Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Lidmašīna ezerā, jāglābj izdzīvojušie

Lidmašīna ezerā, jāglābj izdzīvojušie
Foto: Egons Zīverts
30.05.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Lidmašīna ar 194 pasažieriem uz borta veikusi ārkārtas nolaišanos Liepājas ezerā, ir daudz cietušo un, iespējams, arī bojāgājušie. Visiem operatīvajiem dienestiem jāsakopo spēki un jāglābj katastrofā izdzīvojušie – tāds ir scenārijs, kādu vakar izspēlēja aviācijas ārkārtas situācijas mācībās ezerā.

“Palīgā, glābiet!” no ezera atskanēja izmisīgi saucieni, kad pēc scenārija ap pulksten 11 avārija bija tikko notikusi un mācības varēja sākties. Cietušie pasažieri atradās ezerā uz improvizēta lidmašīnas vraka jeb šajā gadījumā – liela plosta un gaidīja palīdzību.

“Mūsdienās lidostu ekspluatācija prasa ne tikai ievērot visas normas un noteikumus lidostā, bet liek būt arī gataviem ārkārtas situācijām. Ņemot vērā, ka Liepājas lidosta atrodas tādā unikālā vietā – ļoti tuvu ezeram un jūrai – tātad ūdeņiem, lidostai sadarbībā ar visiem iesaistītajiem dienestiem jābūt gatavai reaģēt aviācijas negadījumā, kas noticis uz ūdens, šajā gadījumā – Liepājas ezerā,” skaidro SIA “Aviasabiedrība “Liepāja”” valdes loceklis Agris Sprūde.

Daļa pasažieru pēc katastrofas paši izpeldējuši krastā, citi gaida glābējus grimstošajā lidaparātā. Drīz atskan sirēnas, no visām pusēm ierodas operatīvie dienesti, glābēju laivas sāk nogādāt krastā pasažierus, no kuriem daļa ir cietuši un viņiem nepieciešama mediķu palīdzība, savukārt ūdenslīdējiem jāmeklē bojāgājušie. Pie “Makšķernieku namiņa” ierīkota improvizēta slimnīca, tālāk teritorijā – pat morgs. Ir paredzēta arī viesnīca un ēdināšanas vieta, kur darbojas armijas lauka virtuve.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 30. maija numurā.

#kvards-20180530-09#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli