‘Ka viņi nerunā tā pa gaisu,” atzīst vēlētāja.

10:12 Lieģos slikti laika apstākļi nevarētu būt par iemeslu neiet balsot, jo lietus mitējies. Šeit iecirknī kultūras namā aktivitāte ir visu laiku, tas ir ļoti patīkami, pastāsta vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja Jorana Cipriķe.

“Vakarā tad jau redzēsim, kāds būs rezultāts,” viņa pauž. Pārsvarā balsotāji esot zinoši, lasījuši un klausījušies informāciju. Neskaidrības bijušas par iepriekšējo balsošanu, kad balsis varēja nodot glabāšanā tikai vienā iecirknī.

“Mums bija dežūras, lai pieņemtu iesniegumus balsošanai mājās, bet cilvēki gribēja nodot balsi glabāšanā,” pastāsta J. Cipriķe.

Vēlēšanu iecirknis Lieģos.

10:05 14. Saeimas vēlēšanās pirmajā stundā lielākā vēlētāju aktivitāte bija Valmieras novadā, bet zemākā – Olaines novadā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

9:55 Nīcā iecirknī nav sastrēguma, tomēr ik pa laikam veidojas nelielas rindas ar 6-8 cilvēkiem. Balsotāji rindā satiek kaimiņus, aprunājas. Balsotāji lēni un uzmanīgi izvēlas sarakstus, veic atzīmes un dodas prom darbos. Tā kā līņā, neko prātīgu gan nevarot darīt, ir laiks aizbraukt līdz iecirknim kultūras namā.

Vienas ģimenes trīs balsotāji atdeva savas balsis par trīs dažādiem sarakstiem. “Būs interesanti vērot rezultātus,” saka vēlētāji.

9:54 CVK aktuālākie publicētie dati liecina, ka Liepājā līdz pulksten 8 nobalsojuši 565 no 45 719 balstiesīgajiem jeb 1,24%.

Dienvidkurzemes novadā šajā laikā nobalsoja 586 no 26 992 vēlētājiem (2,17%).

9:20 Edgaram pirms balsojuma neesot bijis grūti izlemt. Viņa sievai Elīzai gan nebija viegli. “Pazīstami cilvēki, savējie,” motivāciju skaidro jaunais vīrietis. Elīza saka – īsti jau nebijis par ko vēlēt. “Pakonsultējos ar vīru,” viņa atzīst.

No Saeimas viņi gaida, lai atrisina visus sāpīgos jautājumus – lielākas algas visiem, ne tikai skolotājiem un mediķiem, tāpat cenas apkurei, degvielai vajadzētu regulēt valstij, nosakot limitus.

Jaunie ļaudis domā, ka liela daļa viņu vienaudžu šodien palikšot mājās, uz vēlēšanām aiziešot maz. Citus gadus arī viņi atmetuši ar roku balsošanai, taču šogad citādi. “Politiķi pievērsa uzmanību ar saviem raidījumiem, video, vairāk pievērsās jauniešiem. Es jutos uzrunāts un vajadzīgs,” pauž Edgars.

Balsotāju rinda Grobiņā.

9:06 Sestdien vēlēšanu pirmajā stundā, proti, līdz pulksten 8 Latvijā nobalsojuši nedaudz vairāk kā 24 000 vēlētāju jeb 1,56% balsstiesīgo iedzīvotāju, liecina CVK dati.

Savukārt, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri balsi nodeva glabāšanā iepriekšējās dienās, kopumā nobalsojuši 87 400 vēlētāju jeb 5,67% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Iedzīvotāju aktivitāte šo Saeimas vēlēšanu pirmajā stundā bijusi nedaudz lielāka nekā 2018. gadā, kad Saeimas vēlēšanu dienā pirmajā stundā nobalsoja 1,3% vēlētāju.

9:05 Grūti bijis izlemt, par ko balsot, atzīst vairāki vecākas paaudzes grobiņnieki. “Par daudz pulka viņu ir,” saka vīrietis. “Vajag trīs sarakstus, vairāk ne.” Tāpat vajadzētu noteikt, ka kandidāts balotējas tajā apgabalā, kur dzīvo, nevis nāk no citurienes. Seniori gaidot no politiķiem, “lai beidzot kaut kas notiek, lai nestrīdas vairs, lai par tautu domā”.

9:04 Grobiņā sistēmas traucējumi bijuši tikai no paša rīta, kad visa Latvija slēdzās tai klāt.

9:03 Liepājnieks Ēriks, apvienojot rīta pastaigu ar pilsoņa pienākumu, LLBN ieradās balsot kopā ar savu uzticamo kompanjonu – krancīti Aleksu. Vīrietis gan bija nobažījies, vai viņu iecirknī iekaidīs kopā ar suni, taču iecirkņa darbinieki Aleksu sagaidīja ar smaidu.

9:01 576. iecirknī Grobiņas sporta centrā balsotāji nāk aktīvi.

9:00 Centrālā vēlēšanu komisija ziņo, ka vēlētāju aktivitāte pietuvojusies 6% atzīmei.

8:51 LLBN kopīgi balsot ieradās attīstības platformas “YOU Pluss” kolektīvs – kādi padsmit cilvēku. “Teicām, ka smuki jāsaģērbjas un pulksten 8.30 visiem jāsapulcējas. Mēs arī paši esam tie, kuri sabiedrībai stāsta, ka jāiet un jābalso. Visu nedēļu arī dalījām “Jaunā vēlētāja rokasgrāmatu”, lai jaunieši ietu un balsotu,” teic platformas vadītājs Andris Kāposts.

8:43 “Es domāju, tas visiem ir viegli izlemt, par ko balsot,” pauž Zaļās birzes iedzīvotājs. “Katram cilvēkam ir skaidrs, kas notiek Latvijā, kas grib naudu, kas grib varu un kas tiešām ir godīgs, grib strādāt.” Jautāts, vai labi zinot, kurš godīgs, vēlētājs atbild, ka mēs visi esot grēcīgi.

8:38 Tehnisko ķibeļu dēl biedrības namā atkal veidojas rinda.

8:35 Seniore Benita Sprūde teic, ka nākusi uz iecirkni pilnīgi pārliecināta. “Es katru reizi balsoju par vieniem un tiem pašiem,” viņa paskaidro. Sieviete uzskata, ka politiķi jau esot daudz darījuši, pensijas ir palielinātas. “Vēl atbalstu lielāku varētu gāzei, elektrībai,” viņa domā, bet citādi esot pilnīgi apmierināta.

8:34 Atkal ir problēmas ar elektronisko vēlēšanu sistēmu. LLBN daži vēlētāji šo pauzi izmanto, lai aplūkotu Gunāra Kopštāla fotiiostādi “Liepājas vējos”.

8:30 Zaļās birzes iecirkņa priekšsēdētāja Irēna Oše pastāsta, ka cilvēki nākot balsot. “Daudz vecāku cilvēku, arī ar kustību traucējumiem kāpj augšā,” viņa saka. “Pie mums viss norit brīnišķīgi, lai arī ir pašauri.”

8:13 Ap pulksten 8 iecirknī Peldu ielā 5 veletāju plūsma apsīkusi. Šajā ēkā iecirknis ierīkots pirmo reizi, iepriekš tas darbojās K. Ukstiņa ielā.

8:11 Karostā sastaptie vēlētāji ir vai nu ļoti steidzīgi vai arī nemaz nevēlas runāt ar medijiem. “Jā, mēs zinām savu izvēli,” saka kāds pāris. Abiem ļoti patīk kāda politiskā spēka premjera kandidāts. “Ziniet, es pateikšu godīgi. Ja arī viņš zog, tad vismaz ļauj citiem dzīvot,” paskaidro vīrietis.

8:09 Pagaidām viss ir diezgan klusi arī iecirknī Peldu ielā 5.

8:00 Iecirknī Karostā, 3. pamatskolā, stundu pēc atvēršanas cilvēku pieplūduma nav. “Pamazām nāk,” saka vēlēšanu komisijas darbiniece.

7:51 Šis seniors aploksni bija ielicis somā, un urnā grasījās mest tikai biļetenu. Cilvēks teica, ka nav zinājis, ka biļetens jāliek aploksnē, turklāt tas priekš viņa grūti, jo viņam kustīga ir tikai viena roka.


7:41 Balsošana abos LLBN iecirkņos norit raiti, velētāji pa vienam vai diviem nāk nepārtraukti, taču rindu nav.

7:20 “Ceru, ka šitos vecos izmetīs ārā, un nāks kādi jauni,” saka Valsts sociālās aprūpes centrā strādājošā Daiga, kura nobalsoja sestdienas rītā. Viņa paguva to izdarīt pirms darba. “Politikāņu mums pietiek, mums vajag saimnieku!” – viņa saka. Liepājniecei nepatīkot, ka rīda krievus ar latviešiem, viņa vēlas, lai tautas priekšstāvji rūpējas par valsts ekonomiku, bet valsts drošības jautājums, viņasprat, šobrīd ir ļoti pārspīlēts.

7:08 Liepājnieki tik agri no rīta dodas balsot dažādu iemeslu dēl – lai pagūtu novelēt pirms darba, pirms makšķerēšanas vai vienkarši tāpec, ka agri ceļas.

7:05 Tiek ziņots par problēmām ar eletronisko vēlēšanu sistēmu, taču balsot var. Šādas problēmas esot novērotas visā Latvijā. To dēļ LLBN balsošana aizkavējas, pie iecirkņa durvīm sāk veidoties neliela rinda.

6:50 Pirmie vēlētaji Liepājā jau ap pulksten 6. 50 ieradās iecirknī Liepājas Latviešu biedrības namā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz