Sestdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas politikas apskats: Īstās vietas ierādīšana un jautājumi

Saeima aizvadītajā nedēļā ievēlēja jaunu Valsts prezidentu, un tā ietekmē briest izmaiņas valdošajā koalīcijā. Tikmēr pasaulē lielākā uzmanība pievērsta Krievijas teroram pret Ukrainas iedzīvotājiem un gaidāmajam ukraiņu pretuzbrukumam.

Nedēļas politikas apskats: Īstās vietas ierādīšana un jautājumi
Cilvēktiesību pasākumu nedēļas "Riga Pride" laikā no Vērmanes dārza notika gājiens "Mēs visi esam Latvija". (Foto: LETA)
Cilvēktiesību pasākumu nedēļas "Riga Pride" laikā no Vērmanes dārza notika gājiens "Mēs visi esam Latvija". (Foto: LETA)
06.06.2023 00:04

liepajniekiem.lv

Pirms Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā politikas apskatnieki izteica dažādas versijas par iznākumu – no visu trīs kandidātu izgāšanas līdz drošam rezultātam, pa vidu paredzot dažādus scenārijus, kādā veidā līdz iznākumam nonāks.

Jāsecina, ka notikumu gaita bija saprotama un vienkārša, par to parūpējās ”Jaunās vienotības” smagsvari, kas par atbalstu savam kandidātam, ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, vienojās ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un ”Progresīvajiem” (P).

Pirms divām nedēļām jau rakstīju, ka matemātika pamatskolas līmenī ir gaužām vienkārša:

JV(26)+P(10)+ZZS(16)=52.

Pilnīgi pietiekami Rinkēviča ievēlēšanai, ja divi citi pašreizējie valdošās koalīcijas partneri – ”Apvienotais saraksts” (AS) un Nacionālā apvienība (NA) JV kandidātu neatbalsta. Tā arī notika.

AS līdz pēdējam atbalstīja savu kandidātu – liepājnieku Uldi Pīlēnu, bet NA līdz pat balsošanas beigām visās kārtās neatbalstīja nevienu. P balsoja par savu kandidāti Elīnu Pinto, bet pēc viņas izstāšanās no cīņas savas balsis atdeva par Rinkēviču. ZZS savukārt konsekventi visās kārtās balsoja par ārlietu ministru.

Lai arī kā AS un NA skaļi runāja par to, ka prezidenta vēlēšanas nedrīkst būt par pamatu izmaiņām koalīcijā un ka ”JV spēlē netīras rotaļas”, tas, protams, ir naivi tēmēts elektorāta ausīm, jo politika ir iepriekš pārdomāta rīcība, kurā cits citu cenšas apspēlēt savtīgu mērķu sasniegšanai. Un šajā reizē JV apspēlēja savus koalīcijas partnerus vienos vārtos. Objektivitātes labad gan jāteic, ka JV bija zināmas priekšrocības – rokās labākas kārtis.

Te nevaru nepieminēt AS nule atkārtoti par partijas priekšsēdētāju ievēlēto Edvardu Smiltēnu. Viņš TV3 raidījumam ”Nekā personīga” sacīja, citēju: ”Kā var tik bezatbildīgi tādu haosu vienkārši vienā dienā radīt…”, to sakot par premjeru Krišjāni Kariņu un viņa rosinājumu uzreiz pēc Valsts prezidenta vēlēšanām paplašināt valdošo koalīciju.

Cienījamie lasītāji, tanī brīdī es nogāzos no krēsla…

Ha, ha, hā!!! Un to saka pēkšņās brīvdienas arhitekts Smiltēns, kas pirmdienas rītā radīja pamatīgu haosu visā valstī?!

Runa ir par svētdien pirms pusnakts Saeimā iedzīvotājiem piešķirto brīvo pirmdienu par godu Latvijas hokeja izlases izcīnītajām bronzas medaļām. Un šo dienu, vismaz tās sākumu, cilvēki pavadīja nevis laiski izguļoties un vaļojoties, bet gan risinot pēkšņi radītās problēmas, kas saistītas ar bērnu pieskatīšanu, darba pienākumu veikšanu vai neveikšanu savā darbavietā, palīdzības sniegšanu ģimenes locekļiem vai kolēģiem.

Valsts prezidenta vēlēšanas aizvadītas, uzskatu, ka visi trīs kandidāti bija cienīgi saņemt valsts pirmās personas titulu, un ceru, ka Edgars Rinkēvičs attaisnos cerības. Jautājums: kas notiks ar valdību?

JV aicina izveidot plašāku koalīciju ar ZZS un P, bet AS un NA tam pretojas. Vēl viens jautājums: kas AS un NA šķiet saldāks – pretošanās un došanās opozīcijas krēslos vai piekāpšanās un palikšana pie varas? Šī atbilde arī noteiks turpmāko valdības modeli.

Prezidenta vēlēšanās JV ir ierādījusi savu īsto vietu AS un NA, pierādot, ka valdība iespējama vēl citā triju partiju koalīcijā. Un pašreizējās koalīcijas mazākajiem brāļiem to jāpieņem kā realitāte, kuru tie bija piemirsuši.

Un tagad akmens JV virzienā. Kas būtu mainījies, ka JV ir gatava strādāt vienā valdībā ar ZZS? Vai apsūdzēto Aivaru Lembergu tiesa būtu attaisnojusi? Vai ZZS ir nākusi klajā ar paziņojumu, ka tā no sadarbības ar Lembergu novēršas?

Vai Rinkēviča kļūšana par Valsts prezidentu ir dzēsusi pirms tam novilktās sarkanās līnijas?

Lūk, cik daudz jautājumu.

Krievija turpina teroru pret Ukrainas mierīgajiem iedzīvotājiem, tostarp, katru dienu ar kaujas droniem un dažāda tipa raķetēm apšaudot galvaspilsētu Kijivu.

Diemžēl dažādu analītiķu teiktais par to, ka Krievijai raķešu tūliņ pietrūks, nav piepildījies. Agresorvalstij nekas nav svēts, tā Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā – 1. jūnijā – bez sirdsapziņas pārmetumiem nogalināja bērnus Ukrainā.

Ne Ukraina, ne kolektīvie Rietumi Krievijas vadītājiem īsto vietu (uz apsūdzēto sola Hāgas tribunālā) vēl nav ierādījuši. Visas cerības ir uz drīzu un sekmīgu Ukrainas armijas pretuzbrukumu.

Ticu, ka Krievijas sakāve ir neizbēgama. Jo līdz šim, kad karš ilgst gadu un ceturto mēnesi, nevienu no Krievijas prezidenta Vladimira Putina verbalizētajiem mērķiem agresoriem nav izdevies sasniegt.

Gribēja demilitarizēt Ukrainu, panāca pretējo – apbruņoja, bet paši sevi sekmīgi demilitarizē. Gribēja Ukrainu denacificēt, paši kļuva par nacistiem. Vēlējās aizbīdīt tālāk NATO robežas, sanāca diametrāls efekts – Somija jau iestājusies, Zviedrija ir ceļā uz to. Gribēja šķelt Eiropu un nosaldēt ziemā, stiprināja eiropiešu saliedētību un veicināja pārkārtošanos uz citiem energoresursu piegādātājiem un avotiem.

Putins alka nostiprināt savu varu un ietekmi, bet briest apvērsums viņa paša galmā.

Gribēja panākt krievu tautas aizstāvību un vienotību, bet izraisīja bezjēdzīgu tautas iznīcināšanu kaujas laukā un šķeltnieciskumu sabiedrībā. Vēlējās nodemonstrēt Krievijas varenību, sanāca atkailināt nespēku un gadu desmitiem plaukstošo korupciju.

Šodien kaujas droni sprāgst Maskavā, noslēpumaini kaujinieki ar ieročiem ieiet Krievijas teritorijā, kaļot valsts atbrīvošanas plānus no Putina režīma un solot aiziet līdz Maskavai un vēl tālāk – līdz Kamčatkai.

Vai šonedēļ notiks kas īpašs? Cienījamie lasītāji, es nosapņoju, ka – jā. Gaidiet!

Latvijā

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Hokejistu panākumam seko 3×3 basketbolistu bronza pasaules kausā.

Trīs partiju valdošā koalīcija šūpojas pēc Valsts prezidenta vēlēšanām.

Latvijas Reģionu apvienība partijas priekšsēdētāja amatu uztic Edvardam Smiltēnam.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Par Latvijas Valsts prezidentu ievēlē ”Jaunās vienotības” virzīto Edgaru Rinkēviču.

Pasaulē

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Sprādzieni un karadarbība pārsviežas uz Krievijas teritoriju.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans izveido jaunu valdību.

NATO Kosovā izvietos miera uzturēšanas papildspēkus.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

ASV prezidents Džo Baidens paraksta līgumu par valsts parāda griestu pagaidu atcelšanu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz